PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lens TV Yolda

placebo
10-02-2009, 12:26
Gelecek bilimcilerin tahminine göre,10 yıl içinde kontakt lens gibi göze takılan televizyonlar hayatımıza girecek.

Teknoloji şirketlerine danışmanlık yapan “gelecek bilimcisi” Ian Pearson’ın öngörüsüne göre, 10 yıl içinde izlenebilecek olan “kontakt lens TV” vücut ısısıyla çalışacak. Kanal değiştirmek içinse sesli komut vermek ya da bir el işareti yapmak yeterli olacak. Pearson, “Bu televizyonu sabah gözünüze takacak, günün sonunda çıkaracaksınız” dedi. Future Laboratory (gelecek laboratuvarı) tarafından hazırlanan rapora göre, kontakt lens TV’de hangi programın izlendiği dışarıdan görülemeyecek.

Lens TV’nin yanı sıra, tele-vizyonda izlenen kişilerin duygularını izleyiciye ulaştıracak “dijital dövme”ler de 10 yıl içinde hazır olacak. Bu sayede macera filmi izleyenler oyuncularla aynı heyecanı duyacak, spor müsabakaları da daha interaktif şekilde takip edilebilecek. Raporda, “Gelecekte, kendimizi televizyonun içine o kadar sokacağız ki, futbol maçında sahada biz de koşuyor gibi olacağız” denildi. Future Laboratory’den Miriam Rayman, bu yeni teknolojiler için gerekli temel bilgilerin şu anda mevcut olduğunu söyledi.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

xewor3g
10-02-2009, 12:53
Köpeğimin adı lens olunca komiğime gitti birden Lens TV. [:)] Ama güzel bir olay. İnsanlar araştırmaya, geliştirmeye devam ediyor...

Misafir.
10-02-2009, 16:50
yok daha neler önümüzü göremeyiz yürürken :)))

kenjimikee
10-02-2009, 19:29
böyle şeylere çok özeniyorum açıkcası. fakat fiyatları ya da fiyat sorun olmasa bile gümrükten geçişler bize uzak tutuyor böyle şeyleri. sanal gözlükler var mesela, almayı çok istediğim halde alamamıştım /:

placebo
11-02-2009, 02:39
author=kenjimikee link=topic=3987.msg21352#msg21352 date=1234286959]
böyle şeylere çok özeniyorum açıkcası. fakat fiyatları ya da fiyat sorun olmasa bile gümrükten geçişler bize uzak tutuyor böyle şeyleri. sanal gözlükler var mesela, almayı çok istediğim halde alamamıştım /:

Multimedya gözlüklerden bahsediyorsunuz sanırım. Bir fırsat sitesinde (bitenekadar.com) 5. nesil iPod'larla uyumlu bir multimedya gözlüğü satılmıştı 69 TL'ye. iPhone ile uyabileceği ihtimalini düşünüp almıştım ama uymadı, iade ettim. 5. nesil iPod sahipleri varsa forumda, o siteye istekte bulunurlarsa yeniden satışa koydurtabilirler. İstekleri dikkate alan bir site. Tavsiye ederim.

kenjimikee
11-02-2009, 17:11
birkaç siteye istekte bulunmuştum. olumsuz da olsa cevap vermişlerdi. şansımızı bir daha deneyelim, teşekkürler:)