PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 7 (x86/x64) Deepfreeze Problemi !

Afanasyevo
15-10-2010, 22:46
Windows 7 (x86/x64) de Deepfreeze programı hiçbir şekilde etkin olmuyor. Yani kurulumu sorunsuz, simgesi sorunsuz olarak gösteriyor. Çalışmasında herhangi bir problem yok ama kesinlikle bilgisayar kapandığında çalışırken yüklenenleri silmiyor. Yani bilgisayarı koruyamıyor. Aklıma gelen tek şey kullandığım Win7 sürümlerinden kaynaklanıyor olabileceği ama yine de görüşlerinize açığım; bu konuda bir fikri olan var mı arkadaşlar?

Edit : Bugün aynı Win7 Dvd' sinden arkadaşın bilgisayarına kurdum ve onda Deepfreeze sorunsuzca çalıştı. Demek ki kullandığım Win7 Dvd' sinden değilmiş.

Afanasyevo
29-10-2010, 01:20
Merhaba,
Edit yapmaktansa cevap şeklinde vermeyi uygun gördüm. Sorunun kaynağını buldum. Aynı sorunu yaşayan olursa diye açıklıyorum;

Bilgisayarı her kurduğumda Deepfreeze uygulamasını kurarım. Böylelikle bilgisayarımı antivirüs dışında fazladan bir koruma duvarı ile korumuş olduğumu düşünürüm. Ve her seferinde kurulumdan sonra "belgelerim" klasörünü "D" sürücüsüne taşırım ki bilg. kapandığında indirdiğim dosyalar gitmesin. İşte farkında olmadan yaptığım hata da buradan kaynaklanmış ve "masaüstü" klasörünü de "D" sürücüsüne almışım. Ve haliyle "D" sürücüsünü deep' e korutmadığımdan, masaüstüme aldığım her klasör/dosya bir dahaki açılışta da karşıma çıkıyordu. Ben de Deep bilg. ımı korumuyor diyordum. "Masaüstü" klasörü yolunu "C" ye aldım ve problem çözüldü.