PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selam, iphone 3Gs 16GB, Avusturya, Orange, 3.1.3, Spirit Jailbreaked

NiceGoodMan
10-05-2010, 19:44
benim o, evet. kendim.

lilililililililil [:P]

tanışalım.

çok güzel bir foruma benziyor, biraz daha yakından bakmak, bir şeyler paylaşmak istedim.

çok değerli bir dostumun tavsiyesi ve bilgilerini benimle paylaşması ile burası ile tanıştım,
şimdilik çok memnunum, umarım benim de birilerine bir faydam olur.

telefonum oldukça yeni, Mart ayında aldım. Operatörüm, Orange (Avusturya),
simlock'lu telefon, henüz geçen hafta spirit ile jailbreak yaptım.
bugüne kadar sorunsuzdu (şarjın çok çabuk tükeniyor olması dışında) ama bugün aniden kapandı (tamamen) eve gelene kadar (bir kaç saat) açamadım. Sonra buradan bir başka arkadaşın açtığı konudan home + açma kapama tuşuna uzun süre basınca açılabileceğini okudum, yaptım, açıldı. Sorunsuz çalışıyor şu an. Sorun neydi tam anlamadım, zeni üç dört app yüklemiştim tam apple store'dan telefondaki, 3G ile, sonra yanıma koydum 5 dakika sonra hiçbri şey yoktu ekranda tamamen kapalıydı telefon (%40 falan şarjı vardı) az önce açıldığında şarjı %23'e düşmüş olarak açıldı. Arada uyudu mu ne yaptıysa artık.
sanırım indirip kurduğum ücretsiz app'lerden biri sebep oldu (app store'dan yasal ücretsiz hava durumu ile ilgili üç dört app idi)

tanıştığımıza memnun oldum.

Misafir.
10-05-2010, 19:46
bide tanışabilsek çok iyi olacaktı

NiceGoodMan
10-05-2010, 19:48
bide tanışabilsek çok iyi olacaktı

tanışalım allerjik tabii ki, ben verdiğim bilgiler yeterli olur diye düşünmüştüm ama.. daha ne tarz ne gibi bilgiler gerekiyor tanışabilmemiz için?

Misafir.
10-05-2010, 19:49
verdiğin bilgilerden ben iphone'un la iyi tanıştım insanlar tanışırken arabasını tanıtmaz mesela bu benim şahsi görüşüm

NiceGoodMan
10-05-2010, 20:00
verdiğin bilgilerden ben iphone'un la iyi tanıştım insanlar tanışırken arabasını tanıtmaz mesela bu benim şahsi görüşüm

sitenin iKaynak olmasından dolayı oradan gireyim istedim, elbette kendimden de bahsedebilirim. Avusturya'da yaşıyorum, hem okuyup hem çalışmaya çalışıyorum ama okul kısmı pek gitmiyor. Gidemiyor yani. arabalar demişken ilgim var oldukça arabalara.
şu günlerde iş dışında fazla vakit kalmasa da yaz aylarını, futbol oynamayı, herkes gibi deniz güneş ortamlarını severim.

en son yahşi batı'yı izledim, bayağı güldüm. seinfeld'in 9 sezonunu da yeniden izlemeyi, tek tek ve baştan bitirdim. anime manga vs de severim. lost çılgınlığına da kapkın bir insanımdır.

biraz daha ne tarz tanışabiliriz, alerjik sen anlat hele (elde tesbih, madem geldin yamacıma sen bahset bakalım araban nedir kapışalım mı gibisinden ;)

Misafir.
10-05-2010, 20:04
yav sadece ismini söylesen yeterdi bu kadar bilgi extraya girer [:P] ben metin ankaradayım ilgi alanlarım iphone iphone iphone bu kadarcık yani anlatabildim inşallah hoşgeldin bu arada foruma isimsiz

NiceGoodMan
10-05-2010, 20:13
yav sadece ismini söylesen yeterdi bu kadar bilgi extraya girer [:P] ben metin ankaradayım ilgi alanlarım iphone iphone iphone bu kadarcık yani anlatabildim inşallah hoşgeldin bu arada foruma isimsiz

ehehe hoşbuldum :)

"isimsiz" derken? herkesin bir nick'i yok mu? internette değil miyiz yaw? hasan hüseyin diye mi bilmemiz lazım ille birbirimizi (böyle bir çıkış yaptığıma göre abuzittin kaypak falan gibi bir ismim olmalı ki bu doğru, bu yüzden iyi hoş beş adam vs diye nick yaptım kendime ama yine buldu benim bu zor isim) (belki de steve jobs'um ve sizi yakınen izlemeye geldim allerjik, ne diyorsun?)

N!t£cn@klQw
11-05-2010, 08:52
[:'(]

Misafir.
11-05-2010, 10:24
steve olsan ne olur olmasan ne olur biz burda samimi olduklarımıza ismiyle hitap ediyoruz değilmi volkan

SaTuSa
11-05-2010, 10:55
[gl=18.gif][gl=8.gif] Bu neyin nesidir arkadaş? Tanışma için yazılan mesaj mı, yoksa sırf makara yapmak için açılan bir konu mu???

N!t£cn@klQw
11-05-2010, 11:13
steve olsan ne olur olmasan ne olur biz burda samimi olduklarımıza ismiyle hitap ediyoruz değilmi volkan
ewt aynen öyle ama samimi olmak istemeyenide zorlayamayız dimi metin ? :) o yüzden okledim ( bilgilendirme hani :)) )

piriyatel
11-05-2010, 19:04
:) NiceGoodMan Hosgeldin aramiza eminim yakin zamanda seninde paylasimlarin olacaktir ama kazayla lieferschein lari buraya isleme :)

Bu arada NiceGoodMan benim samimi bir arkadasim iphonesini yeni aldi yeni jb yapti nekadar iphoneye acemilik ceksede kodlarla arasi cok iyi :) ortak bir application yazabiliriz

Re:Hosgeldin

placebo
12-05-2010, 01:51
Ben de adımı kimseye söylemiyorum, bana placebo denince anlıyorum çok şükür [;)] Arkadaş da NiceGoodMan deyince anlayacaktır mutlaka. Söylemek istemiyorsa söylemez, ne olacak yaf yapmayın :) Kabul ederse (ki kabul edecek bir potansiyel görüyorum) kendisine Abuzittin diyelim :)

Aramıza hoşgeldiniz bu arada [gl=40.gif]

NiceGoodMan
12-05-2010, 05:40
cok tesekkürler arkadaslar

zaman buldukca daha önceden acilmis konulara bakiyorum. oldukca güzel ve yararli konular var.

benim de belki ve umarim elbette iyi yönde katkilarim olabilecegini gördükce de seviniyorum

elbette bana samimiyeti artiracagini düsünüyorsaniz, abuzittin veya sitiv (topla topla topla! satmiyoruz abi kullaniciyiz) diyebilirsiniz

metin ali feyyaz da güzel tabii ileride yüzyüze görüsürüz hos bes ederiz o zaman daha samimi olur elbet, o ayri

NiceGoodMan
12-05-2010, 05:41
bu arada aramizda uygulama gelistirici arkadaslar var mi?

veya gelistirilmis uygulamalara modfikasyon vs cakan?

Misafir.
12-05-2010, 10:01
sen gel türkiyeye o zaman bakarız sana ne diyeceğimize yüzyüze karar veririz ben ankaradayım sen gelince nereye geliyorsun aramızda uygulama geliştirici yok en büyük eksiğimiz o zaten

NiceGoodMan
12-05-2010, 12:11
sen gel türkiyeye o zaman bakarız sana ne diyeceğimize yüzyüze karar veririz ben ankaradayım sen gelince nereye geliyorsun aramızda uygulama geliştirici yok en büyük eksiğimiz o zaten

:)

ankara.

gelince ankara`ya geliyorum yani.

hazir ol allerjik, her an olmasa da yakin bir zamanda ansizin belirebilirim.

tipten isim tahlili olabiliyorsa (hakkaten bazen adamin tipinden bu bir ismail, bu olsa osla necip`tir bak boyu da kisa vs gibi ortamlar oluyor bana da) resim koyabilirim (belki ;)

NiceGoodMan
12-05-2010, 12:13
bu arada aramizda uygulama gelistirici arkadaslar var mi?

veya gelistirilmis uygulamalara modfikasyon vs cakan?

bu arada uygulama gelistirici olsa, ne gelistirmek, ne tarz birseyler yapmak isterdiniz? isterdik? ne yapabiliriz? belki birseyler, birilerini yani, direk ayarlayabilirim bu konuyla ilgili.

hatta yazilim mühendisligi masteri yapan cok yakinlarim (ben kendim??) olabilir aramizda. onu da ihmal etmemek gerek.

kendi kendinden alinti yapan ilk kisi miyim diye de sormak isterim? Nice Gut insanlar geldi gecti

he mi

Misafir.
12-05-2010, 13:07
direk bizim site için bir program yapılması iyi olur