PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uydunet'ten Aylık 10 TL'ye İnternet

xewor3g
18-02-2009, 17:31
http://img.sabah.com.tr/im/2009/02/11/4231AB46ABB6E848A7C610AAr.jpg

Türksat A.Ş, Kablo TV altyapısı üzerinden Uydunet markasıyla verdiği internet erişim hizmetinden faydalanmak isteyen yeni abonelerden kurulum ücreti alınmayacağını bildirdi.

Türksat A.Ş'den yapılan yazılı açıklamada, önceki gün başlatılan kampanya boyunca Uydunet'e yeni abone olmak isteyenlerin 30 TL'lik kurulum ücretini ödemeyecekleri ifade edildi.

10 TL'den başlayan fiyatlarla sunulan Uydunet hizmetinde gerçek genişbant internet erişim hızının 20 MB'e kadar çıkabildiği vurgulanarak, Uydunet abonelerinin VOIP özellikli modemi taksitle satın alabilecekleri de belirtildi.

''TEMİZ İNTERNET''

Uydunet'in sunduğu ''çocuklar için temiz internet'' hizmetinde, zararlı içerikler ile zararlı sitelerin kaynağında engellendiği anlatılan açıklamada, ''Güvenli internet hizmetinde ise abonelerimize Türksat merkezindeki güvenlik duvarları ile korunarak kendi bilgisayarlarına antivirüs programları yüklemelerine gerek kalmadan merkezden koruma sağlanıyor. Uydunet abonelerine ayrıca, çocuklar için temiz internet hizmeti çerçevesinde içerik filtreleme hizmeti de veriliyor'' ifadelerine yer verildi.

Uydunet abonelerinin kablo TV hattından internet aldıkları için başka bağlantıya veya hatta ihtiyaç duymadıkları hatırlatılarak, abonelerin kullandıkları kadar internet ücreti ödediği ve bulundukları tarifelerde limit aşımı halinde en fazla ne kadar ücret ödeyeceklerini de bildikleri kaydedildi.

Kaynak.. (http://arsiv.sabah.com.tr/2009/02/15//haber,AF0F92DF9CF4480296F3AE109EAB0754.html)

Misafir.
18-02-2009, 17:35
uydunet sorunlu özellikle modemleri baya kötü.

xewor3g
18-02-2009, 17:38
author=allerjik link=topic=4180.msg22496#msg22496 date=1234971358]
uydunet sorunlu özellikle modemleri baya kötü.

Modemleri hakkında bilgim yok ama tarifeleri fena değil gibi duruyor..

kenjimikee
18-02-2009, 20:28
ttnet in vdsl ini beklemekte fayda var. fiyat 100 küsür olacak (modemle beraber ilk ay 300) hız da 32 mbit sanırım. şu an birkaç şehirde başladı bildiğim kadarıyla.

beko93
18-02-2009, 20:43
QuickNet var o mükkemmel ama hiç yaygın değil maalesef [X(] Ben yazın geçicem Uydunet'e.

kral_hades
18-02-2009, 20:52
ya beyler nasıl bilen varmı bunun ben sınırsızına geçmeyi düşünüyorumda eğer kullanan varsa aydınlatsın bizi [gl=20.gif]

BLaCKDeViL
18-02-2009, 21:29
Almak icin kablolu tv'n olmasi gerek sanırım

xewor3g
18-02-2009, 21:30
author=BLaCKDeViL link=topic=4180.msg22563#msg22563 date=1234985351]
Almak icin kablolu tv'n olmasi gerek sanırım

Evet olması lazım diye biliyorum ben de.

kenjimikee
18-02-2009, 21:45
4 mbit den yukarısı pahalı. (çok çok pahalı) vdsl e az çok az kaldı. diğer tarifeler için de riske girmeyin bence. ekşisözlük den bir yorum..

kablonetle tek farkı ismiyse kesinlikle uzak durulması gerek olay. zamanında ben de kullandım fiyatı cazipti 1 gb kota için 14.90 gibi bir fiyatı vardı ve sınırsız gibi kullanırsanız sanırım maksimum fatura 54lirayı aşmıyordu. ilk başlarda her şey güzeldi mahallede kullanımı pek yaygın olmadığı için bütün bant genişliğinde nerdeyse at koşturuyordum (!)

fakat gel zaman git zaman "sinyal seviyesinde azalma" derdi baş göstermeye başladı. ve yine ilk başlarda sorun değildi çünkü gecenin onunda bile arıza oluştuğunda ettiğim telefondan 15 dakika sonra ekipler gelip arızayı gideriyor ve ben tekrar internetime kavuşabiliyordum. sonradan artık ne oldu bilmiyorum bu servis ekipleri bir türlü gelmemeye, bu sinyal seviyenizde azalma var uyuzluğu da 15 günde bir tekrarlamaya başladı. kendim de bir elektronik mühendisi olduğum için zırt pırt tekrarlanan bu arızanın ne olduğunu da hayli merak ettim. bir gün servis ekibinin ne yaptığını gidip kendim izledim. olay öyle komik ki, aşağıdaki kablo tv kutusuna sinyal seviyesini ölçen bir alet bağlıyorlar, orada bir potansiyometre (ya da onun gibi ayarlı bir komponent) ile azıcık oynayıp tamam oldu diyorlardı. hakikaten de arıza düzeliyordu. şaka gibi, artık hangi yüzyılın nasıl bir teknolojisiyse, sinyal seviyesini biz dışarıdan elle ayarlamak zorundaydık, 15 günde bir evde servis bekleyerek hem de.

velhasıl, bir internet cinnetimden sonra, yanlış hatırlamıyorsam pazartesi günkü finalim için internetten ders notlarına ulaşmam gerekiyordu fakat sinyal seviyem gene azdı, adsl'e geçtim. recep ivedik edasıyla 4440126 hattını aradım, saydım sövdüm, dedim ben kapatmak istiyorum hattımı. türlü türlü ayar alıp verdikten sonra kurtuldum kablonet belasından. allah kimseyi düşürmesin.

Sylar
18-02-2009, 22:55
Adini uydunet yaptilar insanlar uydu ile internet saniyor. Fiyatlari iyi de 4-5 sene oldu bunlarin sebekesi hic genislemedi. Her yerde, hatta olan semtin bir alt sokaginda olmama ihtimali var. Ne is yapiyorlar cozebilmis degilim.

xewor3g
20-02-2009, 13:59
author=Sylar link=topic=4180.msg22592#msg22592 date=1234990507]
Adini uydunet yaptilar insanlar uydu ile internet saniyor. Fiyatlari iyi de 4-5 sene oldu bunlarin sebekesi hic genislemedi. Her yerde, hatta olan semtin bir alt sokaginda olmama ihtimali var. Ne is yapiyorlar cozebilmis degilim.

Aslında bu uydudan bağlanma olayı da olmalı, yaygınlaşmalı bence artık.