PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 7 Hakkında...

xewor3g
27-01-2009, 00:49
Arkadaşlar Windows 7 Beta indiriyorum. Eğer kurarsam bilgisayarımdaki verileri kaybedecek miyim? Bilgisi olan var mı acaba?

powerbody
31-01-2009, 22:05
tabiki veri kaybına uğrayacaksın
ama bi kaç kurul şekli var opsiyonelli system açılışı yapabilirsin yani makinaya hem xp hem vista hem w7 kurabilirsin
bu senin system bilgine bağlı eğer direk format atarak kurarsan hiiç bişey bırakmazsın tabi tek partiton şeklindeyse hdd den
yok c d diye iki sürücün varsa sadece c sürücüsünü uçurmuş olursun.....

Kralleo
31-01-2009, 23:52
eer su anda harddıskın 2 partıon ıse yanı hem c hem d drıveların var ıse. wındowsu kuracagın kısımdakı verıler gıder dıerlerıne sorun olmas. o yuzden tum verılerını d tasısıyıp 7 yı c ye kurarsan sorun yok dostum.
ben kurdum bence mukkemmel bı sıstem

ByWanT
17-03-2009, 03:19
Normalde verilerinin gitmesi diye bir durum söz konusu degil.Arkadaslarin yukarida bahsettikleri seyler sadece kurulum sirasinda format atarsan gecerli.Windows 98 den beri veri kaybi yasamadan yeni bir windows versiyonuna gecilebiliyor.windows 2000 ve özelliklede Xp den sonra bu olay cok daha kullanisli bir bicime getirildi.Bende W7 kullaniyorum ama kurarken datalarin korunmasi özelligi karsima cikmismiydi hatirlamiyorum acikcasi.Tek cekingem beta olmasi ama buna ragmen vardir diye dusunuyorum.

Ama her harukarda ikinci bir partition yada externall a yedek alip sonra kurulum yapmak hem daha garanti,hem daha temiz hem de daha performansli,böyle yap bencede

xewor3g
17-03-2009, 09:08
Benim harddisk zaten c ve d olarak ayrık. Ancak d'de sadece recovery dosyaları var. Bir daha c'yi bölmek istemedim. Zaten Window 7'yi yüklerken sordu o olayı. Ama sadece Vista'dan geçenlerin dosyaları kaybolmuyormuş. Ben de her şeyin yedeğini alıp Windows 7 yükledim. Problem olmadı yani. Teşekkürler yorumlarınız için. [:'(]

baris_ayt
29-11-2009, 02:19
xewor3g güzel kardeşim,yukarıda arkadaşların da dediği gibi güzel bi sistem.Yalnız kessinlikle verilerinin kayblmasını istemiyorsan özel içeriklerini Yerel Disk D'ye aktar.Windows 7'yi de C'ye kur.Hiç bir sorun yaşamazsın.Haa sen dersen yok ben d'ye kuracam zaman ALLAH ramet eylesin.Windows 7,Güzel ve kullanışlı bi sistem gibi görünebilir.ama Kayıt defteri ve Bios'ta ne filimler dönüyor kimsenin farkında değil.Ve de sana son tavsiyem Bilgisayarın için Windows sürücülerini bulmadan yükleme.Tabii driver paketi orjinal ise onu bilemem.Yanlışım varsa da düzeltin arkadaşlar... [gl=12.gif]