PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İpod Touch 2G Alınır mı?

creco
05-05-2010, 21:30
Ben pspmi satıp birazda para ekleyip ipod touch 2g 16gb 2.el almayı düşünüyorum sizce almalımıyım alsam içini doldurabilirmiyim bnm yükleyeceğim müzik en fazla 6 gb fln 10 gb boş yer kalır uygulamalar, video fln derken dolarmı yoksa 8gb mı almalıyım ve 2g 16gb&8gb 2.el fiyatları ne kadar ortalama???

Şimdiden Teşekkürler.

SaTuSa
05-05-2010, 21:39
Konu açarken lütfen alakalı olan başlıkları kullanınız.

UmuT
05-05-2010, 21:43
Merhaba zaten 16 gb ın 14.1 GB ını kullnabileceksiniz 6 gb müzik olsa 8 gb kalır içine film uygulama derken bence dolar ama sizin kararınız :)

creco
05-05-2010, 21:56
peki itouch 2G alma mı tavsiye edermisiniz yeni çıkan firmware'leri desteklemeyecekmiş fln diye bi duyum aldım ama?

UmuT
05-05-2010, 22:00
İtouch 1G ler desteklemeyecek büyük ihtimalle...Alabildiğince en son jenerasyonunu almanı tavsiye ederim tabiki :)

LaMPaRD
05-05-2010, 22:21
Ben pspmi satıp birazda para ekleyip ipod touch 2g 16gb 2.el almayı düşünüyorum sizce almalımıyım alsam içini doldurabilirmiyim bnm yükleyeceğim müzik en fazla 6 gb fln 10 gb boş yer kalır uygulamalar, video fln derken dolarmı yoksa 8gb mı almalıyım ve 2g 16gb&8gb 2.el fiyatları ne kadar ortalama???

Şimdiden Teşekkürler.

ipod touch 2G alınır ama 3G'lere jailbreak çıkmışken neden özellikle 2G almak istiyorsun.fiyat konusuna gelince de sahibinden.com ve gittigidiyor.com gibi 2.el ürün satıcılarının bulunduğu sitelerden ortalama fiyat çıkarabilirsiniz.

creco
05-05-2010, 23:18
2G 16 GB 2.el az kullanılmış sorunsuz itouchlar 320-350 arası normal midir fiyat sonra pahalıya aldım diye pişman olmak istemiyorumda?

Hawk
06-05-2010, 00:07
Eğer cihaz gercekten temiz ise normaldir. Ancak 350TL den fazla kesinlikle vermeyin

Sent from my iPhone using Tapatalk

venoma
06-05-2010, 05:21
ben olsam almam çünkü 2.el 32 gb 3g touclarla çok bi fiyat farkı kalmıyo bence madem alıcaksın birazdaha zaman tanı kendine ve 3g 32 al nede olsa en son teknoloji bu arada ben 3g 32gb sıfırı teelefoncu arkadaşımdan 430 tl ye almıştım bı süre kullanıp ikinci el ettikten sonra başka bir telefoncu arkadaşa 450 ye satmıştım :D

creco
06-05-2010, 16:39
ama 32 gb bnm için çok gereksiz olur o kadar hafızayı doldurmama imkan yok abartmanın anlamı yok diye düşünüyorum çnkü 16gb doldurabileceğimden bile şüpheliyim ??

UmuT
06-05-2010, 17:41
İlk başta öyle diyerek alıyorsun ama sonra doluyo sen merak etme :) hele birde çok kullanan birisi olursan(Örnek ben :D ) :):) ama yinede senin kararın dolduramıyacağına inanıyorsan 16 GB al :)

creco
06-05-2010, 18:59
sahibinden.com da Ipod Touch 8Gb 3. Nesil 250 liraya gördüm almayı düşünüyorum 2.el ama çok temiz görünüyor resimlerden falan zaten elden alcam kontrol ederim fiyat nasıl iyi mi??

UmuT
06-05-2010, 19:05
İyi gibi duruyor fiyat ama daha Profesyonel görüşler gelecektir biraz daha bekleyin derim :)

LaMPaRD
06-05-2010, 19:46
sahibinden.com'da dolandırıcılık çok fazla olabiliyor.kesinlikle gittigiiyor gibi para ödemesi yapıp ürün gelecek diye beklemeyin. Aynı şehirdeyseniz satıcıyla görüşün,ürünü inceleyin,ölü piksel var mı ve cihaz kenarlardan oynama yapıyor mu kontrol edin.ben 3 itouch kullandım,3ünü de düşürdüm ve kenarlardan ekran ile arka kısım arasında oynama vardı.o şekilde bir bakın sağlam mı.bunlara dikkat edin,ayrıca konuyla alakalımısınız bilmiyorum ama itouch 3G lerin 8gb' olanının işlemcisi daha üst modellere göre düşük (32gb 64gb)... Jailbreak çıktı alabilirsiniz o yüzden 8gb olanı'da ama yeni oyunarda biraz performans sıkıntısı yaşayabilirsiniz 8gb ile...

UmuT
06-05-2010, 20:06
Ben açıkcaçı sahibinden hiç alışveriş yapmadım ama gittigidiyor tabiki daha iyidir. Sadece fiyat bilgisi olsun diye söyledim.. Bencede elinle gör öyle al cihazı.. 3G 8 GB lerin işlemcilerinin düşük olduğunun bende bilmiyordum onun için almışken işlemcisi yüksek modelleri al çünkü apple ürünleri hep yenileniyor bu şekilde yeniliklere daha açık olursun.. ;)

creco
06-05-2010, 21:21
zaten elden alacağım ürünü şu an pspyi satıp alacağm için en fazla 250-300 sınırına çıkabilirim ztn oyunlar zaman geçirmek için oynarım o kadarda son oyunları yükleyim fln diye uğraşmam ki zaten daha önce itouch iphone fln kullanmadığım için hiç önceki oyunlarını fln da hiç bilmiyorum onlarlada geçer baya zaman
peki alırken aleti nelere dikkat etmem lazım ölü pikseli nasıl anlarım şarj durumunu nasıl anlarım bu konularda biraz cahilimde

venoma
11-05-2010, 04:45
eger ekranda mavi yesil yada kirmizi bir noktacik varsa ve bu noktacik farkli sayfalara gecsende kaybolmuyo ise o olu pikseldir anlamanin baska yollari vardir ama bu kadarini biliyorum diger konulara gelince oncelikle tum butonlari kontrol et sonra belkide en onemlisi wifi dene ve bi hatta baglanip kullan. daha sonra cihazin ses cikisina bak yalniz ipod touclarin dahili hoparlorleri cok iyi ses vermez bilgin olsun iphone la kiyaslarsak onun 3te1 kadar bir ses kalitesi anca vardir ama oyunlarda vs isine yarar son olarak kulakligi dene iphone kullandiysan kulaklik ses kalitesi birbirine yakin diyebilirim eger ipod touch 3g aliyosan 32gb ve ust modelde kulaklikta microfon var8gb yok bilgin olsun batarya konu ise artik sansina tum kontrollerden sonra saticiyla hala kavga etmediysen hayirli olsun diyebilirim saygilar

creco
17-05-2010, 23:20
2.Jenerasyon 8GB Orijinal iPod Touch. 2.Jenerasyonun farkı bluetooth ve dışarıya ses verebilme özelliğidir.
Versiyonu 3.1.2 dir.Jailbrake yapılmış olup şuan 5 Sayfa uygulama yüklüdür.
Cihazın Ekranı koruyucu sticker ile kullanılmıştır ilk alındığı günden itibaren.Bu nedenle herhangi bir deformasyon yoktur.Incase marka silikon koruma kabı ve gerçek deri taşıma kabı hediyemdir.Kulaklığı üst seviye olup sesi sonuna kadar açınca hoparlör gibi dışarıya bile ses verir yani oldukça yüksek bir ses çıkışı var.Cihazın kutusu ve data transfer kablosu mevcuttur.Alan kişi için piyasadaki oyun ve uygulamaları DVD yapabilirim.Jailbrake yapıldığı için tek yapmanız gereken uygulamayı cihaza atmaktır.Ücret ödeyerek iStore'dan oyunyada uygulama almak zorunda kalmazsınız.
Cihazı görerek deneyerek de alabilirsiniz.

sahibinden.com da böyle bir ilan gördüm cihazda temiz görünüyor resimlerden elden alıcam zaten
FİYAT 280 TL diyor uygunmudur kazıklanmak istemiyorum arkadaşlar bi yardımcı olun lütfen.