PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 7 rekora koşuyor

sefas
02-01-2009, 01:38
Microsoft’un -elinde olmadan- internette yayılmaya başlayan Windows 7’nin ilk kararlı önizleme sürümü (Beta 1 Build 7000) iki gün içinde paylaşım sitelerinin en çok arananı oldu.

http://www.ntvmsnbc.com/news/297900.jpg

Eşten eşe (Peer to Peer / P2P) paylaşım ağları arasında en popüler paylaşım yöntemi olan BitTorrent arama siteleri, Windows 7’nin “sızan” sürümünün son zamanların en çok aranan ve trafik çeken dosya olduğunu açıkladı.

Paylaşım siteleri üzerinde son iki günde toplamda 5 bin 300 kullanıcı tarafından sistemlerine yüklenip paylaşılmaya başlayan Windows 7 Beta 1, 10 bin 500 kullanıcı tarafından eşlerden yükleniyor.

Kullanıcıların, başka kullanıcıların bilgisayarlarında paylaştıkları dosyalara erişerek bir sunucuya bağlanmadan, eşten eşe dağıtım yaptıkları yöntemle paylaşılan Windows 7, iki gün içerisinde neredeyse tüm iz sürücü sitelerde (tracker) en popüler dosya oldu.

Microsoft’un sözcüleri, ilk beta sürümün internette dolaşmasıyla ilgili nasıl bir tavır alacaklarını açıklamaktan kaçınıyorlar. İnternette dolaşan sürümün Ocak ayının ikinci haftası tanıtılması hedefleniyordu.

clubbin
08-01-2009, 03:31
paylaşıma kim engel olabilir ki [gl=12.gif]
ayrıca tam olarak bilgi sahibi değilim bu version sadece 64 bit mi gelicek sadece acaba?_

ByWanT
08-01-2009, 13:18
O sürümü internete sizdiranin zaten microsoftun kendisi oldugunu herkez bilebilir ya da en azindan tahmin edebilir.Tanitim öncesi reklam yapmis oluyorlar bu sayede

Sadece 64 bit sürümünün cikacagini sanmiyorum.Isletim sistemlerinin sadece 64 bit versiyon cikarmasi icin,ilk olaraka piyasada kullanilan ram miktarinin minimum düzeyde 4Gb olmasi(32 bit os lar max 3GB ye kadar destekliyor) ve bundan daha önemlisi de yazilim,oyun ve driverlarin 64 Bit versiyonlarinin tatmin edici bir düzeye cikmalari gerekir.Birinci secenek cok yakin ama digeri icin bilmiyorum ne denilebilir...

Bu arada Steve Ballmer,win 7 beta yi 9 ocakta resmi olarak yayinlayacaklarini aciklamis...

BLaCKDeViL
08-01-2009, 16:57
Biraz baktım da Gerçekten Mükkemel Effect'lerle hazırlanmış Klasör açılışı kapanışı klasör seçimi vs...

xewor3g
26-01-2009, 15:57
Windows 7 indirebilmek için güvenilir bir link var mı acaba?

karadavuti
26-01-2009, 19:37
torrent sitelerinden arastir. Dosya ile ilgili yorumlar oluyor onlari okuyarak virussuz ya da fake olmayan yani istedigin seyi indirebilirsin.

xewor3g
26-01-2009, 22:13
author=karadavuti link=topic=2574.msg17072#msg17072 date=1232991442]
torrent sitelerinden arastir. Dosya ile ilgili yorumlar oluyor onlari okuyarak virussuz ya da fake olmayan yani istedigin seyi indirebilirsin.

Teşekkürler ama microsoft'un sitesinden indirmeyi tercih ettim, yine de sağol...