PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iOS 4.0.1 Jailbreak ve Unlock (iPhone 3G) [Redsn0w 0.9.5 Beta 5]

Sayfa : [1] 2

salgurbey
16-07-2010, 04:35
iOS 4.0.1+iOS 4.02 iPhone 3G Jailbreak ve Unlock (iPhone 3G)

iPod Touch 2G (non MC)

Aktivasyon işlemi yapilmakdatir.
iphone unuz önceden jailbrekli ise iTunesdende iOS4.01 veya iOS 4.02 ye yükseltebilirsiniz.

Jailbreak icin gereken program: Redsn0w 0.9.5 Beta 5 Download Windows (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=136) / Download Mac (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=135)
iOS 4.0.2 iPhone 3G Download (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=142)
iOS 4.0.1 iPhone 3G Download (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=131)
iOS 4.0 iPhone 3G Download (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=121)

1- iTunes versionunuz 9.2 sürümü olmasina dikkat ediniz. Buradan indirebilirsiniz. (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=122)

2- iPhone'u Pc ye takiniz ve iTunesi aciniz

3- Backupunuzu aliniz Synchronize yapiniz
http://i32.tinypic.com/33xdnv4.png

4-Shift tusuna basili iken fare ile Restore butonuna tiklayiniz ve indirmis oldugunuz iOS 4.01 veya iOS4.02 (hangisini istiyorsaniz) i gösteriniz
http://i29.tinypic.com/35m1qn7.jpg
http://i32.tinypic.com/i6dnif.jpg

5-Restore bittikden sonra Redsn0w programini aciniz

6-Browse butonuna tiklayiniz ve indirdiginiz iOS 4.0 firmwarei gösteriniz
http://i25.tinypic.com/2v2a8h5.jpg

7-bir sonraki adimda, install Cydia seciniz. Diger secenekler size kalmis Multitasking(tavsiye etmem 3g nin rami yeterli gelmiyor buna) Homescreen Wallpaper ve Pilinizin % li gösterilmesi
secenekleri isterseniz secebilirsiniz.
http://i25.tinypic.com/24mf79x.jpg

8-iPhonu kapatiniz ve next diyerek devam ediniz

9-iPhonu DFU moda almamiz gerekiyor
a-Home ve Power butonlarina ayni anda basarak 10 saniye basili tutunuz
b-Simdi Power butonunu birakiniz ve home butonuna basmaya devam ediniz, 10 saniye ile 21 saniye arasi pcniz yeni sürücü yüklendi dedigi an home butonu birakabilirsiniz.

10-iPhonumuz basarili bir sekilde DFU moda girmisse Redsn0w Paketleri ve Jailbreak i yüklemeye baslayacaktir
http://i30.tinypic.com/zxnxxx.jpg

11-Jailbreak basarili bir sekilde yüklendikden sonra iTunesden Bacupumuzu tekrar yükleyebiliriz
http://i26.tinypic.com/312eogj.jpg

Unlock iPhone 3G für iOS 4.0.1 (Baseband 05.13.05)

1-Cydia yi aciyoruz
2-Manage seciyoruz(Verwalten), Sources, Sag üst kösede Edit ve Sol üst kösede Add seciyoruz ve
ultrasn0w.com (http://repo666.ultrasn0w.com) adresini ekliyoruz.
3-Ekledimiz repo666.ultrasn0w a giriyoruz ve ultrasn0w yüklüyoruz.
http://i25.tinypic.com/2dboyg1.jpg

4-Bunlari yaptikdan sonra iPhonunuzu Reboot(Tamamen kapatip acniz)
http://i28.tinypic.com/264qd93.jpg

Hayirli ugurlu olsun iOS 4.01 jailbreak ve Unlocklu bir 3g kullanabilirsiniz.

Arkadaslar bütün islemler bittikden sonra lütfen Welcome to Cydia.hackulo.us! (http://cydia.hackulo.us)
source sini ekledikten sonra appsync 4.0 yükleyiniz iTunesden App atabilmeniz icin gereklidir.
iKaynak ve Sahsim PC nizde veya iPhonunuzda yapmis olabileceginiz hatali islmelrden sorumlu degildir, Bütün Sorumluluk sizin Kendinize aittir.

Misafir.
16-07-2010, 07:43
anlatım diğer konudan bölünerek jailbreak%unlock bölümüne taşınmıştır ellerinize sağlık

odiksoz
16-07-2010, 22:37
Almanca olmasaymış daha iyi olurmuş ama yine de elinize sağlık. iPad için de 3.2.1 çıkmış, acaba bu sürümlerin yenilikleri neler?

SaTuSa
16-07-2010, 23:58
Evet 2 gün oldu, çok büyük değişikliklere de gitmemişler. Ama yükseltilmemesi konusunda da uyarı var çünkü jb yok henüz. Sürüm de sitede mevcut ancak dediğim gibi ipad'i jb'li olanlar yükseltmesinler..

3-5 yenilik var çokta önemli olmayan(wifi bağlantıları dışında).. aşağıdaki linkten de bakabilirsiniz...

iClarified - Apple News - Apple Releases iOS 3.2.1 Software Update for iPad (http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10623)

salgurbey
17-07-2010, 00:11
Arkadasim Benim kullandigim programlar almanca oldugu icin elimde olan bu idare edin lütfen.

hakank2000tr
17-07-2010, 01:42
selamlar

3gs iphone 32gb
yurtdisi (att)
version 3.1.3
new bootrom
active edilmemis
shhs kaydi yok

bu yontemle jailbreak ve unlock edileblir mi?
Ya da baska yontem var mi jailbreak ve unlock icin?

Tesekkuler ...

netbocugu
17-07-2010, 01:48
4.0.1 in 4.0 dan farkı nedir acaba şimdi indiriyorum yükleyeceğim ama bi artısı olacakmı??? bide 4.0 da cydia sourcelerinin birçoğu çalışmıyordu bununla ilgili bi bildiğiniz varmı arkadaslar bi yöntem varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

hakank2000tr
17-07-2010, 01:50
cevap verebilecek yok mu??
selamlar

3gs iphone 32gb
yurtdisi (att)
version 3.1.3
new bootrom
active edilmemis
shhs kaydi yok

bu yontemle jailbreak ve unlock edileblir mi?
Ya da baska yontem var mi jailbreak ve unlock icin?

Tesekkuler ...

salgurbey
17-07-2010, 02:35
Arkadsim dikkatli okursa 3g diyor 3gs den bahsetmiyor konuda hic, 3 gs icin beklemelisin daha.

wade23
17-07-2010, 03:49
wifi deki yenilk nedr? baska yenilkler nelrdr?

Misafir.
17-07-2010, 07:47
aslında bu sürüm iPhone 4 için şebeke sorunuyla ilgili çıkan bir sürüm ayrıca forumda genel konularda inceleme mevcut 4.1 olarak

salgurbey
17-07-2010, 17:21
Arkadaslar cok fazla bir yenilik yok sadece biraz daha stabil olmus o kadar, 4.0 gibi iPhonu kasmiyor öyle takilma falanda yok.

sessiz.mektup
18-07-2010, 10:37
arkadaşım emeğine sağlık benim yurt dışındangelme iphone 3g var bu yontemle jailbreak&ve unlock yaparsam sorunsuz kullanabılırmıyım ıphonemı şimdiden teşekkür ederim

netbocugu
18-07-2010, 12:37
ben yükledim ancak redsn0w fw yi tanımıyor şimdi tekrardan 4.0 a döndüm 3194 hatası aldım fakat biraz araştırdım ve bu hatanında çözümünü buldum belki sitede paylaşılmıştır ama yinede bende paylaşayım
c:\windows\system32\drivers\etc\" klasörünün içindeki "hosts" dosyasını notepad ile açalım dosyanın en altına 74.208.10.249 gs.apple.com yazalım ve kaydedelim ve kapatalım daha sonra itunes açıp normal yüklememizi yapalım

salgurbey
18-07-2010, 12:43
arkadasim redsn0w firmwarei taniyor ama sen hangisi firmware gösterdinde tanimadi? redn0w a iOS 4.01 i degil iOS 4.0 firmwari göstereceksin.

netbocugu
18-07-2010, 12:44
arkadasim redsn0w firmwarei taniyor ama sen hangisi firmware gösterdinde tanimadi? redn0w a iOS 4.01 i degil iOS 4.0 firmwari göstereceksin.
onuda gösterdim ama olmadı bidaha deneyeyim akşam sonucu yazarım ilginize teşekkürler

salgurbey
18-07-2010, 12:53
Ben defalarca yaptim cikdigi günden beri sorunsuz oluyor arkadasim redsn0w versionunu falan bir kontrol et istersen mutlaka firmwari kabul etmesi gerek.

salgurbey
18-07-2010, 13:37
arkadaşım emeğine sağlık benim yurt dışındangelme iphone 3g var bu yontemle jailbreak&ve unlock yaparsam sorunsuz kullanabılırmıyım ıphonemı şimdiden teşekkür ederim
Arkadasim telfonunuzu aktive etme probleiniz olacgini düsündügüm icin bu yöntemi kullanmayin derim, ha aktive icin elinizde kart vardir veya telefonunuz simlocksuzdur sorun olmaz.

elodaram
18-07-2010, 14:14
merhaba ben 4.0.1 yükselttim ama Jailbreak olmuyor denedim

salgurbey
18-07-2010, 14:31
arkadsim nasil yükselttiniz 4.01 e iTunes ilemi yoksa shift+restore ilemi?

netbocugu
18-07-2010, 23:08
evet hallettim yurtdışı 3g 8gb simlock lu iphonesi olanlar gönül rahatlığıyla yükleyip jb yapabilirler.... sadece redsn0w_win_0.9.5b5-2 değil redsn0w_win_0.9.5b5-4 kullanılmalı yoksa fw yi görmüyor arkadaslar... ayrıca ilginize teşekkürler

salgurbey
19-07-2010, 00:51
evet hallettim yurtdışı 3g 8gb simlock lu iphonesi olanlar gönül rahatlığıyla yükleyip jb yapabilirler.... sadece redsn0w_win_0.9.5b5-2 değil redsn0w_win_0.9.5b5-4 kullanılmalı yoksa fw yi görmüyor arkadaslar... ayrıca ilginize teşekkürler
Arkadasim ilk sayfada ne yaziyor Redsn0w 0.9.5 Beta 5 yaziyor degilmi iyice okumadan lütfen islem yapmayiniz. ayrica simlocklu yurtdisi iphone sahipleri yüklemeyin aktive etme probleminiz var ise.

iOzbrk
19-07-2010, 00:58
bu yöntem iPod touchlar için de geçerlimidir ve artık adminlerden onay istiyorum yükseltmek güvenli mi

iPod 2g
MB..... ( Model no)
FW:4.0
JB:Evet
SHSH : Evet

Misafir.
19-07-2010, 08:54
yükseltsen ne yükseltmesen ne bu yöntem 2g mb model touchlar içinde geçerli

necmatinho
19-07-2010, 15:51
ıpod için sitede var mı yoksa ne zaman gelcek?

netbocugu
19-07-2010, 22:13
Arkadasim ilk sayfada ne yaziyor Redsn0w 0.9.5 Beta 5 yaziyor degilmi iyice okumadan lütfen islem yapmayiniz. ayrica simlocklu yurtdisi iphone sahipleri yüklemeyin aktive etme probleminiz var ise.

doğru söylemişsin okumamışım dikkatlice ama ben redsn0w_win_0.9.5b5-4 ile jb yaptım 3g yurtdışı unlocklu cihazı sorunsuz kullanıyorum şu an

guven
19-07-2010, 22:53
arkadslar bırı bana yardımcı olsun shift restore yptıktan sonra cıhaz ıtunesı goruyor ffakat aktıf edemıyorum 9.2 olması lazımmıs fakat ona dıkkat etmedım 9.2 kurdum yıne aktıf etmıyorr

netbocugu
19-07-2010, 22:55
arkadslar bırı bana yardımcı olsun shift restore yptıktan sonra cıhaz ıtunesı goruyor ffakat aktıf edemıyorum 9.2 olması lazımmıs fakat ona dıkkat etmedım 9.2 kurdum yıne aktıf etmıyorr
cihaz yurtdışımı ???

guven
19-07-2010, 23:11
hayır

guven
19-07-2010, 23:12
garantili abi

netbocugu
19-07-2010, 23:17
orjinal fw ile restore edersen sorunun ortadan kalkar cihazına uygun orjinal fw ler indirme merkezinde mevcut

guven
19-07-2010, 23:20
ıtunes goruyo fakat restore bolumu falan gelmıyo nasıl restore edıcem artı fw mevcut bılgısayarım da :S

guven
19-07-2010, 23:22
var zaten bılgısayarım fw ama ıtunes te aktıve edemedım artı restore bolumu cıkmıyor ki :S

netbocugu
19-07-2010, 23:24
ıtunes goruyo fakat restore bolumu falan gelmıyo nasıl restore edıcem artı fw mevcut bılgısayarım da :S

telefonunun açma kapatma tuşuna ve home tuşuna aynı anda basılı tut cihaz kapansın ellerini bırakma ve içinden 5 e kadar say sonra açma kapatma tuşunu bırak home tuşu basılı kalsın bir kaç saniye bekle zaten bilgisayar DFU modda cihazını bulacaktır ve veryfing iphone türünden bi yazı gelecek ekrana elini bırakabilirsin sonra normal işlemler menüsü gelecek oradan halledebilirsin

guven
19-07-2010, 23:42
5 sn basılı tuttum dfy moduna alıyo fakat dedıgın gıbı bı yazı gelmıyo zaten dfu moduna gecınce ıtunesten ıphone dusuyo otomatıkmen :S

netbocugu
19-07-2010, 23:45
5 sn basılı tuttum dfy moduna alıyo fakat dedıgın gıbı bı yazı gelmıyo zaten dfu moduna gecınce ıtunesten ıphone dusuyo otomatıkmen :S
dfu modda iken cihazı usb yerinden sök ve yeniden bilgisayara tak bu şekilde dene eğer olmazsa bide recovery modda dene ... recovery moda da aynı şekilde açma kapama tuşu ile home tuşuna basılı tut cihazın ekranında kablo+itunes işareti çıkana kadar bekle . birde bu şekilde dene

guven
20-07-2010, 00:04
eyw kardesım cok sağol hallettımmm sayende

netbocugu
20-07-2010, 00:08
eyw kardesım cok sağol hallettımmm sayende

hallettiğine sevindim iyi geceler ....

nofear
20-07-2010, 21:31
herkese selam bende sizin soylediginiz yontemle herseyi yaptim ama downloading jailbreak data kaldi ve 20 dk oldu bir kipirti yok oneriniz varmi simdiden tesekkur ederim

netbocugu
20-07-2010, 22:02
herkese selam bende sizin soylediginiz yontemle herseyi yaptim ama downloading jailbreak data kaldi ve 20 dk oldu bir kipirti yok oneriniz varmi simdiden tesekkur ederim
Bilgisayarını güvenli modda calistir redsn0wu ac ve oradaki talimatları uygula olacaktır

Moscow Trip
20-07-2010, 22:24
teşekkürler eline sağlık :D

UralhackeR
21-07-2010, 00:55
jailbreak yapamayan arkadaşların dikkatine i-kaynak tan indirdiğiniz 4.0.1 fw yi kurun daha sonra beta 5 sürümü ile jailbreak yapın fakat yine olmazsa farklı bilgisayarlarda deneyiniz masaüstünde uğraştım uzun uzun olmadı fakat laptop ta ilk denemede oldu...
son bölümde takılanlar için özellikle reboot kısmında.... kesin sonuç

Serhat44813
21-07-2010, 15:00
arkadaşlar telefounumu burda anlatılan şekilde sorunsz olarak 4.0.1'e jailbreak yaptm oyunları yükledim herşey çalışıoyr ama iphone 3g markalı telefonum eski sürüm olan 3.1.3 göre acayip bir şeilkde yavaşladı bu sorunu nasıl çözebilirim? iphone dediğin hızlı olmalı :P cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

netbocugu
21-07-2010, 15:18
arkadaşlar telefounumu burda anlatılan şekilde sorunsz olarak 4.0.1'e jailbreak yaptm oyunları yükledim herşey çalışıoyr ama iphone 3g markalı telefonum eski sürüm olan 3.1.3 göre acayip bir şeilkde yavaşladı bu sorunu nasıl çözebilirim? iphone dediğin hızlı olmalı :P cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

ios 4.0 ve 4.0.1 in genel problemlerinden bende yükledim bende de biraz yavaşlama oldu ama bazı arkadaslarda sorunsuz hızlı bi şekilde çalışıyormuş bununla ilgili bi düzenleme yapacaklardır heralde. benim kanaatim beklemekten başka bi çaremiz yok [:'(]

Serhat44813
21-07-2010, 15:39
önceden de 3.1.3 e ilk jailbreak yaptığmda tel yavaşlamştı sonra tekrar yaptm jailbreak düzelmişti. şiimdi aynısını yapaym diyorum ama zahmetli geliyor inşallah bir çözm en kısa süerde bulunur

netbocugu
21-07-2010, 15:50
önceden de 3.1.3 e ilk jailbreak yaptığmda tel yavaşlamştı sonra tekrar yaptm jailbreak düzelmişti. şiimdi aynısını yapaym diyorum ama zahmetli geliyor inşallah bir çözm en kısa süerde bulunur

ben 4-5 kez yaptım :)))))))))))))))) sonuç aynı bende çok fazla yavaşlama yok ama yinede 3.1.2 hızında değil insanın canını sıkacak bi durum aslında ama dediğim gibi yinede bekleyeceğiz :))))

Serhat44813
21-07-2010, 16:00
ben 4-5 kez yaptım :)))))))))))))))) sonuç aynı bende çok fazla yavaşlama yok ama yinede 3.1.2 hızında değil insanın canını sıkacak bi durum aslında ama dediğim gibi yinede bekleyeceğiz :))))

bir sitede okudum sorun restore etmekten kaynaklanıyormuş. telefonu restore etmeden yapıcam jailbreak ama rehberi kayıt edemeiyorm pc ye

netbocugu
21-07-2010, 16:15
bir sitede okudum sorun restore etmekten kaynaklanıyormuş. telefonu restore etmeden yapıcam jailbreak ama rehberi kayıt edemeiyorm pc ye

bilgisayarında outlook varsa rehberini yedekleyebilirsin yada turkcell kullanıcısıysan appstoreden ücretsiz turkcell yedek app sini yükleyip rehberini orada yedekledikten sonra restore et daha sonra yeniden yükleyip rehberine kavuşabilirsin

Serhat44813
21-07-2010, 16:17
bilgisayarında outlook varsa rehberini yedekleyebilirsin yada turkcell kullanıcısıysan appstoreden ücretsiz turkcell yedek app sini yükleyip rehberini orada yedekledikten sonra restore et daha sonra yeniden yükleyip rehberine kavuşabilirsin

restore etmiyecem de bu outlook olayını yaptm geçen gün tamamen kayboldu rehberim. turkcell yedek de sürekli problem çkıyor outlokk ollayını acil anlatabilirmisin?

netbocugu
21-07-2010, 16:20
restore etmiyecem de bu outlook olayını yaptm geçen gün tamamen kayboldu rehberim. turkcell yedek de sürekli problem çkıyor outlokk ollayını acil anlatabilirmisin?

ben geçen arkadasın rehberini aynı şekilde kopyaladım outlook ile senin dediğin gibi rehber tamamen kayboldu ... hatta bilgisayarda bile gitti ....ama bilgisayarı yeniden başlattım outlookta kişiler yerine baktığımda isimlerin orada olduğunu gördüm ben şu an iş yerindeki bilgisayardayım ve burada kurulu değil ama akşam evdeki pcden bakıp detaylı yazarım olurmu ??

Serhat44813
21-07-2010, 16:27
ben geçen arkadasın rehberini aynı şekilde kopyaladım outlook ile senin dediğin gibi rehber tamamen kayboldu ... hatta bilgisayarda bile gitti ....ama bilgisayarı yeniden başlattım outlookta kişiler yerine baktığımda isimlerin orada olduğunu gördüm ben şu an iş yerindeki bilgisayardayım ve burada kurulu değil ama akşam evdeki pcden bakıp detaylı yazarım olurmu ??

hmmm o zmn zahmet etme ben netten araştırayım jailbreak i şimdi yapıcam. dayanamıyorum artık hızlı iphone istiyorum :P

Serhat44813
21-07-2010, 16:52
rehber sorununu outlook ile çözdüm (rehber sorununu bir site video olarak vermiş ve anlatmış istersen sana gnderebilirim mail olarak herşey için saol)

salgurbey
21-07-2010, 17:02
Arkadaslar yavaslamasinin sebebi;
1- Wallpaper aktive atmisseniz
2-3g nin ram i tam olarak yeterli degil 3-kimileri multitasking de yavaslatiyor diyorlar.
4-iphonu 3.1.3 veya daha eski sürümlerden bacup yüklerseniz cok yavaslatiyor.

wallpaper aktive etmeden kendim denedim, fark ettiriyor ama multitasking de bir fark göremedim.
telefon kayitlariniz windows contakt bölümünde kayitlidir restore etmeden
önce kopileyin ve dokumentlerde bir dosya acin oraya kopisini alin restore bittikden sonra sifir iphone kurun ve kopilediginiz yedeklerinizi contskts dosyasina atin iphonu synchronize edin yükleyecektir. Kolay gelsin.

sedatfx
21-07-2010, 20:10
arkadaşlar selam.
konu hakkında bilgisi olanlar cevap yazabilirse memnun olurum.
Sorunum şu şekilde:

Amerikadan att adına kayıtlı bir telefon hediye olarak bana geldi..Bu telefonu telekominikasyon kurumuna kayıt yaptırdım.Yanılmıyorsam 3.1.1 veya 3.1.2 firmware i unlock yaparak kullanıyordum.Dün 4.0.1 versiyon firmware ile restore yaptım.
Şu anda telefon normal ekranına donmuyor. Ekranda itunes baglayın resmi ve altında iphone i etkinleştrmek için pin kilidi olmayan geçerli sim takın yazısı çıkıyor.

Konu başlıgında belırtilmiş olan işlemleri yapmama ragmen Redsnow 5 ile """" unable recognize specified ipsw yazı cıkıyor.

telefonum 3g
kullandıgım programlar
redsn0w_win_0.9.5b5-3
itunes 9.2.0.6.1

Sonç olarak telefonun hiç bir şelide acılmıyor.yalnızca bu ekranda pin kodunu girdiğimde acil arama yapıyor.

Bu arada itunes tada """the sim card inserted in this iphoneis pin locked""" yazıyor..

bu arada shshkaydım ve bilgim yok nerede bulabileceğimide bilmiyorum....

yardımlarınız beklıyorum...

netbocugu
21-07-2010, 21:05
arkadaşlar selam.
konu hakkında bilgisi olanlar cevap yazabilirse memnun olurum.
Sorunum şu şekilde:

Amerikadan att adına kayıtlı bir telefon hediye olarak bana geldi..Bu telefonu telekominikasyon kurumuna kayıt yaptırdım.Yanılmıyorsam 3.1.1 veya 3.1.2 firmware i unlock yaparak kullanıyordum.Dün 4.0.1 versiyon firmware ile restore yaptım.
Şu anda telefon normal ekranına donmuyor. Ekranda itunes baglayın resmi ve altında iphone i etkinleştrmek için pin kilidi olmayan geçerli sim takın yazısı çıkıyor.

Konu başlıgında belırtilmiş olan işlemleri yapmama ragmen Redsnow 5 ile """" unable recognize specified ipsw yazı cıkıyor.

telefonum 3g
kullandıgım programlar
redsn0w_win_0.9.5b5-3
itunes 9.2.0.6.1

Sonç olarak telefonun hiç bir şelide acılmıyor.yalnızca bu ekranda pin kodunu girdiğimde acil arama yapıyor.

Bu arada itunes tada """the sim card inserted in this iphoneis pin locked""" yazıyor..

bu arada shshkaydım ve bilgim yok nerede bulabileceğimide bilmiyorum....

yardımlarınız beklıyorum...

jb yi Redsn0w 0.9.5 Beta 5 ile yap konunun ilk sayfasında indirme linki var bide indirme merkezinden ios 4.0 ı indir redsn0w da browse derken ios 4.0 ı göster ios 4.0.1 i gösterme, birde redsn0w u bilgisayarın güvenli modda iken çalıştır. sorunun çözülecektir. ayrıca simkartını başka bi telefona tak ve pin kodunu kaldır.kolay gelsin

salgurbey
21-07-2010, 23:42
@sedatfx

sayin arkadasim redsn0w 0.9.5 Beta 5sürümünü kullan lütfen. iPhondaki kartini herhangi bir tele tak ve pin sorgusunu kapat sonra geri iPhonuna tak, sanirim aktive etme sorunun olacak gibime geliyor. Bir denemekde yarar var. Universal sim card veya Phone Book sim card alip aktive asamasini asabilir ve jailbreakini yaptikdan sonra cydia dan ultrasn0w ile unlock yaparak kendi kartini tekrar kullanabilirisin. Kolay gelsin.

Serhat44813
22-07-2010, 01:27
yine jailbreak yaptm ama tel kasıyor acil çözüm bulsalar çok iyi olur yavv[&:]

netbocugu
22-07-2010, 11:38
yine jailbreak yaptm ama tel kasıyor acil çözüm bulsalar çok iyi olur yavv[&:]

arkadaşlar dün gece yeniden kurdum 4.0.1 i redsn0w 0.9.5 Beta 5 ile iki kere üst üste jb yaptım bilmiyorum bundanmı kaynaklı ama benim cihazda eskisine nazaran hızlanma meydana geldi denemek isteyen arkadaslar denedikten sonra yazabilirlermi sonucu

sedatfx
22-07-2010, 14:22
@sedatfx

sayin arkadasim redsn0w 0.9.5 Beta 5sürümünü kullan lütfen. iPhondaki kartini herhangi bir tele tak ve pin sorgusunu kapat sonra geri iPhonuna tak, sanirim aktive etme sorunun olacak gibime geliyor. Bir denemekde yarar var. Universal sim card veya Phone Book sim card alip aktive asamasini asabilir ve jailbreakini yaptikdan sonra cydia dan ultrasn0w ile unlock yaparak kendi kartini tekrar kullanabilirisin. Kolay gelsin.

deneyecegım sımdı eger basarılı olamazsam bahsettiğin sim cardları nereden tedarik edebilirim...

SaTuSa
22-07-2010, 18:18
http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/16114-iphone-aktivasyonu-icin-universal-kart.html

sessiz.mektup
24-07-2010, 12:38
burada sorunlarımıza yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.benım maruzatım almanyadan gelme iphone 3g 8 gb var bu cihazı pasaport ile jkayıt ettirdim fw olarak ise 3.1.2 mevcut su anda ben bunu 4. e yukseltmek ıstıyorum sorunsuz bi şekilde bunu nasıl aşabılırım bana bu konda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

IBurak
24-07-2010, 13:17
Bence sana tavsiye 3.1.2 en iyisi 4.0 a yükseltme istersen sonra pişman olabilirsin [:)] çoğu şey İOS4 ü desteklemiyor [:(]

salgurbey
24-07-2010, 13:29
arkadasim, ilk sayfada neyi nasil yapacaginiz anlatiliyor, yazilanlari uygularsaniz jb olur. Bir sorunla karsilasirsaniz buraya yazin yardimci olmaya calisiriz, Kolay gelsin.

kerems9
24-07-2010, 22:15
arkadaslar ben yeniyim de 401 ile 4.0 arasında ne fark var hangisini gösterecegim ? 2 tane link var hangisini indireyim tesekkurler :)

MoDaMinE
24-07-2010, 22:17
Aslında bakarsanız çok büyük fark yok aralarında sadece bir kaç eklenti eklenip yada hata sorunları giderilip bir üst versiyon çıkarırlar genelde. Cihazınıza hangisini kurmak istiyorsanız onu indirebilirsiniz.

kerems9
24-07-2010, 22:18
tesekkur ederim

salgurbey
24-07-2010, 23:20
Arkadasim ilk mesaji dikkatlice okursan ilk olarak indirdigin iOS 4.01 i yükleyeceksin iphona sonra jailbreak icin iOS 4.0 i göstereceksin Redsn0w programina.

kerems9
25-07-2010, 00:03
arkadaslar , restore yaparken gosterecegımız dosya 4.0.1 olmak zorunda degil mi?

XANTHE
25-07-2010, 01:11
arkadaslar , restore yaparken gosterecegımız dosya 4.0.1 olmak zorunda degil mi?

evet 4.0 dan 4.0.1 e yükseltiyorsanız eğer 4.0.1 fw i göstermek zorundasınız ama 4.0 ı tekrardan yüklemek istiyorsanız 4.0 fw i gösterebilirsiniz. 4.0 shsh kaydını almayı unutmayın bu arada.

kerems9
25-07-2010, 02:16
yardımcı olan herkese tesekkur ederim , jb unlock yaptım :)

fronty
26-07-2010, 15:03
ellerine sağlık dostum . bira haftadır yanlış yapıyormusum sen anlatınca yaptım sanırım :)

emretiras
26-07-2010, 16:22
Herkese selamlar.

Telefonum iPhone 3G. İki versiyon dosyasını da burdan indirdim, ve talimatlara göre 4.0.1 kurup, jailbreak için redsn0w'a 4.0'ı gösterdim. Jailbreak yapmadan önce izlenimler diye bir klasör tarzında uygulama varken, jailbreakten sonra gitti. Ayrıca 4.0.1'in sıkıntısı olsa gerek, mesajları 3.1.3'te yazdığım gibi yazamıyorum. Çok sıkıntı değil çünkü, 4.0.1 hem görsel olarak 3.1.3'ten daha güzel, hem de hızlı. Şu an tek sıkıntı mesaj, o da aşırı değil. Anlatım için çok teşekkürler, yararlandım, uyguladım, başardım.

dr.house
26-07-2010, 16:25
Bütün işlemleri tamamladım, ama hala jailbreakli 3.1.2 sürümünü kullanırken yükleyebildiğim uygulamaları yükleyemiyorum?

salgurbey
26-07-2010, 17:37
arkadaslar su an bütün programlar iOS 4.0 veya 4.01 ile uyumlu degil bazilari calisiyor bazilari calismiyor bu yüzdende eski firmwarinizden bacup dan kurmaniz tavsiye edilmiyor hatta yavaslama ve kasmalar oluyor. Sifirdan kurmaniz tavsiye edilir.

ozyuksel
27-07-2010, 16:26
Yeni bir Iphone 3GS kullanicisi olarak bu topicteki işlemlerin sadece 3G modelleri için mi olduğunu sorabilir miyim ?

MoDaMinE
27-07-2010, 16:45
Evet buradaki işlem sadece iPhone 3g kullanıcıları içindir.

IBurak
27-07-2010, 19:06
ewet sadece 3g ler için heralde daha 3GS ler için çıkmadı [:)]

IBurak
27-07-2010, 19:08
Bu arada ikaynak.com 'a hoş geldiniz sorunuz varsa bana sorabilirsinniz [:)]

morya
27-07-2010, 21:22
firmware file is not compatible dedi i tunes den shift e basip restore derken telefon yurtdisi fransa orange yardim plz

dr.house
27-07-2010, 22:18
Jailbreak ve unlock işlemini tamamladıktan sonra iTunes'dan program yüklerken 0x8008001 kodlu bir hata alıyordum. sorun programlarımın 4.0.1le uyuşmaması değilmiş. Cydia source bölümünden "cydia.hackulo.us" ekleyip appsync 4.0ı yükledim, sorun halloldu. benim gibi sorun yaşayan olur belki diye paylaşayım dedim.

salgurbey
27-07-2010, 23:40
Sayin arkadaslar iPhone 3gs icin cikmis olsaydi iKaynak/Jailbreak Unlock bölümünde iPhone 3gs jailbreak/Unlock 4.0 veya 4.01 baslikli bir konu olurdu su an sadece iPhone 3gs olddbootromlu cihazlara jailbreak ve unlock var ama bunun icin önceden 3.1.3 firmware de jailbreakli olmasi gerekiyor iPhonunuzun direk iOS 4.0 veya 4.01 iTunes ile yükleyen arakdaslar jailbreak cikana kadar bekleyeceksiniz.

fero4
28-07-2010, 01:06
slm arkadaşlar forumda cok yeniyim benım tel iphone 3g 4.0.1 yükseltim ve yurtdısı oldugu için sim klidi aktif oldu jailbreak ta yapmaya calıstım ama bir türlü tanımıyor hep hata veriyor unable to recognize specified İPSW bu yazıyor guvenlı moddada denedim başka pc dede denedim birtülü tanıtamadım redsn0w 0.9.5b5-5 dede denedım redsn0w 0.9.5b5-4 dede denedım hepsini güvenli modda da denedim birtürlü yapamadım ne yapacagımıda bilmiyorum acill yardımlarınızı bekliyorum

salgurbey
28-07-2010, 01:19
Arkadasim her yerde yaziyor yurt disi ise yüksletmeyin Itunesden aktivasyon sorunu yasarsiniz diye, forumda konu var aktivasyon icin orayi okuyun lütfen, önceden jailbreaklimiydi iPhonunuz? Jailbreakli farzetsem shshs kayidiniz varmiydi?

XANTHE
28-07-2010, 01:20
cihazınız simkilitli oldugu için ilk olarak orjinal simkartıyla cihazınızı açmanız gerekiyor. eger orjinal simkarta sahipseniz redsnowla unlock ve jb işlemini yapabilirsiniz.

fero4
28-07-2010, 09:29
önceden jailbreakliydi ama shshs kayidi yok ios 3.0 dı zaten eski sürüm vardı orjinal simim yok isveçten gelme bulmamda imkansız baska bi çaresi yokmu baskasının shshs kaydıyla falan yapılmazmı

XANTHE
28-07-2010, 09:56
turbosim denen kartlar var fiyatını tam olarak bilmiyorum ama bu kartların işlevi orjinal simkart gibi görünüp simlock ve unlock işlemini yapabilmenizi sağlıyor. Satusa geçenlerde bu tip bi karttan bahsetmişti ama bulamadım. bi araştırmak lazım. o kart işinizi görebilir.

hassel
28-07-2010, 21:34
bu şekilde 3gs lerede işlem yapabilirmiyiz ustalar

XANTHE
28-07-2010, 21:41
malesef henüz 3gs ler için henüz 4.0.1 jailbreak çıkmadı, eger 3.1.2 fw shsh kaydınız varsa 4.0 icin jailbreak yapabilirsiniz. burdaki yöntem iphone 3g ler için.

salgurbey
28-07-2010, 22:01
Forumda var turbo sim ve universal sim le ilgili konu adresleride yazili bir arayip bakiverin lütfen

julio19866
29-07-2010, 11:56
selam yardımlarınız ıcın cok tesekkurler.benım sorunum 3g iphone kullanıyorum surumumu 4.0.1 e yukselttım shift restore ıle redsnow da sızın soyledıgınız gıbı 0.9.5 beta 5 burdan ındırdım hatta ama 4.0 firm. kabul etmıyor hıcbır sekılde 2 gundur ugrasıyorum ama olmuyor.

XANTHE
29-07-2010, 12:10
4.0 fw shsh kaydınız yoksa malesef sürüm düşüremezsiniz.

Nazim888
29-07-2010, 12:44
4.1 nə zaman çıxar ?

SaTuSa
29-07-2010, 12:52
Beta2 versiyonu yayınlandı yeni, tahminen 1 aya kadar da final gelir...

Nazim888
29-07-2010, 12:56
o zaman 4.0.1 yükləməkdənsə,4.1 i gözləyək.

salgurbey
29-07-2010, 21:28
iSte oda sizin bileceginiz bir mesele beklemek veya 4.01 i yüklemek.

Shadowman
31-07-2010, 01:08
olmyr bi türlü oyun yüklnmiyor anlatılanları harfiyen yaptım ama olmuyor :(

iphone-bursa
31-07-2010, 01:55
bende restore yaparken hata verdi

MsTrK
31-07-2010, 01:57
Ne tür bir hata ??

salgurbey
31-07-2010, 03:31
Arkadaslar nasil bir hata veriyor bir yerlerde hata yapiyorsunuz ben defalarca yaptim hic bir sorun olmadan yükledim. redsn0w a iOS 4.0 göstermeniz gerekiyor.

iphone-bursa
31-07-2010, 08:48
birincisi iphone iphone 4.0 yksetlsinmui diye soruyor ok diyorum indiriyor sonra kurmaya baslarken 3194 hatasi aliyorum

MsTrK
31-07-2010, 09:08
Baska fw indirmeryi dene ;)

iphone-bursa
31-07-2010, 09:50
simdi yaptim ve iphone kirildi sorunsuz bir sekilde ilk defa böyle bir sorunla karsilastim kac kere kirdim

green_lord
31-07-2010, 12:49
4.0.1 iNASİL 3.1.2 ye indirebilirim?

MsTrK
31-07-2010, 15:22
fw 4.0.1 indirmene gerek yok , zaten itunes'te en son fw olarak geciyor ...
Yani , iTunes'de update'e basinca kendi yükler :)
Ama fw 3.1.2'yi forumdan temin edebilirsin ..

akheron6
31-07-2010, 15:26
bi deneyelim bakalım şu jailbreak işini :D ha bu arada buradan ios 4.0.1 i indirmeye gerek var mı bende zaten 4.0.1 yüklü.

green_lord
31-07-2010, 15:38
ama jailbreak yaptım olmadı... yani program yükleyemiyroum.. neyi eksik yaptım acaba:((

green_lord
31-07-2010, 15:40
0x8008001 hatası veriyor uygulamaları yükleyince

salgurbey
31-07-2010, 15:49
cydia.hackulo.us source ekleyip appsync 4.0 yüklemelisiniz.

ccan
01-08-2010, 18:01
Yurtdisi 3G 8Gb iphone u yazdiginiz yontemle redsn0w_win_0.9.5b5-5 kullanarak JB yaptim, tesekkurler.
Yurdisi 3GS 32Gb icin beklemedeyim.

green_lord
01-08-2010, 19:21
çok tşk

salgurbey
01-08-2010, 20:10
çok tşk
Arkadasim tesekkür etmek icin lütfen 1 ci mesajdaki konunun altinda sol tarafda tesekkür butonuna tikla, mesaj yazmana gerek yok.

akheron6
03-08-2010, 23:33
dostum yine yükleme sırasında hata alıyorum jailbreak işlemleri tamam ama yüklerken hata alıyorum nedendir?

MsTrK
03-08-2010, 23:37
dostum yine yükleme sırasında hata alıyorum jailbreak işlemleri tamam ama yüklerken hata alıyorum nedendir?

Nasil bir hata ??

akheron6
03-08-2010, 23:50
tamam dostum mevzuyu çözdüm appsync yüklememişim telefona jailbreaktan sonra. itunes tan uygulama yüklerken hata veriyodu, meğer appsync yüklemem gerekiyomuş.

savasci
05-08-2010, 15:13
jailbreak icin iOS 4.0 i buradan indiremiyorum.Sürekli olarak aynı yerde kalıyor.rapide yükleme imkanı olan var mı arkadaşlar.

savasci
06-08-2010, 13:13
jailbreak icin iOS 4.0 i buradan indiremiyorum.Sürekli olarak aynı yerde kalıyor.rapide yükleme imkanı olan var mı arkadaşlar.
İndirme işlemi oldu.Yoğunluktan kaynaklanıyormuş.

hayabusa__34
10-08-2010, 14:40
arkadaşlar benim makine iphone 3g 8gb 4.0 modem firmware 05.13.04 bende yapabilirmiyim? 4.1 e buradan yükseltebilirmiyim?

salgurbey
13-08-2010, 01:15
Arkadaslar iOS 4.02 iPhone 3g de ayni yöntemle Jailbreak yapilabilmektedir, bilginize arz olunur. iOS 4.02 de degisen hic bir sey yoktur bu sadece Jailbreakme.com sayfasina iPhone safari den girilmesini engellemek icin yapilmistir.

mrisvan
13-08-2010, 02:00
ustadım kolay gelsin model no:a1303 sabahtan her versiyonu atıyorum ama bir turlu unlock yapamıyorum Redsn0w 0.9.5 Beta 5 hele bu programla nedense ipsw succes demiyor sorun nerde acaba şuan ipone sos 112 arama modunda

mrisvan
13-08-2010, 02:48
artık sadece itunes ve usb işareti cıkıyor başkada gelen giden yok

MsTrK
13-08-2010, 02:56
4.0'den baska FW yüklemeyi denedinizmi ??

mrisvan
13-08-2010, 11:07
;158548']4.0'den baska FW yüklemeyi denedinizmi ??
evet ustam 3g olan versiyonları hep denedim suan gene yazılım yukluyorum 4.0.2 yi
402 yuklendi ve cihaz gene 112 acile dondu bundan sonra redsn0w-0-9-5-beta-5-a bunla birturlu yazılımı succes yaptıramıyorum

312 313 gibi yazılımları itunes 902 atmıyormu acaba

mrisvan
13-08-2010, 12:10
4.0 yukledim peşine redsn0w-0-9-5-beta-5 bunu yukledim waiting for reboot ta kaldı hiç tık yok daha nekar beklerim

mrisvan
13-08-2010, 18:28
sabah ipone acılmaz hale geldi itunesle restore edip 4.0.2 kendi sitesinden yuklettim tekrar acıldı ve gene sos 112 acil aramada bekliyorum

mrisvan
13-08-2010, 21:21
iphone artık sadece itunesle 4.0.2 ukleniyo okadar ama pes etmicem elimde kalana kadar urascam

MoDaMinE
13-08-2010, 21:29
Cihazınız kayıtlı mı ?

orcunmk1
13-08-2010, 22:01
3g me yükledim 4.0.1 i oldu.3gs ime 4.0.2 yi yüklemeyi düşünüyorum.acaba 4.0.2 nasıl? bilgisi olan varmı?

MoDaMinE
13-08-2010, 22:08
4.0.2 yüklenmesi henüz önerilmiyor ama sizin tercihinize kalmış bir durum. 4.0.2 için jb açıklarının kapatıldını söylüyorlar ayrıca.

orcunmk1
13-08-2010, 22:10
3gs im factory unlock.şu anda yükledim back up alıyor.inşallah sorun yaşamam:)

salgurbey
14-08-2010, 01:04
@mrisvan
Arkadasim 4.02 ye yükselrtikden sonra Redsnow a 4.0 iOS göstereceksin 4.0 a düsürmeyecek sadece jailbrek Icin bunu Islem yapilmasi gerekli.

salgurbey
14-08-2010, 01:18
3gs im factory unlock.şu anda yükledim back up alıyor.inşallah sorun yaşamam:)
Arkadasim 3gs iOS 4.02 icin JB yok su an shshs kayidin var ise tekrar iOS 4.01 yükleyebilir JB yapabilirsin.

mrisvan
14-08-2010, 04:18
Cihazınız kayıtlı mı ?

evet abim turkcele kayıtt ettirdim + imel sorgusunda yurt dısından gelen kayıtlı ciahz diye yazıyor suan telefon acil aramada
bide redsn0w ile yukleme yaptımda uploading second satagede biraz bekliyor ondan sonra waiting for reboot da bekliyor hiçbir işlerm yapmıyor bu arada ekran simsiyah oluyor

Ali Güven
14-08-2010, 13:03
JailBreak yaparken aynı zamanda aktivedemi ediyor cihazı ?

mrisvan
14-08-2010, 15:01
JailBreak yaparken aynı zamanda aktivedemi ediyor cihazı ?

ali abi bizde naptımızı bilmiyoruzki en baştan anlatayım

yurt dısından bu cihaz geldimi pasaportla kayıt ettirdikmi turkcele sonra sim kartı taktık baktık hat yok kısa bi arastırmadan sonra unlock yapılcagını örendik tamam yapmaya calısalım derken cihaz acil aramaya gecti ve ölece kaldık deişik yazlımlar deniyom kimini yukluyor kimine hata kodları ile uyarı verip yuklemeyi iptal ediyor bi bu siteye bakıyom bi telefona bakıyom i tunesle sadece restore butonu aktif oluyor oda kendi serverine baglanım 4.0.2 yi hatasız yukluyor onun dısında sift ile restore yaptımda atmaya calıştım yazılımlar hata kodları veriyor

XANTHE
14-08-2010, 15:08
4.0.2 yüklendikten sonra menü aktif oluyormu yoksa cihaz sadece acil arama ekranındamı kalıyor? Almış olduğunuz hataları ve varsa kodlarını yazarsanız daha iyi yardım edebiliriz.

fero4
14-08-2010, 20:00
slm arkadasım benıim cihazda aynı senınkısı gıbıydı ben normal 3 0 a dondum ondada hemen olmuyor yüklemeye başlayınca yarıyı gectikten sonra cıkartıyorum sonra 3.0 direk redsn0w 0 8 le yüklüyorum onadaa 3.0 fw sini tanıtıcaksın sonrası direk aktive oluyor hemde jailbreak te ouyor sonrası unlock en basiti

salgurbey
15-08-2010, 02:52
ali abi bizde naptımızı bilmiyoruzki en baştan anlatayım

yurt dısından bu cihaz geldimi pasaportla kayıt ettirdikmi turkcele sonra sim kartı taktık baktık hat yok kısa bi arastırmadan sonra unlock yapılcagını örendik tamam yapmaya calısalım derken cihaz acil aramaya gecti ve ölece kaldık deişik yazlımlar deniyom kimini yukluyor kimine hata kodları ile uyarı verip yuklemeyi iptal ediyor bi bu siteye bakıyom bi telefona bakıyom i tunesle sadece restore butonu aktif oluyor oda kendi serverine baglanım 4.0.2 yi hatasız yukluyor onun dısında sift ile restore yaptımda atmaya calıştım yazılımlar hata kodları veriyor

1- iTunes den iOS 4.02 yi yükle
2-redsnow u calistir ve iOS 4.0 göster burasi önemli!!!
3-Programdaki önergeleri takip et
4-DFU moda yanlis yaparsan redsn0w yüklüyormus gibi olur ama reboot bölümüne geldigi zaman orda kalir.
5-DFU moda dogru almissan program saten jailbreak olayini yapar ve iPhone reboot yaptiginda cydiayi yüklemis olacaktir
6-iTunese iPhonunu takdigin zaman sifirdan kurulum yapmani tavsiye ederim, Bacupdan yapildigi zaman hatalar olusuyor.
7-Cydia dan "cydia.hackulo.us" sourcunü ekle ve bu source den Appsync 4.0 kurdukdan sonra iTunese tak iPhonunu.

asd147852
15-08-2010, 03:22
Arkadaşlar Bi Sorunum Var Şimdi (Yurtdışı)İphone ilk Başta itunesten shift + restore ve 4.0.1 i yaptım gayet güzel yüklendi sonra simlock oldu ondan sonra bu redsn0w u açtım OS4.0 ı seçtim next dedim telefonu kapattım sonra next dedim teli DFU moduna aldım ama program hata veriyor DFU Mode Failed (NO DEVİCE DETECTED ...... ) öle devam edio bu sorun çıkıyor ne yapmalıyım yardım edin 1 hafta oldu telefon hala simlockta.( iphone u kullanamamak insana acı veriyor :D)

MsTrK
15-08-2010, 03:29
Cihaziniz 3GS mi yoksa 3g mi ??

asd147852
15-08-2010, 03:31
Cihazım 3G 16GB

MsTrK
15-08-2010, 03:34
Bu Redsn0w bildigim kadariyla , sadece Fw 4.0 lerde ise yariyor ...
Sizin sürümünüz 4.0.1

asd147852
15-08-2010, 03:39
O zaman Yapmam Gereken Shift + Restoreye Bastığımda 4.0.1 Yerine 4.0 Seçmem Olacak Dimi ??

MsTrK
15-08-2010, 03:53
Özür dilerim , sizi az önce yanlis bilgilendirmisim :)
Buyrun burdan jailbreak yapabilirsiniz ;)
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/15011-redsn0w-0-9-5-beta-ios-4-0-jailbreak-ipod-touch-2g-ve-iphone-3g-icin.html

salgurbey
15-08-2010, 09:41
Arkadaşlar Bi Sorunum Var Şimdi (Yurtdışı)İphone ilk Başta itunesten shift + restore ve 4.0.1 i yaptım gayet güzel yüklendi sonra simlock oldu ondan sonra bu redsn0w u açtım OS4.0 ı seçtim next dedim telefonu kapattım sonra next dedim teli DFU moduna aldım ama program hata veriyor DFU Mode Failed (NO DEVİCE DETECTED ...... ) öle devam edio bu sorun çıkıyor ne yapmalıyım yardım edin 1 hafta oldu telefon hala simlockta.( iphone u kullanamamak insana acı veriyor :D) Arkadasim iPhonunuzu DFU moduna almamissinizki
DFU modunda degil uyarisi veriyor. DFU moduna almayi programdaki önergeleri takip ederek alin.

salgurbey
15-08-2010, 09:46
;159313']Özür dilerim , sizi az önce yanlis bilgilendirmisim :)
Buyrun burdan jailbreak yapabilirsiniz ;)
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/15011-redsn0w-0-9-5-beta-ios-4-0-jailbreak-ipod-touch-2g-ve-iphone-3g-icin.html Arkadas saten su an dogru konuda ama iOS 4.0 yönledirmissiniz. Yapmasi gereken tek redsn0w a iOS 4.0 i göstermek ve programdaki yönergeleri takip etmek. Redsn0w a iOS 4.0 göstermesi iOS 4.0 in yüklenmesi demek degildir sadece 4.0 daki bu acigi kullanarak iOS 4.01 veya 4.02 yi JB yapiyor bu kadar.

mrisvan
15-08-2010, 21:45
4.0.2 yüklendikten sonra menü aktif oluyormu yoksa cihaz sadece acil arama ekranındamı kalıyor? Almış olduğunuz hataları ve varsa kodlarını yazarsanız daha iyi yardım edebiliriz.
abim suan 402 yulu ve acıldıktan sonra acil aramada kalıyor ekran hata kodlarıda 1611 1634 1677 gibi kodlar veriyor bazı yazılımlarda ise hata kodu vermeden bu yazılım uygun deil hatası veriyor cihazım da A1303 16gb

slm arkadasım benıim cihazda aynı senınkısı gıbıydı ben normal 3 0 a dondum ondada hemen olmuyor yüklemeye başlayınca yarıyı gectikten sonra cıkartıyorum sonra 3.0 direk redsn0w 0 8 le yüklüyorum onadaa 3.0 fw sini tanıtıcaksın sonrası direk aktive oluyor hemde jailbreak te ouyor sonrası unlock en basiti
benim cihaz 300 versiyonu hiç almıyor nedense

1- iTunes den iOS 4.02 yi yükle
2-redsnow u calistir ve iOS 4.0 göster burasi önemli!!!
3-Programdaki önergeleri takip et
4-DFU moda yanlis yaparsan redsn0w yüklüyormus gibi olur ama reboot bölümüne geldigi zaman orda kalir.
5-DFU moda dogru almissan program saten jailbreak olayini yapar ve iPhone reboot yaptiginda cydiayi yüklemis olacaktir
6-iTunese iPhonunu takdigin zaman sifirdan kurulum yapmani tavsiye ederim, Bacupdan yapildigi zaman hatalar olusuyor.
7-Cydia dan "cydia.hackulo.us" sourcunü ekle ve bu source den Appsync 4.0 kurdukdan sonra iTunese tak iPhonunu.

abim dediklerini aynen uyguluyorum şimdilik bi sonuca ulasamadım sanırım dfu moduna geciremiyorum aslında yapıyorum ama programın istedigi saniyelşeri tutturamıyorum

XANTHE
15-08-2010, 21:55
Cihazınız simkilitli bir cihaz olduğu için acil arama ekranında kalıyor. İlk olarak cihazınızın orjinal sim kartı (yurdışında hangi operatör kartı ise) eğer o yoksa bir üniversal simkart ile cihaz menüsünü aktif hale getirmeniz lazım. Ardından jailbreak ve unlock yöntemlerindeki ios 4.0.2 jb ve unlock konusundan cihazınıza jailbreak ve unlock yapabilirsiniz. Üniversal simkart temini ile ilgili konu forumda mevcut. Arama yaparsanız bulursunuz.

mrisvan
15-08-2010, 21:57
yani hiç urasmıyayımmı ustadım redsnow la yukleme yapsamda menusu acılmazmı cihazın

XANTHE
15-08-2010, 22:03
Simkilitli oldugu için menu aktif olmaz. Menu aktif olmadan hiç bir işlem yapılamıyor malesef.

mrisvan
15-08-2010, 22:13
güzel yarın ozaman gidip bitane kart alayım bide öle deneyelim bakalım nasıl olcak emegi gecen herkesten ALLAH bin kere razı olsun sizleride urastırdık bisürü hakkınızı helal edin gelişmlerden haberdar edecem sizleri

Ali Güven
15-08-2010, 22:29
Simkilitli oldugu için menu aktif olmaz. Menu aktif olmadan hiç bir işlem yapılamıyor malesef.

iOS 4.0.1+iOS 4.02 iPhone 3G Jailbreak ve Unlock (iPhone 3G)

Aktivasyon işlemi yapilmakdatir.
yapılmaktadır demiş arkadaşımız ?

mrisvan
15-08-2010, 22:35
Redsn0w 0.9.5 ile universal kard olmadan menuler gelirmi yani aktiv oluyormu

XANTHE
15-08-2010, 22:40
Arkadaşım simlock ve unlock aynı şeyler değildir. Benim dediğim ilk olarak üniversal simkartla menüyü aktif yapacaksınız, salgurbeyin dediği menünüz aktif olduktan sonra redsnow ile jb yapıp ultra snow ile unlock yapacaksınız ki daha sonra diğer operatörlerin kartlarını taktıgınız zaman sorun yaşamayasınız. Menüsü aktif olmayan bi cihaza nasıl jb yapıp unlock yapabilirsiniz?

mrisvan
15-08-2010, 22:46
ben bilmedim için soruyom ustadım olmuyosa kard almaya gidecem takıp aktif edip menuleri getirince bızıklamaya kaldım yerden devam edecem :)

Ali Güven
15-08-2010, 22:55
Arkadaşım simlock ve unlock aynı şeyler değildir. Benim dediğim ilk olarak üniversal simkartla menüyü aktif yapacaksınız, salgurbeyin dediği menünüz aktif olduktan sonra redsnow ile jb yapıp ultra snow ile unlock yapacaksınız ki daha sonra diğer operatörlerin kartlarını taktıgınız zaman sorun yaşamayasınız. Menüsü aktif olmayan bi cihaza nasıl jb yapıp unlock yapabilirsiniz?

arkadaşım konuyu açan arkadaş deminde alıntı yaptığım gibi aktivasyon yapilmaktadır diyor nasıl oluyorda siz şimdi aktivasyon olmuyor adama git kart al diyorsunuz ?

XANTHE
15-08-2010, 23:08
Sayın Ali Güven, sanırım ben anlatamadım, eğer arkadaşın elinde orjinal kartı olsaydı salgurbey arkadaşımızını anlattığı yöntemle jailbreak yapardı ve ardından cihazını unlock edebilirdi. Ama arkadaşımızın elinde restore edilmiş ve orjinal simkartı olmayan menusüne girilemeyen bir adet simkilitli cihaz var ve bu cihazı açmanın tek yolu menüsünü aktif etmek. Sanki biz üniversal kartı satanlardan komisyon mu alıyoruz veya kolay yolu olsa burdan paylaşmazmıyız. Sanırsam bu teknik konularda ki terimlerin benzerliğinden dolayı kafanız karışmış. Ben arkadaşa menü aktivasyonu dedim. Umarım cevabım yeterli olmuştur. İyi forumlar.

SaTuSa
15-08-2010, 23:30
Konuları genel bilgileri baz alarak inceleyiniz arkadaşlar. Bu sitede yapılan satışlardan, ürün alabileceğiniz mekanlardan kesinlikle komisyon alınma gibi bir durum yoktur. Herkes elinden geldiğince birilerine yardımcı olmaya çalışıyor ve karşılıkta beklemiyor. Eğer farklı çözümler biliyorsanız, köstek olmak yerine sizde destek olun arkadaşlarımıza. Yoksa gereksiz yere, haksız eleştirilerde bulunmanız sadece sizleri yıpratacaktır.

Saygılarımla...

Ali Güven
16-08-2010, 00:03
Ben komisyon lafi etmedim yanlis anladiniz beni benim sorum bu konudaki redsn0w programi jb yaparken aktivasyon yapiyormu yapmiyormu ? Eger yapiyorsa arkadasin enteresan sim kartlardan almasina gerek yok oyle degilmi ?

SaTuSa
16-08-2010, 00:06
Şuan için güncel sürümlerde aktivasyon ekranını kart olmadan geçemezsiniz. İster orjinal, ister universal fark etmez... Yeter ki aktive eden bir simkart olsun. Kolay yol varken de fazla zorlamanın manası yok zaten.

Ali Güven
16-08-2010, 00:10
Ozaman konuyu acan arkadisimiz yanlis bilgi verms aktivasyon islemi yapilmaktadir diye k.bakmayin..

salgurbey
16-08-2010, 00:15
Arkdaslar iTunesden 4.02 yi yükledikden sonra, iTunesden hic bir islem yapmadan redsn0w ile iOS 4.0 gösteriyorsunuz ve dfu moda aldiginizda redsn0w aktive edilmis jb yapilmis 4.02 iOS yüklüyor, bir yerlerde hata yapiyorsunuz. Unlock islemi ise Cydia dan ultrasn0w yükleyerek yapilmaktadir.
Redsn0w aktive isleminide yapmaktadir, Sahsen iOS cikdigindan Beri en az 10 Tane iPhone 3G Jb ve aktive yaptim.

Ali Güven
16-08-2010, 00:16
Sagol kardesim net bir cevap veren cikti sonunda.

Ali Güven
16-08-2010, 00:19
Mrsivan yani gidip kart almana gerek yok redsn0w senin isini hallediyor

SaTuSa
16-08-2010, 00:29
Net cevap nedir biliyormusunuz Ali Güven arkadaşım? Bu işlerde fazla tecrübeli olmayan arkadaşları en kolay yola yönlendirmektir. Akıl karıştırmak yerine, bu kadar polemik yaratmak yerine, kolay yolu göstermektir. Bu işlemi bende arkadaşlarımın cihazına uyguladım ve biri aktive olurken bir diğeri olmadı. Cihazdan cihaza farklılık alınabilen bir durum. Ama bunu uzun uzadıya anlatıp kafa bulandırmayı sevmeyen bir yapıp var. Garantici bir yol izlediğim için de en garanti yola yönlendirme yapılır. Daha sonra yok şu hatayı alıyorum, yok bu hatayı alıyorum olmaz. Kimin karşısındaki bilgisayarla işlemleri nasıl yaptığını bilemeyiz, tam olarak ta kimse en ince noktasına kadar anlatmadığı için her zaman hata alırlar ve en sonunda bu yöntem işe yaramıyor derler, işe yarasa bile.... Şimdiye kadar elime alıp uğraştığım cihazların sayısını ben bile hatırlamıyorum, çevremde fazlasıyla cihaz var bu konuda tecrübe edebileceğim. Burada da hariçten gazel okumadığımıza da emin olabilirsiniz...

XANTHE
16-08-2010, 01:11
Eklemek isterim ki her iphone 3G simlock lu olacak diye bir şeyde yoktur. Simlock yapılmadan piyasaya sürülen cihazlar sadece 4.0.2 ye geçtikten sonra redsnow la jb işlemini yapabilirler.

mrisvan
16-08-2010, 01:49
ben cok takla attım 100 lerce deneme oldu biri bile denk gelmedi artık gidip kart alcam ozaman bakalım nolcak

salgurbey
16-08-2010, 03:48
Nasil takla attiniz braz acarmisiniz lütfen! Bunda denk gelecek bir sey yok konuyu dikkatle takip ederseniz sorunsuz bir sekilde islemler olamasi gerekli.

mrisvan
16-08-2010, 11:56
Nasil takla attiniz braz acarmisiniz lütfen! Bunda denk gelecek bir sey yok konuyu dikkatle takip ederseniz sorunsuz bir sekilde islemler olamasi gerekli.
abi birturlu olmadı dedin yöntemi cok urastım mac te denedim laptopta denedim 2 ayrı masa ustunde denedim yutubeye baktım dfu mod nasıl oluyor diye saniyesi saniyesine yapıyorum ama genede yuklemiyor dfu moda aldımda bilgisayar yeni donanım bulundu aple dfu mod diye yukleme yapıyor ama redsnow yukleme yapmıyor şimdi gidip kart alcam bakalım nolcak

mrisvan
16-08-2010, 22:13
degerli ustalar sonunda ipone kullanıma hazır emekleriniz için teşekkurler şimdi nasıl yaptığıma gecelim
telefon 112 acil ekranındaydı jb yapamadık ve bugun gidip bitane activasyon kartı aldım kartı taktım cihazın menusu acıldı ama halan turk kartlarıyla calışmıyor tr kartlarından birini taktığımda cihaz gene acil arama ekranına geciyordu cihazın uzerindeki versiyon 4.0.2 di redsnow 95 le cok urastım jb olmadı bende versiyon dusureyim dedim restore kısmından bircok yazılım denedim olmadı en sonunda c:\windows\sistem32\drivers\etc klasöründeki host dosyasını actım en alt satıra 74.208.10.249 gs.apple.com yazdım kaydettim itunese geri dondum sift restore dedim 3,1,3 yazılımını yukledim yukleme bitti cihaz acıldı menuler filan hepsi var sistem bilgisinde 3,1,3 yazıyordu cihaz acıkken Spirit dene programı calıştırdım cihazdaki versiyonu tanıdı jb tusu aktif oldu bastım biraz bekledim ok diye mesaj geldi ipone acılıp kapandı kırmızı bir cizgi cıktı bişiler yukledi sanırım tekrar kapanıp acıldı menuye bi baktım cydia eklenmiş sorcue kısmına ilk once ultrasn0w.com (http://repo666.ultrasn0w.com) bunu ekledim ultrasonw kurdum turkcel karı taktım kartı gördu tanıdı sebeke geldi ama cihaz hem acil arama menusundeydi hemde ekranda farklı bir sim bulundu itunese balanın yazıyodu 2. olarak sorcuye cydia.pushfix.info bunu ekledim ve bunu hacktivationpatch kurdum şimdi resimlerden de görüldügü gibi sorunsuz calışıyor degerli ustalar sizlere nekadar teşekkur etsem az gene ne olduysa sayenizde oldu bu işten cok buyuk bir haz aldım eksik olmayın

http://i54.tinypic.com/105cwwh.jpg (http://tinypic.com/r/105cwwh/7)
http://i53.tinypic.com/2i1z0hf.jpg
http://i56.tinypic.com/2ly4xer.jpghttp://i54.tinypic.com/zn0m0p.jpg
(http://urlal.com/dqqf)

SaTuSa
16-08-2010, 22:16
Bilgilendirme için teşekkürler, bu sayede yorumlarımıza gereksiz diyenlere de bir cevap olmuş oldu. Boş yere en garanti yollara yönlendirmiyoruz bizde sizleri.. Keyifli kullanımlar dileriz..

mrisvan
16-08-2010, 22:24
şimdi bi sorum var versiyonum 3.1.3 ben bunu itunesle guncellesem 4.0.2 yapsam simlock yada yaptım hersey silinirmi

XANTHE
16-08-2010, 22:27
Bu haberi aldığıma ne kadar sevindim bilemezsiniz. Hadi gözünüz aydın. Gelişmeler için forumu takipte kalın. iyi forumlar iyi paylaşımlar.

MsTrK
16-08-2010, 22:27
Evet , hersey silinir...

XANTHE
16-08-2010, 22:30
şimdi bi sorum var versiyonum 3.1.3 ben bunu itunesle guncellesem 4.0.2 yapsam simlock yada yaptım hersey silinirmi

Onun içinde cihazınızı 4.0.2 fw yükledikten sonra aynı aktivasyon kartıyla menüyü aktif edeceksiniz ve http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17312-ios-4-0-2-jailbreakunlock-iphone-3g-ipodtouch-2g.html bu konudaki yöntemlere jb ve unlock yapacaksınız. Daha sonrasında diğer yüklemelerinizi yapacaksınız.

mrisvan
17-08-2010, 01:13
biraz tadını cıkarayım ozaman daha sonra bızıklarım :) 86 kilodan 85 kiloya duştum bu iponenin yuzundan

salgurbey
17-08-2010, 01:36
Arkadasim hayirli olsun güle güle kullan bence fazla vakit gecirmeden iOS 4.01 veya iOS 4.02 gecip JB yapsan iyi olur 4.1 cikmadan yapmani tavsiye ederim ve shshs kayitlarini almayi sakin unutma.

silgi
20-08-2010, 14:14
beyler bende iphone 3g os 3.1.3 ten düşük sürüm var.firmware 4.0 indirdim jailbreak ve unlock 4.0 dan olur mu??kotam doldu 4.0.1 indiremiyorum :S

XANTHE
20-08-2010, 16:49
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17312-ios-4-0-2-jailbreakunlock-iphone-3g-ipodtouch-2g.html

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/15943-ios-4-0-1-jailbreak-ve-unlock-iphone-3g-redsn0w-0-9-5-beta-5-a.html

Yukardaki konulara bi göz atın unlock için.

asd147852
20-08-2010, 17:20
Herşeyi Tamamladım Çok Sağolun :))

XANTHE
20-08-2010, 18:08
Ben anlatayım o zaman
Dfu moda girmek için :
1 power tusuna basın 5 sn
2 power tusundan elınızı cekmeden + home tusuna basın 10-12 sn
3 home tusundan elınızı cekmeden povertusunu bırakın ve home tusuna basmaya devam edın 10-12 sn

Cihazın ekranı tamamen simsiyah olacak ve bu işlemler sırasında pc den 2 kez yeni donanım bulundu sesi gelecek.

ss64
23-08-2010, 01:44
ben bu jb olayini yapamiyorum her seferinde unable diyip kabul etmiyor ne yapmam lazim??

salgurbey
23-08-2010, 20:44
Arkadasim unable nerde diyor bir resim falan koyma sansiniz varmi? redsn0w a iOS 4.0 göstereceksiniz 4.02 degil, 4.02 iPhonda yüklü olmasi gerekli.

myilmaz
03-09-2010, 19:48
Çok çok tşk ederim inanılmaz yrdmı oldu ve site çok başarılı [:)]

Admiral
04-09-2010, 21:00
Reds0wla jb işlemini yapıyorum en son program finisih diyor fakat iphone'da Downloading Jailbreak Data... yazısının altında birşey dönüp duruyor

XANTHE
04-09-2010, 21:04
o esnada cihaza cydia yı kuruyor program biraz beklemeniz lazımm

Admiral
04-09-2010, 21:07
Biliyorum ama yaklaşık 15dkdır dönüyor

Admiral
04-09-2010, 21:47
Hala beklyorm axarayli Downloading Jailbreak Data...

XANTHE
04-09-2010, 22:49
Cihazı pc den çıkarın ve manuel olarak açın, bakın bakalım cydia gelmiş mi ekrana.

Admiral
04-09-2010, 22:53
cihaz 3.1.3müş aktivasyon yapılmadıgı için bilmyordum tinyumbrellaya baktım ordan ögrendm sürümü boşuna cebelleşmişim reds0wla , fakat şimdide 4.0.2 yüklemek istyorm hata kodları alıyorum :S

mrisvan
07-09-2010, 14:55
herkese hayırlı işler iyi bayramlar

SaTuSa
07-09-2010, 16:40
herkese hayırlı işler iyi bayramlar
Konuyla alakasını bize açıklarmısın lütfen????

black28
09-09-2010, 23:52
benım elımde ıphone 3g 16 gb yurt dısı telefonu var kaydı yapılmıs sım kılıtı kırılacaktı surumu 2.2 ıdı ben bunu dırek 4.0.1 cıkardım sorunda zaten bundan sonra telefon aktıvasyonda kaldı ben bu telefonu turbo sım olmadan buradan cıkaramazmıyım b ırde turbo sım bunu kesın kes duzeltırmı ve en buyuk sorun nerden bulacam ben bu turbo sımı

XANTHE
10-09-2010, 00:01
Menuyu aktive edebilmek için turbosim veya üniversal simkart olması lazım. İnternette satılıyor yada telefonculara da bi sorabilirsiniz.4.0.1 den başka sürüme yükseltmeyin ama. Yoksa jb ve unlock yapamazsınız.

black28
10-09-2010, 00:04
yuksetmem de ben gıresundayım bızım buralarda bunu boraz zor buluurm kım satar bunu yardımcı olabılrmısın

XANTHE
10-09-2010, 00:09
Valla internetten araştırmanız lazım kargoyla gönderen satıcılar var.

mrisvan
14-09-2010, 02:34
Konuyla alakasını bize açıklarmısın lütfen????

konuyla alakası yok ustadım yanlış yere yazmışım

mehmetbilce1
15-09-2010, 20:12
arkadaşlar çok acil yardım edebilirmisimiz ben iphone 3g 16gb cihaza sahibim 4.0.2 olan sürümüme jailbreak yapmak istiorum ama yapamadım biri bana detaylı anlatabilirmi rica etsem ? şimdiden teşekkürler

MsTrK
15-09-2010, 20:13
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17312-ios-4-0-2-jailbreakunlock-iphone-3g-ipodtouch-2g.html

mehmetbilce1
15-09-2010, 20:15
;169587']http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17312-ios-4-0-2-jailbreakunlock-iphone-3g-ipodtouch-2g.html

Bu yöntemle Sadece İphone 3G ve MC model olmayan İpod touch 2G model cihazlar jailbreak yapabilirler.

burada benim anladıgım iphone 3g olmayan dior ?

XANTHE
15-09-2010, 20:25
İlk olarak yazı renginizi ve boyutunu düzeltin lütfen, aksi taktirde forum kurallarına uymadığınız için ceza alırsınız.

Sorunuzun cevabına gelince :

Orada iphone 3G cihazlar ve MC model olmayan 2G cihazlar jb yapabilir diyor.

mehmetbilce1
15-09-2010, 20:31
walla kopyaladım yazıyı ondan olabilir k.bakmayın... ya bide ben şimdi masaüstüne 4.0 fw mi yüklemem lazım ?

XANTHE
15-09-2010, 20:36
Evet, zaten konuda tam olarak anlatılıyor neyin ne olduğu, dikkatlice okursanız anlarsınız.

mehmetbilce1
15-09-2010, 20:37
tamam şuan yüklüyorum aksi bişey olursa yazarım tekrar herşey için çok teşekkürler...

warrior
15-09-2010, 21:36
Arkadaşlar ben iphone 2g sahibiyim.acaba ios 4 yükleyebilirmiyim,yükleyemezsem eğer,iphone 2g nin desteklediği en yüksek ios versiyonu nedir ?

MoDaMinE
15-09-2010, 21:41
Yükleyemezsiniz. En yüksek 3.1.3 sürümünü yükleyebilirsiniz. Ama forumda 4.0 destekli 3.1.3 fw üzerinden yazpılmış custom mevcut onuda deneyebilirsiniz.

mehmetbilce1
15-09-2010, 22:26
ya ben reds0w u indirdim açtıgımda benim masaüstündeki ios 4.0 görmüo ne yapmam lazım ??

isaeff
15-09-2010, 22:32
Yükleyemezsiniz. En yüksek 3.1.3 sürümünü yükleyebilirsiniz. Ama forumda 4.0 destekli 3.1.3 fw üzerinden yazpılmış custom mevcut onuda deneyebilirsiniz.
Bu 4.0 destekli 3.1.3 CFW fake imeyli değilmi ?

zamana
16-09-2010, 22:25
arkadaşlar şimdi bende iphone 3g var sürümü 4.1 hangi jailbreak yapmam lazım link verebilirmisiniz anlamadım her konuya baktım yükseltmeyin falan yazıyo uyumlu bir link verebilirmisiniz varsa

MoDaMinE
16-09-2010, 22:35
Eğer cihazınız 4.1 ise jailbreak yöntemi henüz yok. Shsh kaydınızda yoksa sürüm düşüremiyorsunuz. Yani jb yöntemi çıkana kadar beklemeniz gerekiyor.

zamana
16-09-2010, 22:43
teşekkürler

hidroliktr
18-09-2010, 01:26
Arkadaşlar 2.el 3G 16Gb Yurt dışı İphonum var.Yurt dışı kaydı olup olmadığını bilmiyorum. Ama baya bir kullanılmış. Aldığım zaman içinde aralar msjlar vardı. Neyse konuya gelelim.
Eski Versiyonu 4.1 idi Turcell versiyon 7.0 Sim Card Taktığım zaman İtunese Bağlayın diyordu.Ama sim cartsız menüye girebiliyordum . Çözüm Bulamadım.
Bugün 4.1 Versiyonun yenilendiğini gördüm. Bu konudaki 4.1 deil Orjinal sitedeki 4.1 Turcell 8.0 versiyonunu indirdim.
Ve İtunes 10 versiyonunu kurdum. Gayet Güzel bir Şekilde Restore ettim. redsn0w indirdim 5.b5 Fwyi görmedi. Şimdi itunese bağlıyınca Ekrana the sim card inserted in this phone does not appear to be supported diye bir yazı geliyor. Eskiden Menüye girebiliyordum Şimdi onuda Kaybettim. Lütfen yardımcı Olun Hem İtuneste Görünmesini Hemde Tüm Sim cardları Sorunsuz Tanımasını istiyorum. Ne yapmam lazım En Kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum.

Admiral
18-09-2010, 10:33
Redsn0wla 4.1 jb yapmazsınız ki zaten yanlış fw göstermişsiniz redsn0w'a 4.0 final sürümünü göstereceksiniz ama 4.1'e bir faydası olurmu bilemem birkaç kişi bu yöntemle jb yaptgnı sölüyor ama teefon sapıtmış durumda olarak

canka96
01-10-2010, 20:52
öncelikle herkese merhaba,

GERÇEKTEN YARDIMA İHTİYACIM WAR.

söylenenleri aynen yaptım, hatta ilk 4.0.1 firmware yi itunes 10 la atmıstım sonra bu jailbreak ı görünce downgrade ile urasıp 9.2 ye düşürdüm sonra işte hani yurtdusundan alınan iphonelarda sadec acil arama ekranı oluyo ya, ondan geliyodu sonra jailbreak yaptım, aynen söylediginiz gibi 4.0 firmware yi göstererek, herşey yolunda gidiyor cihazı algılıyor falan sonra reboot olduktan sonra hiçbişey olmamıs gibi yine acil arama ekranı cıkıyor sebebini anlamadım arastırdım ama bulamadım 9.2 de tekrar restore etme gibi bi şansım yok çünkü the sim card you inserted is not supported diyor simdi tekrar itunes 10 yükleyip firmware 4.2 mi kursam veya 4.1 e tekrar restore edip sonra mı denesem ve itunes 9.2 gerçekten şart mı ? itunes 10 la olmaz mı ? LÜTFEN GERÇEKTEN COK YARDIMA İHTİYACIM WAR WE KENDİM YAPABİLİCEGİM BİŞEYE DIŞARDA PARA VERMEK İSTEMİYORUM, YARDIMCI OLAN HERKESE SİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

canka96
01-10-2010, 20:54
cihaz yutsıdından alınmıs iphone 3G 16GB

XANTHE
01-10-2010, 21:00
Şimdi bu durumda sizin yapabileceğiniz en basit şey, cihazınızı 4.1 firmware upgrade etmemek , 4.0.1 firmware ile jailbreak yaptıktan sonra cihazınızın menüsünü bi üniversal kart yardımıyla veya varsa orjinal simkartıyla aktif ederek cydia dan ultrasnow ile unlock etmektir.

Yada aşağıda verdiğim linkteki programla jb ve unlock işlemini yapabilirsiniz.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17312-ios-4-0-2-jailbreak-ve-unlock-iphone-3g-ipod-touch-2g.html

canka96
01-10-2010, 21:08
4.0.1 ile 4.1 aynı diye geçiyor sanırım, suan 4.1 updateli şekilde kilitli duruyor yanımda.

canka96
01-10-2010, 21:09
ha anladım şimdi 4.0.1 kurmaya calısıcam ama 4.1 kurdum galiba. downgrade şansım yok degil mi ?

XANTHE
01-10-2010, 21:15
4.1 firmware kurduysanız baseband değişmiştir. Bu nedenle downgrade şansınız yok malesef.

canka96
01-10-2010, 21:18
4.1 in jailbreak i war mı peki ?

veya 4.0.2 4.1 in daha üst versiyonu ise direk 4.0.2 yi de kurabilirim.

XANTHE
01-10-2010, 21:20
jb var ama unlock yok.

canka96
01-10-2010, 21:25
anladım, bir deniyim olmazsa 4.0.2 kurucam, öyle beklemekten iyidir

canka96
01-10-2010, 21:25
tahmininizce ne zaman cıkar unlock ?

XANTHE
01-10-2010, 21:28
Orasını Dev-Team biliyor..

ibrahimilh
05-10-2010, 18:47
kardeş tşk.ler sayende cihazıma kurdum ama birçok sorunla karşılaştım ve aştım hepsini şuan sorunsuz bir şekilde kullanıyorum cihazım yurt dışı 3g 8gb

malibu77373
03-11-2010, 01:34
ins bende yapıcam birazdan ellerinizae saglık allah razı olsun gerçekten umarım yapabilirim anlatıldıgı gibi

zytnszckrdk
03-11-2010, 14:49
arkadaşlar merhaba,

4.1 sim kilitli yurt dışı cihazların unlock uygulaması hala yayınlanmadı mı ?
ne zaman çıkacağı hakkında bir haber var mı ? iphone 4 cihaz kullanılamıyor yatıyor evde hala :(

ByWanT
03-11-2010, 14:52
Arkadaslar bircok konuda geciyor, lütfen arama butonunu kullanalim, alakasiz alakasiz yerlere mesaj atmayalim!

zytnszckrdk
03-11-2010, 14:56
arama butonuna ne yazmalıyım sizce ? 4.1 unlock yazdım sim kilit yazdım bi bilgiye ulaşamadım o yüzden yazdım buraya. biliyorsanız da cevaplarsınız diye düşündüm. bildiğiniz birşeyi cevaplamak zor olmasa gerek.

ByWanT
03-11-2010, 15:02
arama butonuna ne yazmalıyım sizce ? 4.1 unlock yazdım sim kilit yazdım bi bilgiye ulaşamadım o yüzden yazdım buraya. biliyorsanız da cevaplarsınız diye düşündüm. bildiğiniz birşeyi cevaplamak zor olmasa gerek.

cihazinizin baseband versiyonu olan 5.14.02 yazsaydiniz bulurdunuz! Bütün güncel jailbreak yöntemlerinin basinda kocaman yaziyla yaziyor, ayrica jailbreak bölümünde Fw Fw baseband baseband hangileri icin güncel olarak jb ve unlock oldugu veya olmadigida yaziyor.

zor degil, ama ama sürekli ikiser dk arayla ayni soruya ayni cevabi vermek zor.

ayni zamanda sormus oldugunuz sorunun ne 3g ile ne 4.0.1 ile nede redsnow ile uzaktan yakindan alakasi yok

http://www.ikaynak.com/forum/google.php?cx=partner-pub-4947738483495648:7z6z94gijl5&cof=FORID:11&ie=ISO-8859-9&q=5.14.02&sa.x=0&sa.y=0&siteurl=www.ikaynak.com/forum/forum.php

malibu77373
05-11-2010, 21:19
biri bana yardım etsin lütfen

ByWanT
05-11-2010, 21:20
edelim edelimde sorunun ne oldugunu bilmeden nasil yardim edelim ?

malibu77373
05-11-2010, 21:20
iphone 3g yurt dışı sim kilitli itunes üzerinden 4.0.1 yükledim cihaz açılıyor itunes ekranında kalıyor lütfen geçerli bi sim kartı takın diyor naapmalıyım yardım edin lütfen

malibu77373
05-11-2010, 21:21
eski sürümü 3.1.2 ben 4.0.1 sürümünü merak ettim :( ama stresten kafayı yiycem

malibu77373
05-11-2010, 21:21
nasıl halledebilirim bu sorunu telefon öyle bana bakıyo :(

malibu77373
05-11-2010, 21:23
nasıl halledicem bu sorunu ben

ByWanT
05-11-2010, 21:24
gecerli sim kart olmadan cihazi aktiflestiremezsiniz, hangi operatörün cihaziysa o operatörün sim kartina ihtiyaciniz var..

jb yöntemlerinde pwnagetool diye bir konu var, onu inceleyin bir.

malibu77373
05-11-2010, 21:26
bekliyorum sabırsızlıkla söyliyceklerini :(

malibu77373
05-11-2010, 21:27
cihaz yurt dışından geldi kartı bulamam ki nasıl yapıcam peki ben kullanamıycakmıyım

ByWanT
05-11-2010, 21:28
jb yöntemlerinde pwnagetool diye bir konu var, onu inceleyin bir.

dedim zaten....

malibu77373
05-11-2010, 21:31
yapamıyorum :(

malibu77373
05-11-2010, 21:32
pwnage tool sadece macox için :( windows için nasıl yapıcam :(

ByWanT
05-11-2010, 21:34
Konuyu zaman ayirarak okursaniz gerekli bütün aciklamalar var orada...

malibu77373
05-11-2010, 21:41
yaaa nasıl yapcam ben bu telefonu

ByWanT
05-11-2010, 21:46
bakin; konuda yer alan seyleri sabirla ama sabirla adim adim yapmaya calisin..sürekli böyle yardim edin, nasil yapacagim diyerek bir yere varamazsiniz, sonucta kimse sorunun ne oldugunu bilmeden cözüm soyleyemez. lütfen diger konuyu güzel bir sekilde okuyun ve takildiginiz noktalari o konu altindan sorun

malibu77373
05-11-2010, 21:54
bu akşam bu teli ya yapıcam yada kırıcım

Tra4nce
23-11-2010, 16:43
4.0.1 Jailbreak yaptım Redsn0w ile fakat Source kısmına ultrasn0w eklenmiyor. ??

benmesut
17-01-2011, 12:56
teşekkür ederim üstadım aynı sorunu bende yaşıyordum halloldu bu yöntemle

GKTG
29-01-2011, 15:03
4.2.1 için neyi kullanmam lazım?

Buütün mesajlarınıza "4.2.1 için neyi kullanmam lazım?" yazmanız gerekmiyor sadece bir konuya yazın biz görürüz. 4.2.1 için Redsnow 0.9.6b4 yada 0.9.7b2

qwertya
31-01-2011, 00:33
Alles Klar!

ByWanT
31-01-2011, 00:48
Almanca bir forumla karistirdiniz galiba