PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhoDroid Kurulumu Resimli Anlatım (iPhone 3G)

Misafir.
03-09-2010, 21:11
arkadaşlar sizlere 3g cihazıma yüklemiş olduğum iphodroid yüklemesini anlatmaya çalışacağım.

yükleme için kullanılan cihazlar : iphone 3g, win7 yüklü bir pc ve 1shot programı birde ben [:D][:D]

1-linkten indireceğiniz programı çalıştırıyorsunuz. iPhone açık

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting (http://rapidshare.com/files/416876775/iPhoDroid_1SHOT_R13h_3G_PC.zip)

http://img37.imageshack.us/img37/4350/50944039.png

iphone'u bağlıyorsunuz ve iTunes açılırsa kapatıyorsunuz.

2-shoot'a tıklıyorsunuz
http://img8.imageshack.us/img8/2421/98358161.png

bu ekran geliyor. iPhone'u tanıyana kadar bekliyoruz.

3-iPhone tanındıktan sonra ekranda aşağıdaki resimlerdeki gibi ekran barları dolmaktadır hiç bişey yapmayıp bekleyeceksiniz.

http://img13.imageshack.us/img13/505/61818930.png http://img834.imageshack.us/img834/563/26652922.png http://img541.imageshack.us/img541/1050/21891378.png http://img294.imageshack.us/img294/363/21677684.png http://img844.imageshack.us/img844/9316/75212838.png

bu ekranı gördükten sonra bir kaç saniye sonra iPhone kapanıyor ve açılınca iPhone'un ekranında
http://img829.imageshack.us/img829/9493/iphodroidishotr13.jpg
(cihazdan ekran resmi alamadığım için sitesindeki orjinal resmi ekledim)

cihazda power tuşuna yada aşağı yukarı ses açma/kapama tuşlarıyla sol alttaki install kısmına gelin ve home tuşuna basın artık ekranda yazılar kaymaya başlayacaktır.

not:kayan yazılar bi yerde durursa 5-6 dk bekleyin cihazı kapatın işlemleri yeniden yapınız. Cihazınız recovery mod'da kalırsa eğer exit recovery'e tıklayın ve işlemlere baştan başlayın ikinci seferde android yükleniyor.

Bu uygulama cihazınıza kalıcı hasar verebilir bu sorunlardan dolayı konuyu yazan veya ikaynak.com sitesi/yönetimi sorumlu tutulamaz. İşlemlerin yapılıp yapılmaması kişilerin kendi özgür iradesindedir.

kurulumdan sonra ekranda iboot açılıyor ve istediğiniz işletim sistemini seçebiliyorsunuz seçimi onaylamak için home tuşunu kullanıyoruz.

kullanımı zor power tuşu geri menülere dönmek için yukarı ses tuşu ana menüye dönüş home tuşu menü seçenekleri açmak için aşağı yön tuşu en son arama ekranına gelme için kullanılıyor

sorulara cevap vereyim cihaz wifi yada şebeke ile bağlantı kurup internete çıkmadı hiç bir bağlantıyı bulamadı malesef
zil seslerini açmayı bir türlü beceremedim en son kilitlendiği için sessiz tuşuyla olan durumu değerlendiremedim.
power ve aşağı yön tuşuna bastığımda launcher uygulamasının süresinin dolduğuyla ilgili hata verdi onuda çözmeye uğraşmadım
cihazı kapatamazsanız yine home + power tuşları kapatmaya yarıyor ilk kapattığımda cihaz recovery moda girdi açmak için shoot programını kullandım
ikinci seferde ise ios'a geçiş biraz sıkıntılı oldu açmak için home tuşuyla power tuşuna 4-5 sn basılı tutup home tuşunu bırakıp power tuşuna 1-2 dk basılı tuttum.
cihazda ısınma oluyor ama ilk kullanımlar olduğu için olabilir batarya göstergesi %99 olan cihazımda 4/3 dolu gösteriyordu
türkçe dil desteği var

başka aklıma gelenler bunlar.

uyarıyı genel olarak belirttim cihaza hasar verme ihtimali jbninde var bununda v.b. ilk izlenimlerimi aşağıdan buraya kopyaladım

GKTG
03-09-2010, 21:16
Güzel bi anlatım olmuş emğine ve ellerine sağlık TmC

XANTHE
03-09-2010, 21:21
Anlatım için çok teşekkürler, çok merak edilen bir sistem yüklemesiydi.

GKTG
03-09-2010, 21:23
ipod touch lar içinde geçelirmi bu acaba

SaTuSa
03-09-2010, 21:25
Eline sağlık Metin, gerekli yere aldım konuyu.

KaleXitus
03-09-2010, 21:37
Kalıcı hasar standart bir ifade olarak mı yoksa cidden verebilir anlamında mı yazıldı :(

Peki bu sistemden ios'a dönüş olamaz mı? TMC yüklediğine göre bilirsin sorular:

-Pil kullanımı nasıl?
-Flash sitelerde sorun yaşanıyor mu?
-İphone'un iostaki özellikleri androidde nasıl performans olarak?

Admiral
03-09-2010, 21:42
telefon açılırken sanırım iBoot çıkıyor ve os yada andorit olarakmı açmak istedigimizi soruyor

IBurak
03-09-2010, 21:45
App store daki uygulama filan yükleme şansımız var mı?

Admiral
03-09-2010, 21:46
AppStoredeki uygulamalar os , iOs destekli uygulamalar kısaca macteki oyunları windowsta çalıştaramazsınız o yüzden yüklenmez androiedede appstore uygulamaları

Misafir.
03-09-2010, 22:07
kurulumdan sonra ekranda iboot açılıyor ve istediğiniz işletim sistemini seçebiliyorsunuz seçimi onaylamak için home tuşunu kullanıyoruz.

kullanımı zor power tuşu geri menülere dönmek için yukarı ses tuşu ana menüye dönüş home tuşu menü seçenekleri açmak için aşağı yön tuşu en son arama ekranına gelme için kullanılıyor

sorulara cevap vereyim cihaz wifi yada şebeke ile bağlantı kurup internete çıkmadı hiç bir bağlantıyı bulamadı malesef
zil seslerini açmayı bir türlü beceremedim en son kilitlendiği için sessiz tuşuyla olan durumu değerlendiremedim.
power ve aşağı yön tuşuna bastığımda launcher uygulamasının süresinin dolduğuyla ilgili hata verdi onuda çözmeye uğraşmadım
cihazı kapatamazsanız yine home + power tuşları kapatmaya yarıyor ilk kapattığımda cihaz recovery moda girdi açmak için shoot programını kullandım
ikinci seferde ise ios'a geçiş biraz sıkıntılı oldu açmak için home tuşuyla power tuşuna 4-5 sn basılı tutup home tuşunu bırakıp power tuşuna 1-2 dk basılı tuttum.
cihazda ısınma oluyor ama ilk kullanımlar olduğu için olabilir batarya göstergesi %99 olan cihazımda 4/3 dolu gösteriyordu
türkçe dil desteği var

başka aklıma gelenler bunlar.

uyarıyı genel olarak belirttim cihaza hasar verme ihtimali jbninde var bununda v.b.

Raiden
03-09-2010, 22:16
Isınma sorunu ve yavaşlık var, yüklemeden önce tekrar düşünün.

XANTHE
03-09-2010, 22:20
Yani Metin abi "iphone için tamamen gereksiz,cihazı kasan ve kullanışı zor bir android olmuş" diyebilimiyiz. Şahsen senin anlattıklarından öyle bir anlayışa vardım[:D]

Misafir.
03-09-2010, 22:27
cihazı kasmıyor aslında hızı iyi ama multi touch olayı çok iyi değil iPhone'un rahatlığı yok android telefon almak isteyenlerin kurup denedikten sonra şükürler olsun ki iPhone'um var diyeceğinden dolayı android almak isteyenler yüklesin ve görsünler.

MoDaMinE
03-09-2010, 22:38
Emeğinize anlatımınıza sağlık. Android meraklıları için sanırım bütün sorunlar giderildi. Her işletim sistemi için kurulum mevcut. Tabi iphone 3g liler şimdilik için :/

Misafir.
03-09-2010, 22:40
hızlı ama bataryayı çok hızlı tüketiyor ayrıca ekran karardıktan sonra saat görünüyor ekranda bazıları bu özelliğiçok istiyordu.
teşekkürler modum

ilhan78
05-09-2010, 01:11
yeni bir uygulama ileriki sürümlerde telin tüm özelliklerini kullanabilir hale gelecektir.flashlı siteler için firefoxu kullanılabilir.
windows mobile 7 de iphoneda çalışır bu gidişler iphoneandroidwin7:)

IBurak
05-09-2010, 16:32
Arkadaşlar optimum da Media Marktı gezerken adamın elinde heralde iphone 3G cihazı vardı. Tam olarak anlayamadım temamı iphodroid ama galiba iphodroid neyse bence uzaktan güzel gözüküyor menüsü filan yani tavsiye edilir gibi yani [:)]

wakizashi
12-09-2010, 10:57
Bunun 2G için olanınınn linki var mı ?

XANTHE
12-09-2010, 11:12
Yok, zaten program hatalarla dolu ve kullanıcılar memnun değil. Yenilenince tüm linkler eklenecek.

Misafir.
12-09-2010, 23:10
iphodroid.com sitesinde mevcut olması lazım

iOzbrk
15-09-2010, 21:44
Aslında bunun bir faydası var.
Bu yazılımın kullandığı yol ile ilerde iPhone üzerinde windows mobile, palm OS ve belki de linux ve ya windowsun kendini görebileceğiz sanırım.
Öyle ki android sistemini yüklemeyi başardılar

IBurak
15-09-2010, 23:33
Aslında bunun bir faydası var.
Bu yazılımın kullandığı yol ile ilerde iPhone üzerinde windows mobile, palm OS ve belki de linux ve ya windowsun kendini görebileceğiz sanırım.
Öyle ki android sistemini yüklemeyi başardılar

Vallaha android filan anlamam ben cihazın üstünde hangi işletim sistemi gelirse onu kullanırım adam gibi bir güncelleme oluncada itunesten sorunsuzca güncellerim cihazın orjinalliğini bozmam çünkü koca apple de binlerce personel çalışıyor güvenlik açığından tutuyum bazı özellikleri filan çıhazı daha iyi tanıdıkları için ne çıkarsa çıksın ben çıhazın orjinal işletim sistemini bozmamaktan yanayım çünkü androit filan cihaza tam uyumlu değil...

iOzbrk
15-09-2010, 23:55
Vallaha android filan anlamam ben cihazın üstünde hangi işletim sistemi gelirse onu kullanırım adam gibi bir güncelleme oluncada itunesten sorunsuzca güncellerim cihazın orjinalliğini bozmam çünkü koca apple de binlerce personel çalışıyor güvenlik açığından tutuyum bazı özellikleri filan çıhazı daha iyi tanıdıkları için ne çıkarsa çıksın ben çıhazın orjinal işletim sistemini bozmamaktan yanayım çünkü androit filan cihaza tam uyumlu değil...

Teknik olarak gelecekte çıkabilecek modellerden emin değiliz. Ona bakarsak jailbreak işlemi de aslında tam uyumlu bir işlem değil fakat kullanıyoruz. Bu gelişmelerden yararlanmayı düşünmemiz gerekir bence takip etmekte fayda var. Hatta kendimiz de üretebiliriz bu tarz şeyleri.

pavilion
21-10-2010, 02:26
Rapid linkini yenıleme sansınız varmı acaba.

karpuzmustafa
01-11-2010, 08:45
arkadaşlar ben bi türlü yükleyemiyorumbunu kurulumbaşlıyor sonra pc usb tanımadıdiyor ve boot kurulum ekranından çıkıyor bu usb driverinerden bulabilirimyada itunesin hangi versiyonu olmasıgerek bi fikir verebilirmisiniz

XANTHE
01-11-2010, 08:52
Program hatalarla dolu ve kullanımı çok zor, o yüzden yüklemeniz tavsiye edilmez. İphone 3Gile uyumlu sadece.

erjunt
04-11-2010, 02:03
keşke iphone 4 ile de uyumlu olsaydı... Yine de paylaşım için teşekkürler..

Bu arada: iPhodroid ile PS3'lere jailbreak yapabiliyorsunuz. Bu da bir yükleme sebebi olabilir. Yüklemek ile yüklememek arasında kalan arkadaşlar için ;)

piriyatel
04-11-2010, 13:12
test edemedik link olmus aranizdan indiren avrsa eklese super olacak sadece meraktan :)