PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yazılım geliştirmede yardım talebi

tmrtmr
22-11-2010, 20:22
arkadaşlar c++ program yazabiliyorum ancak apple maiknelerin desteklediği programlar yazamıyorum bunu nasıl yapacağıma dair yardım edebilecek varmı.bu arada bu konudaki bildiklerim şunlar apple developer programa üye olup bir tane mac edinmek ardındanda apple nin verdiği örnek kodlar üzerine komutlar verleştirmek ancak accolemeter i nasıl çalıştırıcam gibi şeyler yani kısacası helpppp!!

metinogtem
26-11-2010, 00:29
Bende ilgileniyorum...Ben de c ve biraz da c# yazabiliyorum...Geliştirme yapman için object C bilmen lazım ve mac işletim sistemini kullanman lazım...windows da iphone uygulaması yazılmıyo...

ByWanT
26-11-2010, 00:49
Mac os ve iphone icin programlar Objekt C ve Cocoa programlama dilleriyle yaziylir ve sadece xcode üzerinde yazabilirsiniz.
Xcode sadece mac üzerinde calisir ve apple bilgisayar ile gelen cd lerin icinde olan ücretsiz bir yazilimdir..
Developer programina yillik para vererek üye olmanin haricinde Apple ID niz ile ücretsiz üye olarak da hem dökümanlardan faydalanabilir hemde iPhone SDK yi indirebilirsiniz.
iPhone SDK da xcode üzerinden calisir ve yüklendiginde proje secenklerine iphone progragramlamayi ekler.
ÜCretsiz üyelikte tek fark sadece yazdiginiz programlarai app store ücretsiz üyelik ile yollayamazsiniz.

Eger ingilzceniz iyi ise objekt c ve cocoa icin bir sürü iyi anlatimli kitap var, kaynak konusunda skinti cekmezsiniz.
Türkce kaynak var midir, varsa da sadece cevirimidir yoksa güzel bir sekilde anlatilmismidir bilemem, internette arastirarak kitap konusunda cok rahat bir sekilde bircok kaynak bulabilirsiniz

helemi
09-02-2012, 15:23
ebook nasıl yapılırla ilgili örnek video anlatımlar var mi yada makaleler