PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : soru: türkçe yama nasıl yapılır

zeyirlidag
17-04-2010, 05:48
herhalde doğru başlık burasıdır arkadaşlar yanlışsa kusura bakmayın
ben iphone/ipod oyunları için türkçe yama nasıl yapılır onu öğrenmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

Misafir.
17-04-2010, 10:50
mac bilgisayarınız varsa uygulamaların içindeki eng.proj dosyasını düzenleyerek yapabilirsiniz. normal bir pcde yapmak istiyorsanız değişik programlar var

Dirsehan TÜR
17-04-2010, 13:12
Normal bir pc'de oyunu rarla açarak düzenleyemez miyiz en basitinden ?

SaTuSa
17-04-2010, 13:22
Eğer kodlamaları düzgün görüntülersen yapabilirsin... ama oyunu açarak değil..

Oyunu veya uygulamayı kurduktan sonra cihazından kurulum sonrasında Metin'in dediği dosyayı gerekli yerden alıp düzenledikten sonra tekrar aynı yerindekiyle değiştirmek suretiyle olur bu işlem

zeyirlidag
17-04-2010, 19:06
eğer daha önce yaptıysanız ve kesin bir bilginiz varsa biraz daha ayrıntılı yardım edebilirmisiniz pc kullanıyorum bu arada

hessun
24-04-2010, 11:22
plist editor ile yapabilirsin google'den arattır free zaten yapılışını kısaca geçeyim istersen.
Türkçe yapmak istediğin uygulamanın uzantısını zip yapıp winrar ile aç en.lproj klasorunu bul klasorun içinde
Localizable.string dosyasını plist editor ile aç tercümeye başla.
eski hali bu
<key>%d messages</key>
<string>%d messages</string>
biz bununla değiştirecez
<key>%d messages</key>
<string>%d mesaj</string>
sadece iki string arasını türkçe yapacaz bütün satırları tercüme ettikten sonra kaydet eski yerine koy zip uzantısını tekrar ipa yap itunesten yükle türkçe kullan.

zeyirlidag
25-04-2010, 05:47
teşekkür ederim hessun en yakın zamanda denicem

malesef fm 2010 u çevirmeyi denicektim ama içinde senin dediğine benzer bir dosya bulamadım programın acabileceiği herhangi bir dosyada yok dil le ilgili
psp_language.ldb die bir dosya var ama hem bütün dilleri kapsıyor hemde programla açılmıyor

hessun
25-04-2010, 14:06
dostum bu farklı bir dil dosyası kullanmış her hangi bir fikrim yok ama başka uygulamalarda sana anlattığım yöntemle türkçe yapabilirsin.