PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone 3G 8GB telefonumun durumu hakkında fikirleriniz...

Dicklers
28-06-2010, 13:57
Herkese Merhaba,

Arkadaşlar size danışmak istediğim bir nokta var.

Aralık 2009 tarihinde satın aldığım (7 aylık) İphone 3G 8GB telefonumu satmak istiyorum. Ancak bu sabah şöyle bir şey dikkatimi çekti, telefonun sol tarafındaki titreşime getirme ve titreşimden çıkarma sürmesinin yan tarafında ufak bir çatlak vardı. (kapak kısmında) bende biraz kurcalayınca titreşime aldım titreşimden çıkardım bir iki kere, o metal sürme elimde kaldı. Genpa garanti kullanıcı hatası ise 400 TL civarı olduğunu söyledi. Ki büyük ihtimalle buna kullanıcı hatası derler. Birde altunizadede bir yer ile telefonda konuştum. Orijinal olmayan bir kapak değişimi yapıyorlarmış ve fiyatı 40 TL imiş.

http://img690.imageshack.us/img690/4059/appleiphone3gm.jpg

Ben bu durumda ne yapmalıyım?

Telefonu İphone 4 alacağım için satmak istiyorum.

* Telefonu garantiye verip şansımı mı denemeliyim
* Yoksa satacağım kişiye telefonu bu şekilde mi satmalıyım? değeri bu şekilde ne olur?
* 40 TL ye yan sanayi kapak ile değiştirip mi satsam?

Ve bu durumda telefonu sizce kaça satabilirim?

Yerimde olsanız ne yaparsınız?

UralhackeR
29-06-2010, 02:54
arkadaşım kullanıcı hatası diyeceklerini sanmıyorum çunkü aynı şey benim başıma da geldi sessiz e alma tuşu düştü ve kayboldu adana da götürdüm 1 hafta on gün beklersin dediler ankarada okuduğum için ankara da verdim ve 2 gün sonra sıfır gibi aldım sorunsuz faturasız tamamen garanti karşılııyo yani...dert etme...

different35
29-06-2010, 03:06
en mantıklı olanı kardeşim servise götürmen ve bunu bi şekilde kılıfna uydurarak yaptırtman o zımbırtı için 400 tl cok kardeşim ya insafları yok vallaha . kullanıcı hatası demiyecekleri bi sekilde hikayeyle bu işi halledersin sen babacım :D

Dicklers
29-06-2010, 09:57
Dün Teleservice'e verdim... Zaten telefon hakkında hiç bir şey sormadılar... Bu sıkça karşılaşılan bir şey dendi ve telefonu aldılar... Tuşumu adam aldı buna gerek yok dedi ve arkasına doğru fırlattı attı... Bende aldırış etmedim nede olsa değişecek diye... Az önce netten sorguladım ve yazana bakın;

Arama Sonuclari :
ONARIM TAMAMLANMISTIR
Onemli not: Kapanis tarihinden itibaren en fazla 2 gun cihaziniz son test asamasi icin bekleyebilir
Is Emri No : N0864095
Model : IPHONE 3G 8GB BLACK
IMEI / Seri No
Ariza Aciklamasi : TITRESIM TUSU DUSMUS
Aksesuarlar : IPHONE SIM KIZAGI
BILGI SILINME RISKI ONAYLANDI
Yapilan Islemler : Cihazinizin fiziksel hasar gördügü tespit edilmistir
Şikayetinizin giderilmesi için cihazınızın değişmesi
gerekmektedir. Değişim bedeli KDV dahil 560 Euro'dur.
Fiyatın kabul edilmesi durumunda lütfen onay bilgisi
ile birlikte cihazınızı servisimize gönderiniz.
Tamirsiz iade.
Kayit Tarihi : 28-06-2010
Kapanis Tarihi : 29-06-2010

Asla değişim için 560 Euro ödemek istemiyorum. Ki kaldıki bir iki ay sonra İphone 4 için satmak istiyordum. Şimdi bugün gideceğim... Telefonumu geri alacağım ama adam tuşumuda atmış oldu. Tamir ettirmek istesem elimde tuş da yok.
Acaba ordaki adam tuşumu çöpe attığı için bir şey yapabilir miyim?

Dicklers
29-06-2010, 19:27
Sanırım en iyisi İphone 4 gelene kadar bu şekilde kullanmak... Zaten İphone 4'ün durumu şu sırallar epey bir muamma... Alacağım kesinleştiği zaman satarım...

Cevaplarınız için teşekkürler.

HeavensHell
08-09-2010, 18:54
5 TL lik şeye 560 euro mu [gl=12.gif]

meder94
10-09-2010, 20:55
wallahi billahi bu iphonu o kadar abartıyolar ki başka bişey demk istemiyorum bunlara 400 tl ne ya bu u facık bişey normal bi iphonu tamir eden yere götür değiştirirler taş çatlasa 50 tl ye okadar bile yapmaz ama onlar galiba kapağa bağlı oluyo du kapağın da değişmesi gerekebilir oda yan sanayi 100 tl :) ben de şu an senin durumdayım kardeş:) iphone 3g 16gb satıp 4 g alacağım 800 tl ye satmaya çalışıyorum şu an telefon gıcır gıcır ama alan olmuyo neden se :) ama sen iphone servislerini araştır internetten onları ara derdini anlat telefonunu gönder genpadır kvk dır arma böyle yerleri