PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acilis ekraninda takili kaldi bilgisayar

tria_mera
26-08-2010, 00:39
Detecting secondary slave yazısında kalıyor pc açamıyorum napmam gerekir bı bilginiz varmi

XANTHE
26-08-2010, 00:52
pc açılırken del tuşuna basın ve biosa girin, default yapın ayarları sıfırlayınca sorununuzun çözülmesi lazım.

tria_mera
26-08-2010, 01:28
Klavyeyi kontrol edemiyorum deltden sonra birde suan delte ye bastığımda siyah bı ekran ve imlec yanıp sonuyo okadar

XANTHE
26-08-2010, 01:38
Tekrar restart yapıp Bios’a giriyorsunuz.Standart CMOS Features seçeneğine giriyorsunuz ve "IDE Channel Master" a girdiğinizde HDD’yi gördüyseniz$ geri geliyorsunuz veAdvanced BIOS Features seçeneğine giriyorsunuz."First Boot Device" boot seçeneğini harddisk olarak belirleyin bir geri gelin ve hemen üstte. "Hard Disk Boot Priority" Hard Disk’ini + tuşu ile yukarı alın 1. seçeneğe yerleştirin .F10 ile ya da - Save & Exit Setup yapın. Sorum çözülmez se hdd iptal demektir yenisini almak lazım. Ama genede bi araştırın bakalım. Belki benim bilemediğim birşeyler vardır.

tria_mera
26-08-2010, 03:24
Biosa girdiğimde klavyenin tuşlarını algılamıyor bu problem için napmaliyim ve biosa giremiyorum bıkac kez reset atıp girmeyi denedim ama yanıp sonen imlec var sadece siyah ekranda.

GUARD
26-08-2010, 08:17
Kasanın fişini çek bütün kablolarını sök daha sonra yan kapagını aç anakarta dikkatlice bak üzerinde yuvarlak saat pili benzeri büyük bi pil göreceksin yan tarafta çıkartman için metal bi baskı yeri göreceksin oraya hafifce bastırarak pili çıkart 5dakika bekle sonra pili tekrar tak kapagı kapat tüm kabloları takıp bilgisayarını aç Klavyen usb ise başka bir usb yuvasına tak fişini açılışta f1 e basarak devam et düzelmesi lazım

tria_mera
27-08-2010, 04:54
Tam olarak 5 dk mi olması gerekli? Cikarip taktim pili. Fakat duZelme olmadi az bekletmiş olabilirim .

KaleXitus
27-08-2010, 05:10
klavye usb klavye ise değiştir normal uçlu klavye tak. ama her halikarda unutma biosta her türlü klavye çalışır. Secondary (ikincil) bağlı depolama ünitesi (CD veya Harddisk) görmüyor. Bu cihazlardan birden fazla bağlıysa tavsiyem sistemin yüklü olmadığı harddiski çıkar. Dene. Windows açılırsa anakartı güncelle (bios güncellemesi) Yine çözülmezse bir bilgisayarcıya anakartı ölçtür. Muhtemel IDE/Sata girişinde soun vardır. Sata ise sorun yok bol giriş var başkasına takarsın. DE ise problem büyük anakartı değiştirmen gerekebilir. Ama muhtemel Harddiskte problem var.

GUARD
27-08-2010, 10:25
açılışta çıkan yazıları bize tam olarak yazarsan detaylı tahminlerde bulunuruz ayrıca şunuda deneyebilirsin hdd ler direk bu şekilde bozulmaz tozdan kaynaklı bir durum gibi Detecting secondary slave 2. slave i bulamıyor hdd nin kablolarını sök tozlarını temizle fişlerini ve data kabloasunu güzelce yeniden tak temassızlık olabilir daha sonra jumper kontrolünü yap cd room ile hdd nin jumper dizilimi aynı olursa çakışma yapabilir şimdilik aklıma gelenler bunlar

tria_mera
20-09-2010, 01:39
Sorunu çözdüm arkadaslar tesekkurler yardımlarınız için:)