PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JB sonrası kolaylık rehberi =>

Knoc[K.O]ut
29-07-2010, 22:29
Arkadaşlar aranızda benim gibi pratik olanlarınız elbette wardır o yüzden böyle bir konu acıyorum sizde katkılarınızı esirgemeyiniz.

Jb sonrası kolaylık rehberi demek isterken diyelim ki restore yaptınız surum yukselttiniz veya düşürdünüz herseferinde acaba ne kuruyordum gecen sefer neler wardı neler tam işime yarıyordu diye düsünmemek icin bir txt dosyası yapmıstım kendime icinde kendimce sık kullandıgım programlar ve sourceler wardı ama bilg formatlarken yedek almayı unutmusum o yuzden sizlerin pratik rehberinden yararlanmak istiyorum hem bu konunun foruma da katkıda bulunacagına inanıyorum...

Hatırladıgım kadarıyla yardımcı ilk adımda paylasabilecegim programlar we sourceler:

sourceler
cydia.xsellize.com
cydia.hackulo.us
SiNfuL iPhone Repo (http://www.sinfuliphonerepo.com)

yardımcı programlar:

appsync os 3.x - 4.x programları itunes ile yuklemeye yarar
open ssh bildiginiz gibi cihazla bilgisayar arasında baglantı kurmaya yarar
sbsettings saatin oldugu yere slice yaptıgınızda bossprefs e ulasmanıza yarar
winterboard temaları aktiflestirmeye yarar
make it mine saat yerine weya carier yerine isim yazmaya yarar
cycorder camera programı
callclear cevapsız cagrıları ve aranan numaraları tek tek silmeye yarar
font swap cihazınızın icindeki tüm yazı karakterlerini değiştirmeye yarar
installous netten yuklediginiz oyunları programları kurmaya yarar
shrink grow app simgelerinin boyutunu kucultup buyultmeye yarar
ıconoclasm cihazın icindeki tüm ekranların seklini degistirebilirsiniz kullanacagınız loyutlar sayesinde

mobile terminal yine programları weya oyunları yuklemeye yarayan bi program
proswitcher eski versiyonlarda multi tasking yapmaya yarar
backgrounder arka planda program calıstırmaya yarar
activator programlar calısırken tuslara yeni işlevler wermeye yarar
sprintboard cok fazla sayfaya sahip kullanıcılar icin tek tek sayfa atlamaktansa 1. sayfadan 5. sayfaya kolay atlamaya yarar

Okuyuculardan gelen önerileri de buraya ekleyip daha faydalı olmasını saglamak amacıyla bi arkadasımızın önerisi olan

afc2add Winscp , pc suite ve iFunbox tarzı programlarla iPhone a bağlanmayı sağlayan bu uygulamayı da sizinle paylasmak istedim.

iOzbrk
29-07-2010, 22:37
Aslında böyle bir konu eskiden vardı fakat kaldırılmış... Konunun içeriği jalbreaktan sonra yüklenecek programlar hakkındaydı yeni başlayanlar için sırayla açıklıyordu neyn nasıl yükleneceğini. Ben forumun rehberini takdir ediyorum fakat 0 bilgiyle giren bir kişinin birşeylar kapabilmesi çok zor

Knoc[K.O]ut
29-07-2010, 22:40
aslında bilen icin de daha pratik olabilir mesela bu konu cok gerekli bence ben kendimde bole bi rehber oldugu icin eksikligini hissetmedim ama boyle bisiye sahip olmayanların kesinlikle olması lazım mesela simdi aklıma geldi mesajlara smile ekleme programı mesajın gittigini anladıgımız bi program wardı simdi tek tek arıcam onları yoksa direk burdan bakıp yukluodum bilenler de bole pratik calısabilir calısmalılarda bence :)

maverick1986
29-07-2010, 23:02
merhaba arkadaşlar, özellikle Knoc[K.O]ut (http://www.ikaynak.com/forum/members/2991.html) (http://www.ikaynak.com/forum/members/2991.html)konu çok yararlı ve güzel fakat senden ricam yardımcı programların yanına o programların ne işe yaradığınıda yazarsan çok memnun olurum. ben aarada bi iphone a reset atıyorum her seferindede hatırlamaya çalışıyordum. fakat sayende bende bi txt dosyası yapacağım. ama dediğim gibi ne işe yaradıklarını yazarsan çok sevineceğim içinde bilmediğim programlarda varda.. teşekkürler ..

MsTrK
29-07-2010, 23:10
Elline saglik :)
Ama sahin abinin ( Satusa ) Böyle bir konusu vardi : http://www.ikaynak.com/forum/66-olmazsa-olmaz-uygulamalar/9455-tum-zamanlarin-en-iyi-cydia-uygulamalari-ve-cydia-repo-rehberi.html

iOzbrk
29-07-2010, 23:12
Bu konu sabitlenmeliydi ama :S

Knoc[K.O]ut
29-07-2010, 23:13
merhaba arkadaşlar, özellikle Knoc[K.O]ut (http://www.ikaynak.com/forum/members/2991.html) (http://www.ikaynak.com/forum/members/2991.html)konu çok yararlı ve güzel fakat senden ricam yardımcı programların yanına o programların ne işe yaradığınıda yazarsan çok memnun olurum. ben aarada bi iphone a reset atıyorum her seferindede hatırlamaya çalışıyordum. fakat sayende bende bi txt dosyası yapacağım. ama dediğim gibi ne işe yaradıklarını yazarsan çok sevineceğim içinde bilmediğim programlarda varda.. teşekkürler ..

düzelttim öneri için teşekkür ederim =))

SaTuSa
29-07-2010, 23:16
Konu gerekli bölüme taşındı. Ancak sabitlenme konusunda neden bu kadar ısrarcı olduğunuzu da anlayamadım açıkçası. Zaten sabitlenmesi gereken bir konu olursa kimseye sormadan sabitleriz biz arkadaşlar. Siz keyfinize bakın, forum işleyişini de bize bırakın.. hepimiz için hayırlısı da bu olur değil mi ? :)

Knoc[K.O]ut
29-07-2010, 23:20
Konu gerekli bölüme taşındı. Ancak sabitlenme konusunda neden bu kadar ısrarcı olduğunuzu da anlayamadım açıkçası. Zaten sabitlenmesi gereken bir konu olursa kimseye sormadan sabitleriz biz arkadaşlar. Siz keyfinize bakın, forum işleyişini de bize bırakın.. hepimiz için hayırlısı da bu olur değil mi ? :)

walla şahsım adına ısrarcı olmadıgımı soyleyebilirim sadece guzel olabilirdi diye soyledim nedeni de hepimizin zaman zaman jb yapıo olması yeni kullanıcıların da bunu aramak yerine direk gorebilmeleriydi ;) yoksa kimseye akıl werme gibi niyetim bu zamana kadar olmadı olmas da forumun eskilerinden olarak boyle bi arayısa bu zamana kadar zaten hiç girmedim

SaTuSa
29-07-2010, 23:23
Olduğunu değil olduğunuzu demişim bende zaten... :) Direkt tek taraflı üzerine alınman gereksiz. Gerekli bölüme taşınması yapıldı zaten gördüğümde. Ayrıca emin olabilirsin ki sabit olması da hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Onca sabit jb konusunun içerisinde halen daha 3.1.3 sürümüne nasıl jb yaparım diye konu açılıyorsa varın sizler düşünün gerisini...

Knoc[K.O]ut
29-07-2010, 23:26
neyse teşekkür ederim yine de taşındığı için ben daha hatırlayamadıgım programlara ulaşamadım kimseden bişi cıkmadı belki başkalarına yardımcı olur bu paylasım ben yine aklıma geldikce yazarım :) güncel olarak devam etmesi dileğiyle =))

eakarsu
30-07-2010, 09:32
dock a 5 simge atabilmemizi sağlayan bi program vardı cydia da, f ile başlıyodu sanırım, simgesi de matkaptı, bilen yazabilir mi

MsTrK
30-07-2010, 10:05
Istediginiz uygulamanin ismi ''Five Icon Dock'' ..;)

ugruzn
16-08-2010, 16:16
eline saglık cok iyi anlatım olmus

kmlerg
23-10-2010, 09:48
Winscp , pc suite ve iFunbox tarzı programlarla iPhone a bağlanmayı sağlayan afc2add var. oda bu listeye eklenebilir diye düşünüyorum.

murtazaaksoy
27-10-2010, 21:05
Bu konu benim çok işime yarıyor, her jb den sonra ilk aradığım konu. [:)]