PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone Yurtdışı!!!

jordan_2332
17-05-2010, 18:13
Arkadaşlar yurtdışından iphone getirtmeyi düşünüyorum en ucuzunu nerden alabilirim??? Şimdilik v3.1.3 Sim Unlock çıkmadığı için fabrika çıkışlı olarak unlock satılan yerleri tavsiye ederseniz sevinirim :) Duyduğum kadarıyla Japonya ve İtalyada fabrika çıkışlı olarak unlock oluyormuş.. Bu konuda biraz bilgi verebilir misiniz???

RuN@W@Y
17-05-2010, 19:00
http://www.ikaynak.com/forum/36-teknolojik-konular/13330-model-numaraniza-gore-operator-listesi.html buradan gitceğin listede mor yazan yerler fabrika çıkışından unlocklu, fiyatlar hakkında pek bir bilgim yok ayrıca yeni işletim sistemiyle unlock da gelecek büyük olasılık haziran - temmuz gibi umuyoruz =) onu da düşünebilirsin.

UmuT
17-05-2010, 19:07
Ben aldığımda sadece Belçika ve İtalya da var dı Belçikadan Simlock sorunu olmayan bir tane aldım kayıt ettirdim hiç bir sorun yok :) Aldığımda 575 Euro ydu şuan da öyledir sanırım..İphone 3Gs 16 GB Black

orcunmk1
17-05-2010, 22:12
ben ebay.co.uk den 3 tane iphone 3g aldım.orda ucuza bulabilirsiniz.2 el ve sıfır.açık arttırmalara katılabilirsiniz.isterseniz hemen alabilirsiniz.fabrika çıkışlı yani factory unlock lu bulabilirsiniz.ben şu an 3gs e gözü koydum 4g yi bekliyorum çıksın o çıkınca 3gs ler biraz düşer sanırım.şu an ebay de hong kong ta var en uygun 3gs factory unlock 499 stg pazarlıkta yapabiliyorsunuz.

jordan_2332
20-05-2010, 10:40
önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar :) bu arada başka önerisi olan varsa onların da fikirlerini bekleriz :D

LaMPaRD
20-05-2010, 11:01
ben ebay.co.uk den 3 tane iphone 3g aldım.orda ucuza bulabilirsiniz.2 el ve sıfır.açık arttırmalara katılabilirsiniz.isterseniz hemen alabilirsiniz.fabrika çıkışlı yani factory unlock lu bulabilirsiniz.ben şu an 3gs e gözü koydum 4g yi bekliyorum çıksın o çıkınca 3gs ler biraz düşer sanırım.şu an ebay de hong kong ta var en uygun 3gs factory unlock 499 stg pazarlıkta yapabiliyorsunuz.

yurtdışında mı yaşıyorsunuz.ebay'den aldığınızda cep telefonu gümrükten geçmiyor ki kargo ile

orcunmk1
20-05-2010, 13:15
yurtdışında mı yaşıyorsunuz.ebay'den aldığınızda cep telefonu gümrükten geçmiyor ki kargo ile

kıbrıs lıyım.ebay den aldığım ürünler sorunsuz olarak elime ulasiyor.tabiki pahalı ürünler gümrüğe takılabiliyor bazıları gözden kaçıp takılmadan elime ulaşabiliyor:)takılan ürünler e gümrükte %30 a yakın vergi ödüyorum.2 ci el üründe bunun yarısı oluyor.50-100 tl gibi ürünlerde sorun yok genelde postacı direk evime getiriyor.takılan ürünlere ise bir kağıt geliyor ozaman ''hah yedik gümrüğü diyorum'' :).burda tüm zorluklara rağmen(ambargo)getirte biliyorum.tabiki adresime mesin 10 turkey yazmak şartıyla.sizin de bildiğniz üzere anavatanımız dan başka bir ülke bizi tanımadığı için bu böyle.anavatanımız bize yeterde artar bile.gerisi yalan.
GOYUNDAN POST GAVURDAN DOST OLMAZ.

LaMPaRD
20-05-2010, 13:26
iyi de ben 2 defa denedim.telefonları gümrükten vermiyorlar.yazı geliyor.gidiyosun.gümrük memuru paketi açıyor.telefon.direkt geri gönderiyorlar.telefon kargo ile geçmez diyorlar.

orcunmk1
20-05-2010, 13:44
lampard arkadaşım senin için bir araştırma yaptım.bizim burda posta dairesinde çalışan bir arkadaşımı aradım ve sorununu sordum.dediki telefon.tv.radio.pc vs gibi elektronik ürünlerde illaki fatura istiyorlar içerisinde çalıntı olmadığna dair ispat etmek gerek.eğer yoksa fatura belge falan o zaman geri yolluyorlarmış.yani bir akraban kardeşin falan sana kendi tel ini yolluyamıyormuş kargo ile yurtdişindan.normalde fatura varsa sorun olmaması lazımmış.ben hiç kargoyla elektronik bişey getirmedim.bana direk merkez postaya geliyor.ama ingiltereden klasik arabama 25 kg lık parça getirttim TNT ile.parçalarım direk ercan havaalanına geldi.bir komisyoncuya işlemi yaptırıp %30 u ödeyip aldım.

LaMPaRD
20-05-2010, 15:01
hmm.fatura var mıydı hiç dikkat etmedim.Adam aldı gözümün önünde açtı,iphone jelatinini bile açmadı.baktı kutuya.direkt pakete koydu bantladı elime bir kağıt verdi.ürün geri gitti.Allah'tan satıcılar iyi niyetliydi para iadesi yaptılar.biraz bakayım bu fatura olayına eğer gerçek ise abim ABD' de şu an.Hemen deneyeyim bunu :)

osman_smsk
07-06-2010, 15:23
Arkadaşlar doğubanktan iphone 3g almayı düşünüyorum sizce almalımıyım.Yoksa 3g s'in fiyatının daha düşmesini mi beklemeliyim.Birde 2.el 3g s doğubank fiyatlarını biliyormusunuz.Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

LaMPaRD
07-06-2010, 16:48
gitti gidiyorun %10-15 aşağısı oluyor.tabi temizliğine göre değişir.

karacagu34
19-12-2010, 14:09
butür eşyaları yılbaşı,ve bayramlarda posta gümrüğü yoluyla getirtirseniz hediyelik eşya statüsüne girer ve hiçbirşey ödemeden posta gümrüklerinden alısınız. Nacak bu 1 adetle sınırlıdır. Gönderen kişide hediye gibi göndermesi gerekir.