PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları The iPod ''iPod'' could not be restored. An unknown error occurred (6)

Jeepers
12-10-2008, 00:08
arkadaşlar ipod touch ı açamıyorum. bigisayara taktığımda restore yapmamı istiyo restore yaptığımda ise aşağıdaki hata mesajını veriyo inşallah yardımcı olabilirsiniz

The iPod ''iPod'' could not be restored. An unknown error occurred (6)

[JW]
12-10-2008, 00:10
Cihazı dfu moduna alın ve restore yapın.Sorun büyük ihtimalle düzelecektir..

Dfu moduna almak için; http://www.ikaynak.com/forum/dfu-moduna-manuel-olarak-girme-t130.0.html

Jeepers
12-10-2008, 00:44
Şimdi de şu hatayı verdi kardeş

The file ''iTunes Library.itl'' cannot be read because it was created by a newer version of iTunes.

[JW]
12-10-2008, 00:48
Sanırım yeni iTunes'u silip,eskisini kurmuşsunuz.iTunes programının yeni sürümünü yüklemeyi deneyebilirsiniz.Eğer şuan ki kurulu iTunes'ta işleme devam etmek istiyorsanız yapmanız gerekenler;

Kullanıcı adınıza göre aşağıdaki adresten girip,"iTunes Library.itl" dosyasını "yedek.itl" olarak değiştirin.
XP Kullanıcıları --> C:\Documents and Settings\Kullanıcı\My Documents\My Music\iTunes
Vista Kullanıcıları --> C:\Users\KullanıcıAdı\Music\iTunes

Daha sonra tekrar kurmayı deneyin.Eski şarkı listeleriniz gidecek..

Jeepers
12-10-2008, 01:12
ben bugün software ün en son sürümünü yükledim şimdi restore yapmaya çalıştığımda software ün işe yaramadığını söylüyor

"Software for this iPod is not currently available. Make sure you have the latest version of iTunes and try again."

[JW]
12-10-2008, 01:41
iTunes son sürümünün yüklü olduğuna emin misiniz?

Bir de yukarıda yazdığım gibi itl dosyasını sildiniz mi?

Jeepers
12-10-2008, 01:43
hepsini sildim ilk önce itunes 8 i yükledim daha sonra 8.0.1 sanırım bunu yükledim belgelerimi tamamen kaldırdım yüklemeden önce

Jeepers
12-10-2008, 16:11
dediklerini yaptım dfu moduna aldığımda software hatası veriyor dfu modundan çıkardığımda en başta yaşadığım hatayı veriyor ne yapmam gerek biliyormusun

Jeepers
12-10-2008, 16:16
bilgisayara format atıp itunes 8 i yüklesem sorun hallolurmu acaba

Sylar
19-10-2008, 19:36
Ben (5) veya (1) hatalarını alıp yazılımı geri yükleyememiştim, ipod açılıyorsa
Settings>General>Reset>Erase All Content and Settings
ipod sıfırlanacak yaklışık 2 saat sonra ipod ilk günkü gibi olacaktır.
eğer ipod açılmıyorsa DFU moduna sokup en azından açılır hale getirebilirsin, sonra halledersin.

toni_bg
20-10-2008, 21:24
[gl=8.gif] teşekürler iphone yeni kulanıcısıyım biraz acemiyım bu konularda app stoeden oyun indiremiyorum şöyle bir uyarı veriyor yetkilendime başarısız lütfen iTunes;a bağlanınız. iphonede çıkan hata bu. 2 bir sorum şu iTunes ten segin in diyorum kulanıcı mailimi,şifremi giriyorum ve karşlaştığm sorun şu; we could not komplete your iTunes store reguest An unknown error occurred (5002) there was an error in the iTunes Store Please try again later. iTunesi yeniden kurdum ama malesef yine aynı hatayı veriyor

Evolution
20-10-2008, 23:57
AppStore için hesap aldınız mı?

toni_bg
21-10-2008, 20:01
evet aldım ama bu hesabı 2ki kişi kulanıyoruz ondan olabilirmi acaba sabah kaltım tekrar deniyeim dedim ve çalıştı sonra tekrar aynı hatayı verdi yardımlarınız için gerçekten teşekür ederim [gl=9.gif]

sevmek21
09-11-2010, 23:02
Merhaba konun başındaki hata kodunu bende alıyorum...
The İphone Could not be Restored. An Unknown Error occurred 6...
fakat çözüme ulaşamadım.. farklı versiyon itunesler... farklı versiyonfw ler farklı pc lerde denedm sonuç aynı...
yardımcı olabilecek bir arkadaşımız. varmı...

zarsa
09-11-2010, 23:15
iTunesa iPodunuzu bağladıktan sonra DFU mode yerıne Recovery mode'a alın ve iPodunuza Restore işlemini yapın. Ayrıca iTunes Store hesapları maximum bilgisayar tarafından kullanılabilir çıkış yapılmadan bunu göz önünde bulundurun.

zarsa
09-11-2010, 23:16
Merhaba konun başındaki hata kodunu bende alıyorum...
The İphone Could not be Restored. An Unknown Error occurred 6...
fakat çözüme ulaşamadım.. farklı versiyon itunesler... farklı versiyonfw ler farklı pc lerde denedm sonuç aynı...
yardımcı olabilecek bir arkadaşımız. varmı...

Yukarda belirttiğim gibi yapın fakat farklı fwler denemeyin. Farklı fwleri shsh kaydınız olmadığı sürece yükleyemezsiniz. Kendi fwnizle Recovery moduna alarak deneyin lütfen.

sevmek21
09-11-2010, 23:18
kendi fw em kaçtı hatırlamıyorm... malasef

zarsa
09-11-2010, 23:22
Hmm, İpodunuzu ya da iPhonunuzu hiç update ettiniz mi ya da en son ne zaman ettiniz hatırlıyor musunuz ?

sevmek21
09-11-2010, 23:24
Yok 2ci el almıştm.. tamamen bozuluncaya kadar da hiç dikkat etmedim..
şu an yazılım atıyorm yukleme ortalara gelince malum hatayı veriyor...

zarsa
09-11-2010, 23:37
Ya ne yazıkki ben bu konuda yardımcı olamicam o zaman. Uğraşabilir misiniz bilmiyorum fakat 3.1.3ten sonraki tüm fwleri indirip deneyebilirsiniz biri illaki sizinkidir. Tiny Umbrella diye bir program var bunu eğer forumda aratıp indirirseniz orda programın sol üst tarafında en başta açtığınızta connecting server dediği yerde ( ipodunuzun bilgisayara bağlı olması gerekiyor ) iPodunuzu tanıdıktan sonra modelini fwsini yazar normalde şu anda bende yazıyor. Eğer yazmazsa fwleri indirebilrisiniz..