PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPAD uygulama yükleme

FuAt_63
25-07-2010, 19:40
selamlar,

bugün iPAD imi aldım.JB cydia vs.herşeyi çözdüm tek çözemediğim bilgisayardaki .ipa uzatılı dosyayı iPAD ime kurmak oldu.

Baştan söyleyeyim tüyo merkezini inceledim.

İphone browserdan denedim installous görmüyor dosyayı.itunes üzerinden yükleme zaten belli değil.

problemim bu ayrıca installous ile internetten yüklediğim dosyaları itunes otomatik olarak siliyor.

Yardımlarınızı bekliyorum

MoDaMinE
25-07-2010, 20:01
Winscp ile denediniz mi acaba? 7zip programını kurup ipa uzantılı dosyaya sağ tıklayın ve 7-Zip>>"xxxxxxx" klasörüne çıkart seçeneğini seçin. Çıkan kalasörün içerisinde payload diye kalsör bulunmalı. O kalsörün de içinde xxxx.app uzantılı dosya bulunuyor. .app uzantılı dosyayı winscp programı ile cihazınıza bağlanıp application klasörüne kopyalıyorsunuz. Kopyaladığınız uygulamayı sağ tıklayıp Properties ayarına geliyorsunuz. Octal yazan yere 0755 yazıp en altta bulunan yerede tik işareti koyuyorsunuz. Ardından cihazınızı yeniden açytığınızda respring yaptığınızda uygulamanızın gelmesi gerekiyor.

Yada aynı işlemleri hiç uğraşmamak istiyorsanız bu kadar alternatif olarak yine browserlar yardımıyla cihazınıza bağlanıp /var/mobile/Downloads kalsörüne yüklemek istediğiniz .ipa dosyasını atıyorsunuz ve cihazınızdan install0us uygulamasını açıp Downloads kısmından yüklüyorsunuz. Tabi bunu yapabilmek için install0us uygulamanızın yüklü olması gerekmektedir. iTunes'un silmesi installous'un ayarlarından olabilir. setting kısmında sadece Automatic Install seçeneğini aktif tutun. Diğerleri pasif kalsın.

FuAt_63
25-07-2010, 20:11
ilk işlem beni aşar ancak

2.sine gelince iphone browser ile bağlandığımda zaten downloads ın olduğu klasöre atıyor dosyayı atıyorum oraya ancak installous u açtığım orada görünmüyor

MoDaMinE
25-07-2010, 20:13
Farklı bir downloads kalsörüne atıyor olabilirsiniz. İnstallousda downloads kısmına gelip en üstte hangi dizine yüklediğini yazar isterseniz birde oradan kontrol edin.

FuAt_63
25-07-2010, 20:19
maalesef başka downloads yokroot/downloads var birtek orayada atınca görünmüyor.

intallousta hangi dizin olduğu olduğu yazmıyor dawnloads a tıklayınca sadece edit var

MoDaMinE
25-07-2010, 20:28
afc2add yamasını kurdunuz mu cydia'dan? O dizine atmamanız gerekiyor. Yukarıda yazdığım düzünde tutuyor installous dosyalarını. İnstallous'u kaldırıp sinful kaynağından yükleyin son çare olarak.
kaynak:www.sinfuliphonerepo.com

FuAt_63
25-07-2010, 20:38
afc2add yi kurmadım. tamam deniyorum şimdi sonucu yazarım

afc2add yi nereden kuracağım hangi source ta var

edit1: bu verdiğiniz install0us iphone/ipod için ipad e uygun değil ekran boyutu faklı

edit2:ayrıca /var dosyası halen ortada yok

MoDaMinE
25-07-2010, 21:03
afc2add yamasını kurmadığınız için root klasöründen başka görünmüyor olabilir. cydia ile yüklü gelenler arasında modmyi kaynağında mevcut.

FuAt_63
25-07-2010, 21:20
tamamdır uygulama yükledim bir sorum daha olacak hackulous tan yüklediğim installous ipad e göreydi ayrıca onda direk download yapabiliyordun bunda o yok.nasıl çözebilirim bu durumu 2 si birden yüklenmiyor çünkü

MoDaMinE
25-07-2010, 21:48
Bu yüklediğiniz silip tekrar ordan yükleyin. İnstallousda problemdedir diye diğer kaynaktan indirmenizi önermiştim ama yamadan kaynaklıymış. Aynı şekilde yine o dizine atarsanız dosyalarınızı sorun olmadan yükleyebilirsiniz.

FuAt_63
25-07-2010, 22:58
yardımlarınız için çok teşekkür ederim ancak bu hackulous un installous u yine görmüyor uygulamaları

MoDaMinE
26-07-2010, 00:03
/private/var/mobile/Documents/Installous/Downloads Bu dizine atmanız gerekiyor şimdi denedim bende. Hackolu'nun installous'u biraz farklıymış.

FuAt_63
26-07-2010, 14:43
sorunu halletim sayenizde yardımlarınız için çok teşekkür ederim

MoDaMinE
26-07-2010, 14:54
Rica ederim, güle güle kullanın :) İyi forumlar.

tripanazomi
08-08-2010, 15:25
Yada aynı işlemleri hiç uğraşmamak istiyorsanız bu kadar alternatif olarak yine browserlar yardımıyla cihazınıza bağlanıp /var/mobile/Downloads kalsörüne yüklemek istediğiniz .ipa dosyasını atıyorsunuz ve cihazınızdan install0us uygulamasını açıp Downloads kısmından yüklüyorsunuz. Tabi bunu yapabilmek için install0us uygulamanızın yüklü olması gerekmektedir. iTunes'un silmesi installous'un ayarlarından olabilir. setting kısmında sadece Automatic Install seçeneğini aktif tutun. Diğerleri pasif kalsın.

benim browserde Download Klasörü görünmüyor. bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum bilgisayar indirdiğim .ipa ları ipade yükleyemiyorum APPSYNC var gerekli proğramlar var anlattıklarınız yaptım ama başaramadım. altta browserin resmi var. Yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

http://pic1.resimupload.com/r10/thumb_627172836.jpg (www.resimupload.com/ds627172836_browswr.html)

tripanazomi
08-08-2010, 15:35
Şimdide müzik ve film atmayı denedim hiç bir şekilde senkronize etmiyor itunes ediyomuş gibi görünüyor ama dosyaları kopyalamıyor aslında bundan 2 gün önce hiç bir problem yoktu sorunum bu sanırım yardımcı olabilen birileri varmı acaba?

MoDaMinE
08-08-2010, 15:47
Hangi kaynaktan indirdiniz installous'u ?

tripanazomi
08-08-2010, 15:51
Hangi kaynaktan indirdiniz installous'u ?
Hackulo.us

MoDaMinE
08-08-2010, 15:53
Installous'u kaldırıp tekrar kurmayı deneyin oraya klasör oluşturması lazım. Yada klaldırmadan önce herhangi bir uygulama indirin ondan sonra tekrar o dizine bakın.

tripanazomi
08-08-2010, 16:08
Installous'u kaldırdım yeniden kurdum bi app indirip denedim Download klasörü yine çıkmadı. asıl problemim iTunesten ne müzik nede başka bir şey atamıyorum iPad'e dediğim gibi iki gün önce atmıştım problemsiz ama bu gün yapamadım. acaba restore ettiğimiz zaman jailbrek kalkıyomu? yeniden jail brek yapıp denesem sıfırladıktan sonra çözüm olabilirmi? ve sitede iPad 3,2,1 restore dosyası varmı acaba?

MoDaMinE
08-08-2010, 16:16
Evet restore yapınca herşey sıfırlanır. Dalgınlıktan unutmuşum diğer mesajlara bakınca hatırladım. Hackulo'nun installous'u biraz daha farklı. Oradan indirdiğiniz dosyalar /private/var/mobile/Documents/Installous/Downloads dizininde tutuluyor.

Şarkı yada müzik atmaya çalıştığınızda herhangibir uyarı yada hata mesajı veriyor mu?

tripanazomi
08-08-2010, 16:26
Uyarı vermiyor klasik bacup alıyor sonra syncing"xxx'ıPad" Yazıyor sonra bar çıkıyor ama tamamlanmadan bitiyor bi uyarı vermiyor müzik ve filmler işaretli olmasına rahmen ipad de göremiyorum.

tripanazomi
08-08-2010, 16:33
Tamamdır söylediğiniz dizin doğru onu başardım teşekkürler :) şimdi sıra senkronizede ama en hayırlısı restore etmek gibi. restoreden sonra sonucu yazarım çok sağolun. tüyo merkezini gözden kaçırmışım şimdi ordan adım adım başlıycam yapmaya.

MoDaMinE
08-08-2010, 16:35
O zaman itunes dan müzik arşivinizi tamamen silin ve tekrar sync yapın ardından atacagınız parçaları tekrar seçin ve itunes a atın ve tekrar senkronize edin. bu çözümü deneyin birde..

tripanazomi
08-08-2010, 17:14
Şimdi restore ettim ve sorunsuzca müzik ve videoları atabiliyorum. sırada jailbrek yapmak kaldı. yardımlarınız için teşekkürler.

mirano
16-02-2012, 00:56
biri bana ipad e nasıl film yükleyeceğimmi anlatırmı?

Ogzhnozcn
16-02-2012, 06:30
biri bana ipad e nasıl film yükleyeceğimmi anlatırmı?

Avplayer hd kullanabilirsiniz,wifi uzerinden kablosuz olarak filmleri ipad'e atabilirsiniz

mirano
17-02-2012, 19:40
nasıl yapcam o işlemi açıklamalı yazbilirmisiniz

Ogzhnozcn
17-02-2012, 19:49
nasıl yapcam o işlemi açıklamalı yazbilirmisiniz

AvPlayerHD'yi indireceksiniz ardindan "Wifi Transfer" e tiklayacaksiniz ve size bir numara verecek o numarayi bilgisayarinizin tarayicisinin url cubuguna yazip gireceksiniz ve AVplayerHD nin upload paneli cikacak karsiniza,tiklayacaksiniz ve istediginiz filmi yukleyeceksiniz.

mirano
17-02-2012, 20:00
tamam yapmaya çalışcam teşekürler...

mirano
17-02-2012, 22:36
konunun dışında olacak belki ama hızlı film indirebileceğim bir film sitesi onerirmisiniz?

Ogzhnozcn
17-02-2012, 23:26
Siteler icin google'i kullanabilirsiniz,onemli olan site degildir,filmin yuklendigi upload sitesidir ayrica premium üye olursaniz cok daha hizli indirebilirsiniz,free olarak yavasdir ayrica size indirmede daha iyi performans icin "İnternet Download Maneger"i kullanabilirsiniz.