PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En son okuduğunuz kitap veya tavsiyeleriniz...

MoDaMinE
02-05-2010, 16:10
Bu konu başlığından üyelerimize kitap tavsiyelerinizi yada okuduğunuz kitaplar hakkında bilgi verebilirsiniz.

benim en son okuduğum kitap Elif Şafak'ın Aşk romanıydı. Bazı bölümleri hariç sevmesemde hoşuma giden bir kitapdı. Bağlayıcı bir kaç bölümleri vardı. Etkileyici bir kitapdı. Tavsiye edebilirim. Genel olarak Mevlana'yı anlatan onun yanında da Şems'in 40 kuralını içeren bi içeriği vardı.

Şuanda da Karanlığa Dokunmak diye bir kitap var fırsat bulupda pek fazla okuyamıyorum ama vampir serisi sevenler varsa okuyabilirler. Tabi Alacakaranlık gibi basit bir kitap serisinden sonra ağır bir roman.

Merak ettiğim kitap aslında İhsan Kaplan'ın Milat romanı. İlk kez bir romanda fragman hazırlanmış o da bu kitap. Hem kitap hemde fragmanı çok ilgimi çekti. Okuyanlar bilgi verebilirse sevinirim ;)

Bu da kitabın fragmanı Cem Adrian seslendirmiş;

http://www.youtube.com/watch?v=AtyDFX5XAlU

Misafir.
03-05-2010, 11:53
enson aşk'ı okudum bende tavsiye edilir bu aralar fazla vaktim olmadığından kitap okuyamıyorum

tkt
03-07-2010, 23:15
ne zamandır okumuyorum ama en son turgut özakman ın diriliş romanını okudum

qwertyteoberk
01-08-2010, 23:41
Arkadaşlar ben Dan Brown'un Kayıp Sembol isimli romanını okuyorum.Da Vincinin Şifresinin , Melekler ve Şeytanların devamı oluyor. Da vincinin şifresini , melekler ve şeytanları izleyip beğendiyseniz bunuda beğenirsiniz ,tavsiye ederim..

admgnr
01-08-2010, 23:44
Adam Fawer ın olasılıksız ve empatisi ni peşpeşe okudum... tarz meselesi ama tavsiye ederim... şimdi ise Şizofren HEceler diye bir kitap var çok kısa ve çok değişik bir dil:):):)

MsTrK
01-08-2010, 23:49
En son okudugum kitap , Aytunc Altindalin kitabiydi ..Ismi :
Hangi Isa ?

iOzbrk
02-08-2010, 01:02
Dan Brown Kayıp Sembol mutlaka okumalısın ben şu anda okuyorum ama muhteşem bir kitep

alizey
02-08-2010, 10:16
digital kaleyi tek geçerİm

LizzarD
02-08-2010, 11:44
Temellerin Duruşması...

Bu kitabın çok meth edildiğini duydum hatta bir dönem yasaklanmış.Cumhuriyet tarihini detaylı şekilde anlatıyor

MoDaMinE
07-08-2010, 16:27
OlasılıkSız'a başladım yarısına geldim sayılır kitabın fena değil ama aklım hala Milat'ta. Bundan sonra bulabilirsem eğer burada o kitaba başlıcam :)

wwwebdevil
07-08-2010, 17:53
açlık oyunlarının çıkan 2 kitabı var serinin son kitabı da bu ayın sonunda çıkcak. Çok güzel bi konu çok güzel bi anlatım. Resmen beynime kazındı.

olasılıksız ve empati herkesce beğenilen kitaplardan. konularında benzer yönler var ve elden düşmeden bitirilecek kitaplar.

bi de millenium üçlemesi var. ilk 2 kitabı çevrildi türkçeye ejderha dövmeli kız ve ateşle oynayan kız. Bu iki kitap da mükemmel
hepsini tavsiye ederim

MoDaMinE
07-08-2010, 21:15
Ejderha dövmeli kızı duydum güzel diye ama içeriğine bakmadım nasıl bir kitaptır diye seri olduğunu bilmiyordum iyi oldu bunu öğrendiğim :)

#Guerrier
24-08-2010, 15:23
olasiliksiz ilk 150 sayfa o kadar guzel degil ama 150 den sonra asiri derecede bagimlilik yapiyor tavsiye ederim

KaleXitus
24-08-2010, 15:37
Şu an Stephen King'in Kara Kule serisinin son kitabını (7. cilt) okuyorum dolayısıyla en son okuduğum kitap 6. ciltti (Susannah'ın şarkısı)

Ama Önerilerim:
Şibumi (Bunu özellikle tavsiye ederim)
Silmarillion
Kuşku Mevsimi

Olasılıksız gerçekten güzel kitaptı. Ama Empatiyi ben beğenmedim. Yarıda bıraktım.

Fantastik seri okumak isteyenler sürükleyici komik ve duygusal olan Ejderha mızrağı
Gerçekten savaş ayrıntılarlıya süslenmiş Kara Elf serisi
Her kitabında bir önceki ayrıntıyı kullanması konusunda sürükleyiciliğini koruyan Harry Potter serisi
Rafların olmazsa olmazı Yüzüklerin Efendisi

Bunlarda ayrıca tavsiyelerimdir :) Evet hepsini okudum :D

zEuS
24-08-2010, 16:12
Olasılıksız gerçekten güzel kitaptı. Ama Empatiyi ben beğenmedim. Yarıda bıraktım.

Oldu mu şimdi ama bende tam Empatiye başlamayı düsünüyodum kırıldı kayboldu uçtu gitti tüm şevkim :D

Ejderha Dövemeli Kız - Sil Bastan - Temizlikçi - Son 18 Saniye Önerilerim.

Ayrıca Siyaset isteyenlere suanki durumu kavramalarına belki bir nebze yardımcı olacak Takunyalı Führer'i de Öneririm

Not: Amacım Kesinlikle Siyaset Yapmak Değil...

XANTHE
24-08-2010, 17:30
Wilbur Smith: Sürek Avı bide Mavi Ufuklar. ikiside muhteşem eserler.. Kesinlikle tavsiye.

MsTrK
24-08-2010, 17:34
En son okudugum kitaplardan ikisi :
Komplo Teorileri - Erol Mütercimler .
Hangi Isa ? - Aytunç Altindal .

#Guerrier
24-08-2010, 21:25
Bende Empatiden daha 15 sayfa okudum yeter bu ne deyip bırakmıştım önyargılı oldum ama olsun :D

james_kad
14-10-2010, 09:44
Olasılıksız'ı okuyanlar mutlaka Empati'yi de okusunlar bence. Empati, Olasılıksız kadar sürükleyici değil ama daha kaliteli bence. Kurgusu daha orjinal.

Son okuduğum kitap Ahmet Ümit - İstanbul Hatırası. Polisiye sevenler için kesinlikle tavsiye ederim. İstanbul'un sokaklarını karış karış ve daha önemlisi tarihini gün gün, yıl yıl öğrenmiş oluyosunuz. Ve tabiki sıkılmadan. Tarih kitaplarından nefret eden birine tarih ancak bu şekilde anlatılabilir..

Elif Şafak - Aşk kitabını okuyan arkadaşlara, yine Ahmet Ümit'in Bab-ı Esrar kitabını tavsiye ederim. Bab-ı Esrar da Mevlana ve Şems'i konu almış ve bunun üzerinden polisiye bir hikaye meydana getirilmiş. Sürükleyici ve keyifli bir roman.

aresblade
14-10-2010, 10:23
jon elster - ekşi üzümler ; felsefe, sosyoloji ve ekonominim müthiş bir karşımı ve çok da iyi tercüme edilmiş.

HUSNA
27-10-2010, 20:46
Anneannem hayvanlar arasında
yazar;muzaffer izgü:D:D:D:D:D:

Afanasyevo
27-10-2010, 22:30
Halen okuyorum ama yine de yazayım;
Yükselen Hilal (Türkiye' nin Dünü, Bugünü ve Yarını)- Ernest Jackh (Atatürk' ün, yazarını bizzat kutladığı bir eser. Tavsiye ederim)

aytac
02-03-2011, 15:18
woody allen- bir hırsızın itirafları nı bitirdim, şimdi de platon- seçmeler i okuyorum, ikisi de fena değil

'olasılıksız' ve 'dijital kale' okuduğum sıralarda aklımda başka hiçbir şey bırakmayan ve bitmesini istemediğim kitaplardı,

ama sanırım ilk olkuduğum kitaplardan olmasından ve ilklerin kolay unutulmamasından dolayı; Kazancakis- Günaha Son Çağrı en beğendiğim

mazide
02-03-2011, 15:34
kayıp gülü bitirdim dün.gerçekten tavsiye ederim.edebiyatımızda yeni ışıkların varolacağına dair inancım tazelendi.forever serdar özkan

aytac
04-03-2011, 19:54
platon-' seçmeler' i bitirdim, şimdi okay tiryakioğlu'nun 'kuşatma 1453' kitabına başlıyorum, aynı yazarın 'Yavuz' kitabını okumuştum, müthişti..tarihi kitaplardan hoşlananlara tavsiye ederim,

OoSlyceroO
08-03-2011, 17:21
EFENDİ-Soner Yalçın

INihat
08-03-2011, 17:45
Simyacı-Paulo Coelho [:@]