PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nokia kullanıcıları dikkat!

by_hope
04-01-2009, 01:36
Symbian S60 işletim sistemine sahip bir Nokia cep telefonlarında önemli bir açık bulundu.

Nokia'nın Symbian işletim sistemine sahip cep telefonlarında önemli bir güvenlik sorunu tespit edildi. Curse of Silence(Sessizliğin Laneti) olarak adlandırılan bir saldırı sonucu cihazların SMS ve MMS alma yeteneği devre dışı bırakılabiliyor. En az 33 karakterli özel biçimdeki bir e-posta ile başka mesaj alınmasının engellendiği Symbian S60'lardan 2.6 ve 3.0 sürümleri sadece tek bir mesajın ardından kilitlenirken, 2.8 ve 3.0 ise 11 mesajın ardından SMS ve MMS özelliğini kaybediyor.

Alman The Chaos Computer Club adlı oluşum tarafından tespit edilen açık için tek çözüm, sadece belirlenen kaynaklardan SMS almayı sağlayan bir engelleme uygulaması kullanmak. Nokia'nın konuyla ilgili planları ise henüz bilinmiyor.

alıntıdır...
veteknoloji.com

İnstrumentaL
04-01-2009, 01:45
bide bana iphoneyi kötülüyorlar alacan bu konuyu yüzlerine fırlatacan [8D]

Misafir.
04-01-2009, 01:47
mahmut aman sakin ol boşver uğraşma sen onlarla

xewor3g
28-01-2009, 23:32
Symbian bir de çok takılıyordu. Kurtuldum rahat ettim. [:)]

fantazi
28-01-2009, 23:33
duymuştum bunu bi keresinde sokaktayım vitrinlere bakıyorum o zamanlara ngage var bende moda bilmemne cihazından veri alınsınmı dedi heycanlandım bastım aldı ve telefon kapanıyo dedim noluyo çıkardım pili falan [gl=12.gif]