PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kutusundan çıktığı anda ipad ve yapılacaklar

MagnetO
09-11-2010, 17:59
yeni aldığım ipad 16gb 3g cihazım için 3gündür forumu düzenli şekilde okuyorum ve burdan okuduklarım ve öğrendiklerim dahilinde size sormak istediğim bikaç şey var, pm ile atmak istemedim çünkü benim gibi cihazı yeni almış arkadaşlarında bunu okuyarak aynı şeylerde takılırlarsa faydalanmalarının daha uygun olacağını düşündüm,
öncelikle shsh kaydını yapmak icin umbrellanın son sürümünü indirdim. daha sonra itunes'un kendi sitesinden son sürümünü çekerek itunes üyeliğimi aldım, bunların hepsini burdan öğrendim konu ile ilgili özellikle ilk olarak baştan aşağı 2-3 kere okuduğum "tüyo merkezi"ni bütün arkadaşlara tavsiye ederim. onu da buraya üye olduğum zaman ilk gelen sayfa olduğu için hiç es geçmedim , sitedeki belkide 100lerce sorunun cevabı okadar güzel açıklanmış ki , daha sitede doğru düzgün arama bile yapmadım , neden ,cünkü o tüyo merkezi okadar güzel özetlemişki kafamdaki bisürü sorunun cevabı sıra-sıra-sıra oraya not edilmiş, hazırlayanların ve emeği geçenlerin ellerine sağlık, Allah razı olsun diyorum.

uzatmadan ve konuyu karıştırmadan sorularıma geçiyorum.
yeni ipad alan biri öncelikle hiçbirşey yapmadan SHSH yedeği almalı ondan sonra itunes'u kurup üyeliğini almalı ,
daha sonra yapmam gereken şeyler ile ilgili

1-itunes üzerinden sistemi hiçbir eklenti yapılmamış halde backup almalımıyım ?
2-sistem firmware 3.2.1 bununla ilgili JB www.jailbreakme.com (http://www.jailbreakme.com/) üzerinden yapılıyor ancak Limera1n ile 3.2.2 de JB yapılabiliyor bunu diğeri yapamıyor. sizce 3.2.2 ye geçilmelimi stabilmidir yoksa fazla bulandırmadan 3.2.1 de JB'li mi kalmalıdır ?
3-JB yapıldıktan sonra örneğin uygulamaları yükleyip yükleyip yükleyip tekrar backup aldığımızda bu uygulamalar da o backup ın içinde JB olarak yer alacakmıdır?
4- son olarak ipad kullanıcısı olarak , yeni bi ipad gelse elinize, yapmayı şiddetle önereceğiniz ve kendinizin de yapacağı yükleme sıralamasını yazarmısınız,

teşekkür ederim.

saygılarımla

MERT CEYLAN

XANTHE
09-11-2010, 18:09
1- iTunes üzerinden boş sistemin backup ını almaya gerek yok
2- 3.2.2 fw sürümüne upgrade edip jailbreak yapmanız daha iyi olacaktır. Zira 3.2.2 daha kullanışlı bir firmware sürümüdür. Fakat bikaç güne kadar 4.2 fw sürümü çıkacak ve iPad için daha yeni özellikler gelecektir. (Jailbreak konusunda kesin bir bilgi yok.)
3- Cihazınıza jb yaptıktan sonra cydia dan appsync yamasını kurarsanız backup aldıktan sonra kırılmış uygulamaları cihazınıza geri yükleyebilirsiniz.
4- Cydia-installous- sınırsız program arşivi ;)

MagnetO
09-11-2010, 18:24
1- iTunes üzerinden boş sistemin backup ını almaya gerek yok
2- 3.2.2 fw sürümüne upgrade edip jailbreak yapmanız daha iyi olacaktır. Zira 3.2.2 daha kullanışlı bir firmware sürümüdür. Fakat bikaç güne kadar 4.2 fw sürümü çıkacak ve iPad için daha yeni özellikler gelecektir. (Jailbreak konusunda kesin bir bilgi yok.)
3- Cihazınıza jb yaptıktan sonra cydia dan appsync yamasını kurarsanız backup aldıktan sonra kırılmış uygulamaları cihazınıza geri yükleyebilirsiniz.
4- Cydia-installous- sınırsız program arşivi ;)

sn. XANTHE elinize sağlık,
cydia ve installous u cok iyi takip ettim forumdaki tüyolarını da defalarca okudum ,
peki tavsiyeniz üzerine yapılmasını önerdiğiniz 3.2.2 sürümü itunes üzerinden kendi tarafından mı yüklenecek yoksa benim internet üzerinden firmware 'i bulup çekmem mi gerecek efendim , cünkü itunes a bagladığım zaman bana mutlaka güncelleme yapmamı önerecek , eğer üst bir sürüme güncellemek isterse yapmamayı tercih ederim , bununla ilgili yeni yükleyeceği firmware sürüm bilgilerini güncelleme yapmadan bize aktarıyor olması gerekiyor değilmi ?
"jailbreaksiz cihaz uyku kaçırtır" atasözüne uygun davranıp JB yapabileceğim sürümü yüklemek istiyorum.

XANTHE
09-11-2010, 18:38
4.2 fw final sürüm yayınlanana kadar 3.2.2 sürümünü iTunes üzerinden veya indirme merkezimizden indirebilirsiniz. Daha sonrasında yeni sürüm yayınlandığında eski fw sürümü indirmek isterseniz forumda indirme merkezinden bnulabilirsiniz.

MagnetO
10-11-2010, 00:22
sn. XANTHE

Umbrella ile shsh kaydı almaya calıstıgım zaman INVALID X.X.X(XXXX) tanımlaması cıkıyor ve advanced options da da altta ECID numarasının altında device version kısmında ipad 3.2 haricinde ipadin versiyonu olan 3.2.1 yok.?

XANTHE
10-11-2010, 00:43
Tinyumbrellanın son sürümünü yüklediğinizden emin olun.

MagnetO
10-11-2010, 01:01
evet son surumu denedim aynısını bi onceki sürümlerle de denedim olmadı.

3.2.1 nin artık kayıt altına alınmadıgı uyarısı geliyor ingilizce olarak ,

simdi itunes'dan 3.2.2 ye update ediyorum.
birde o sekilde son surum umbrella ile deneyecegim . bakalm sonuc ne olacak