PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Genel Konular iPhone - iPod Touch Terim Sözlüğü

HeavensHell
26-08-2010, 01:58
Paylaşım yapasım geldi [:)]
Size terimler sözlüğümü paylaşıyorum [:)]

Activate:
Cihazı ilk açtığınızda karşınıza çıkan iTunes'a bağla yazısının, iTunes'a bağlayarak devre dışı bırakılması, activate işlemi yapmadan cihazı kullanamassınız, aktivasyon yapıldığında garanti başlar [:)]

Baseband:
Baseband, iPhone’un telefon fonksiyonlarını kontol eder. iPhone’un istasyonlar ile ses veya bilgi alışverişi yapması gerekince baseband devreye girer.Telefonunuza Unlock işlemini uyguladığınız zaman, aslında basebandi başka operatörlerle çalışabilmesi için modifiye etmiş olursunuz [:)]

DFU Mode:
DFU Mode bir çok versiyon yükseltme ve düşürme işleminde işinizi kolaylaştıracak, telefonunuza temiz bir kurulum sağlayacaktır. DFU Mode, telefonunuzun içindeki işletim sistemini yüklenmeden restore etmenize yarar. Telefonunuzu DFU Moda almak için;

1-Home (yuvarlak düğme) ve POWER yani üstteki açma kapatma tuşuna aynı anda basın ve basılı tutun
2-Slide to power off ekranını göreceksiniz.
3-Cihazınız kapanana kadar düğmeleri basılı tutun.
4-Cihaz kapandıktan sonra, Home tuşuna basmaya devam edin, cihaz açılınca parmağınızı home tuşundan çekin.
5-Bir kaç saniye sonra bilgisayarınız tepki verecektir.

Firmware:
Bilgisayarlar için nasıl Windows vs işletim sistemi varsa, iPod, iPhone, iPad içinde vardır.

iTunes:
Cihazınızı bilgisayarınız ile kullanmanızı sağlayan yazılım

Jailbreak:
Türkçesi Hapisten kaçış.Jailbreak cihazınızı Apple'ın kısıtlamalarından kurtarır ve crackli uygulama yükleyebilmenizi sağlar.

Recovery Mode:
Cihazınızın kahramanı, kurtarıcısı.
Recovery Mode'a almak;
1-Cihazınızı kapatın
2-Cihazı bilgisayara bağlayın.
3-Cihazın üstünde iTunes ve USB kablo resmi görene kadar Home tuşuna basılı tutun.

Restore:
Bilgisayara nasıl format atılıyorsa cihazınızada atılıyor.

Update:
FW güncellemesi.

Unlock:
Cihazın her sim kartını desteklemesi için yapılan işleme denir [gl=55.gif]

Alınt(eri)
Bu sözlük iKaynak.com'a aittir, izinsiz kullanılamaz [8D]
Not:Terimler alfabetik sıradadır.

HeavensHell
26-08-2010, 16:07
12 kişi bakmış, sadece 2 teşekkür bir yorum yok, teşekkür edenler buraya yazsalardı bende teşekkür ederdim.teşekkürde istemiyorum sadece yorum bekliyorum iyi kötü.

MoDaMinE
26-08-2010, 16:26
Yeni kullanıcılar için anlamalarını kolaylaştıracak gerekli kelimeler var... Emeğinize sağlık, paylaşım için teşekkürler.

Düzenleme: Uygun bölüme taşınmıştır.