PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPad için Cydia Uygulamaları Rehberi

SaTuSa
07-06-2010, 14:22
Cydia'da her zaman kullanmış olduğumuz ancak iPad ile tam uyum gösteren uygulamaları sizler için aşağıda belirledik. Bu uygulamalar iPhone ve iPod'un yanısıra iPad ile uyumlu olup, sorunsuzca kullanabileceğiniz uygulamalardır. Araştırma yapıp, denendikçe yenileride eklemeye özen göstereceğiz.

Saygılar.

afc2add : Cihazınızın root dosyalarını görmenizi sağlar. Kaynak: BigBoss
AddExchange : Microsoft exchange hesabınızı cihazınıza tanımlamaya olanak verir. Kaynak: BigBoss
Applinks : AppStore uygulamalarına kolayca ulaşabilmenizi sağlayan ve bunlardan kısayol oluşturabilmenize olanak veren bir eklenti. Kaynak: iSpazio

Appsync 3.2 : Kırılmış uygulamaları iTunes ile yüklemenize olanak verir. Kaynak: sinfuliphonerepo.com
Backgrounder : Uygulamaların arka planda çalışmasını sağlar. Kaynak: BigBoss
Bossprefs : Kapsamlı ayarlar panelidir. Kaynak: BigBoss
CyDelete: Cydia uygulamalarını direkt menüden silmenizi sağlar. Kaynak: BigBoss
Cyntact Cracked : Rehberinizdeki kişileri resimleriyle görmenize olanak verir. Kaynak: sinfuliphonerepo.com

FakeCarrier : Operatör adını değiştirmenize olanak verir. Kaynak: BigBoss
GPSPhone Cracked : İleri seviye gameboy emulatörüdür. Kaynak: sinfuliphonerepo.com
iFile Cracked : Dosya sisteminize cihazınızdan erişimi sağlar. Kaynak: sinfuliphonerepo.com
iLocalis : Yer belirlemeyi kontrol etmenize olanak verir. Kaynak: BigBoss
Infiniboard Cracked : Sayfaların üstten aşağı hareket edebilmesini sağlar. Kaynak: sinfuliphonerepo.com

Infinidock Cracked : Dock menüsünü düzenlemeye yarar. Kaynak: sinfuliphonerepo.com
Installous : Kırılmış uygulamaları cihazınıza yüklemenizi sağlar. Kaynak: sinfuliphonerepo.com

mAdVLock Cracked : Uygulamalarınıza şifre koyabilmenize olanak verir. Kaynak: sinfuliphonerepo.com

MakeitMine : Statusbar'da bulunan saat ve carrier logolarını değiştirmenize yarar. Kaynak: Modmyi
MemToll : En kapsamlı görev yöneticisidir. Kaynak: iSpazio

Multiexchange : Birden fazla microsoft exchange hesabı yanımlamanıza yarar. Kaynak: BigBoss
Multiiconmover : Aynı anda birden fazla ikon taşımanıza olanak verir. Kaynak: BigBoss
Musiccontrols : Müzik programlarının arka planda çalışmasına olanak verir. Kaynak: BigBoss
Mx tube : YouTube video indiricisidir. Kaynak: BigBoss
MyWi Cracked : Wi-Fi ağı oluşturup cihazlarınız arasında paylaşmanıza olanak verir. Kaynak: sinfuliphonerepo.com
NES3 Cracked : Nintendo emulatörüdür. Kaynak: sinfuliphonerepo.com
Poof : İkonlarınızı gizleyip gösterebilmeye yarar. Kaynak: BigBoss
ProTapper : Palm cihazları gibi dokunduğunuz bölgede işaretçi görünmesini sağlar. Kaynak: Modmyi

Quick dismiss : Ekrana gelen uyarıları, home tuşu yardımıyla yoksaymanıza olanak verir. Kaynak: Modmyi

Quicklock : Tek ikona dokunarak direkt tuş kilidine geçmenizi sağlar. Kaynak: BigBoss
SBSettings : Kısayoldan ayarlar yönetimine olanak verir. Kaynak: BigBoss

Bu rehber Apple, iPhone & iPad Destek Forumu | iKaynak.com (http://www.iKaynak.com) - SaTuSa tarafından yazılmış olup, iKaynak.com'a aittir.Kaynak gösterilmeden başka yerde yayınlanamaz.

Whoppie
07-06-2010, 16:02
Multi icon moverı nasıl kullanabilirim

SaTuSa
07-06-2010, 17:20
Uygulamayı yükledikten sonra her zaman yaptığımız gibi iconlardan birisinin üzerine basılı tutun, daha sonra taşıyacağınız icoların üzerine tıklayarak işaretleyin, sonrada taşıyın... bu kadar. aşağıda da ekran görüntüsü aldım daha net görebilirsin [&:]

http://img199.imageshack.us/img199/3072/img0018e.png

semihxD
07-06-2010, 17:23
görüntü de bambaşka ama ya :) bu görüntüye baktıktan sonra iphone'a bakınca soğumaya başlıyorum cihazdan [:D]

SaTuSa
07-06-2010, 17:24
iPhone olmasa ipad wifi ile arabada nasıl nete gireceksin mesela??? [8D]

placebo
07-06-2010, 17:27
Yine Satusa, yine harika bir rehber [gl=9.gif]

semihxD
07-06-2010, 17:28
yalnız gerçekten mantıklı birden iphone'umu çok sevdim [:P] ama abi şu görüntüde gerçekten inanılmaz çekici [:(]

Whoppie
07-06-2010, 17:32
Teşekkür ederim anladım olayı :)

SaTuSa
07-06-2010, 17:32
Ben esasen onu demek istemedim, iphone sayesinden ipad wifi ile her yerden 3g ile bağlanabiliyorsun, yani birlerini tamamlayan mükemmel ikililer demek istedim... Bu sayede seyyar vınn modemlere falan da gerek kalmıyor.. Bu araştırmaları yaparken zaten bu rehber ortaya çıktı diyebilirim.. E haliyle de benim bildiklerimi forumdan saklamak bize de yakışmaz [:@]

semihxD
07-06-2010, 17:36
yok ab ben senin demek istdiğini anladım o olay için mantıklı dedim zaten :) iphone o konuda ipad'in eli ayağı oluyor. ama onun dışında da hani kendi başına ipad'e hayran olmamak da imkansız :) ama gün gelecek ve inşallah ona sahip olcam ben de :) şu anki ilk hedefim diyebilirim hatta :)

SaTuSa
07-06-2010, 17:39
İnşallah kardeşim, Allah daha iyilerini de nasip etsin..

semihxD
07-06-2010, 17:41
Amin abi inşallah. herkes için aynı dileklerimiz geçerli :) inşallah herkes daha iyilerine sahip olur :)

aksahingoz
16-08-2010, 11:45
Çok faydalı uygulamalar var emek vermişsiniz teşekkürler ama merak ettiğim bir şey var . Ben mesela tüm oyunlarımı bir klasörde, tüm uygulamalarımı ayrı bir klasörde toplamak istiyorum. Bu işe yarayan program var mıdır acaba?

GKTG
16-08-2010, 11:47
ipad sahibi olmasamda anlatım iiçin teşşekküler. ipad sahibleri için mutlaka yaralı olacağını düşünüyorum

*ERBiL*
16-08-2010, 17:42
yarisni kullaniyorum gercekten guzel programlar
Shirink de olsaymis guzel olurdu indirdim kurdum ama error veriyor ve iphone 3GS 4.0.1 versiyonundada ayni sorunu verdi
iconlari kucultmek istiyordum da olmadi malsef :S

MsTrK
16-08-2010, 17:43
yarisni kullaniyorum gercekten guzel programlar
Shirink de olsaymis guzel olurdu indirdim kurdum ama error veriyor ve iphone 3GS 4.0.1 versiyonundada ayni sorunu verdi
iconlari kucultmek istiyordum da olmadi malsef :S
Shrink uygulamasi , bildigim kadariyla
OS4.0 ile uyumlu degil .

SaTuSa
16-08-2010, 17:46
zaten sürüm 3.2.1 ama ne yapacaksın yahu ikonları küçültüp... infiniboard yükle o zaman aşağı yukarı da hareket etsin alan açılsın [&:]

*ERBiL*
16-08-2010, 17:46
Olabilir ipad ilede uyumlu degil ozaman saglik olsun napalim olsa guzel olurdu :)

*ERBiL*
16-08-2010, 17:47
zaten sürüm 3.2.1 ama ne yapacaksın yahu ikonları küçültüp... infiniboard yükle o zaman aşağı yukarı da hareket etsin alan açılsın [&:]
yok onu yukledimde onu sevmiyom :D
icon kucultmek istiyordum nasip olmadi :D

dodoart
03-09-2010, 08:27
Uygulamayı yükledikten sonra her zaman yaptığımız gibi iconlardan birisinin üzerine basılı tutun, daha sonra taşıyacağınız icoların üzerine tıklayarak işaretleyin, sonrada taşıyın... bu kadar. aşağıda da ekran görüntüsü aldım daha net görebilirsin [&:]

http://img199.imageshack.us/img199/3072/img0018e.png

Bu olayi yeni kesfettim...
Super kolaylik sagliyor..
iconlari teker teker tasimak hayli zahmetli oluyordu...

Tesekkurler...

ahmetsoul
28-09-2010, 02:06
ipad iphone arasindaki baglantiyi yapan program hangisi ?

Hinrik
19-10-2010, 13:51
Neden iphonesuzda 3g için bi mini sim takıncada bağımsız istediğin gibi nete girebiliyorsun zaten :)

SaTuSa
19-10-2010, 15:00
Neden iphonesuzda 3g için bi mini sim takıncada bağımsız istediğin gibi nete girebiliyorsun zaten :)
iPad'i 3G li olmayanlar ne yapsın? WiFi bulamadığı yerde cihazla internetini paylaştırıyor haliyle..

ASK
03-11-2010, 14:28
bir cydia uygulamasının ipad uyumlu olduğunu nasıl anlarız? mesela cydelete uygulaması cydiadan girdim ipadle ilgili hiç bilgi bulamadım fakat burda uyumlular listesinde var. acaba nasıl anlarız uyumlu ulduğunu?

ateshmen
10-01-2011, 17:29
ben buradan indirdiğim oyunları uygulamalar vs leri ipad e nası yükleyeceğim.

MsTrK
10-01-2011, 17:34
ben buradan indirdiğim oyunları uygulamalar vs leri ipad e nası yükleyeceğim.
http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15459-tum-uygulama-yukleme-yontemleri.html [:'(]

ateshmen
10-01-2011, 19:50
mesela ?

MsTrK
10-01-2011, 20:00
mesela ?
Orada uygulamalari yükleyebilmek için çestili yöntemler var.
Sizin için en kolayi veya en kullanislisi neyse, onu seçin.
Ve o yöntemle uygulamalarinizi kurun.

ateshmen
11-01-2011, 12:42
üstad ben de w 7 64 bit işletim sistemi bu siteden indriğim uygulamaları ipad e nasıl atarım iphone browser hata verdi disk aid ile attım fakat cydia da göremiyorum o dosyayı nası olacak bana yardımcı olabilir misiniz.

belontis
11-01-2011, 13:36
makeitmine bunu yukledim saat olan yere baska bisey yazdim sonra makeitmine i kaldirdim fakat yazdigim sey kalkmadi aynen duruyor.saat goruntusunu nasil tekrar geri getirebilirim?

ByWanT
11-01-2011, 14:42
tekrar yükleyerek yazdigiiz seyi silin-standart hale getirin

VIP
11-02-2011, 22:28
ProTapper in 4.2 icin olani varmi?

kinkong
11-02-2011, 22:34
ipad Cydia için uygulama rehberi ama bu uygulamaların çogu 4.2.1 'de çalışmıyor 4.2.1 sürüm için bir rehber Hazırlasanız daha iyi olur.

VIP
25-02-2011, 22:55
yook cevap gelmez :)

SaTuSa
25-02-2011, 23:52
yook cevap gelmez :)
Bu kadar talep ederken bir kere de hayırlı bir iş yapıp buradaki arkadaşlar için sizinde bir emeğiniz olsun sizler hazırlayın mesela... Bizden bir yere kadar, ne zaman müsait olunur o zaman hazırlanır.