PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BootCamp yardım??

doltss
25-03-2010, 18:26
Arkadaşlar bayaa yere yazmştm ama hiç cvp gelmio şimdi ben macime windows yüklemek istiorm bootcamp le ama orijinal windows cd si mi olmak zorunda ve windows yükleyince windows programlarını da çalıştırabilirim di mi?? Nasıl yapabilirm ve lütfen bana bu konuda yardım edin mac'ten sıkıldım .

Misafir.
25-03-2010, 18:33
orjinal olmasına gerek yok kim dedi orjinal olmalı diye

aresblade
25-03-2010, 18:38
evet bootcamp ile kurduğun windows'da windows uygulamalarını yani .exe programlarını çalıştırabilirsin, sonuçta windows yüklüyorsun.

SaTuSa
25-03-2010, 20:45
eğer hdd bölümlü haldeyse tavsiye etmem pek sorun yaşayabilirsin. parallels desktop diye bir program var gerçekten on numara diyebilirim, sanal sürücü oluşturarak windows yüklüyorsun ve mac ile aynı anda çalışma imkanı sağlıyor. bu sayede exe uzantılı dosyalarıda macde açıyormuş gibi çalışabiliyorsun. Birisinde diğerine geçeceğim diye boot edip işletim sistemi değiştirmene de gerek yok haliyle.

doltss
26-03-2010, 16:17
evet parallels desktop var bende almıştım orijinal ama nası yükliyceğimi bilmiorum yapamıyorum :S elimde windows cd si var ama beceremiorm ya garip kaçıo ing. iyi deil çok

Hawk
26-03-2010, 18:26
ileri seviye ingilizceye gerek yok aslında kurulum için. zaten sürekli olarak yönlendiriyor sizi, bellek oluşturma islerini de kendi yapıyor. yani ne kadar sanal bellek ayiracagini kendi belirliyor. zaten ağırlıkta hepsine next next diyerek geçiyorsunuz.

doltss
27-03-2010, 12:24
Tm deniycem :) saolun upload edicem ama serial'ları yok bende serialleri int. arıycam bi tane vardı kullandm onu :)

ReViVoMelih
17-04-2010, 15:02
kesinlikle orjinal xp flan gerekli degil ben paralel de kullandm boot da sakin paralel kurma hc faydasini gormezsn windowsun ikiside var elimde uploadlarim istersen ve boot da windows xp kuracaksan servis patch 2 olmasna dkkat et windowsun zatwn you tube flan bakarsan kurulum videolari flanvar ben kendimde bi video hazrlicam yakinda izlersiniz

ReViVoMelih
17-04-2010, 15:04
paraleln guzel yani mac calisirkan windowsla ayni anda kullana biliyorsun ama performans istersen bootla kurki ayri ayri calissn daha saglikli

ByWanT
17-04-2010, 15:15
Workstation yada BootCamp.. Hangisinin sizin icin uygun olduguna sizde karar verebilirsiniz.Ilk önce tam olarak windows da en yapmak istediginizi bilmeniz lazim. Eger windowsa sadece arada sirada ihtiyac duyuyor,mac da calistiramadiginiz yazilimlari calistirmak istiyorsaniz(grafik olarak cok kasmayacak) workstation(Parallels, VMware Fusion...) isinizi fazlasiyla görür. Bosu bosuan bootcamp la ugrasmamis olursunuz vede her gecis yapmak istediginizde restart yapmanizada gerek kalmaz.

Ama mesela biz evde arkadaslarla LAN Left 4 Dead 2 oynuyoruz, ben diger laptopta oynuyorum ama eger mac üzerinde oynamak isteseydim hic bir workstation isimi görmezdi.Mecbur bootcamp kullanirdim.

ASK
27-06-2010, 15:05
Ben tezimi yazmak için office programına ihtiyacım var sizce parellels mi bootcamp mi yüklemeliyim?

SaTuSa
27-06-2010, 15:24
Mac uyumlu office kullanın bunlarla uğraşmayın diyebilirim. yada parallels ile yükleme yapın.. gerçi open office de iyidir. yada iwork

ASK
27-06-2010, 15:29
şimdi benim yazacağım tezin windowslarla tam uyumlu oması lazım ayrıca copy paste yapabilmem vede pdf fotmatını worde word ü pdf e çevireceğim programlar lazım bunları macde sağlayabilirmiyim?

SaTuSa
27-06-2010, 15:36
pdf formatını word'e çevivirseniz bile oynama yapamacaysınız üzerinde. sadece abby fine reader diye bir program bunu sağlayabilir sanırım. open office zaten word olan bir dosyasınızı tek tuşla pdf haline getiriyor.. kopyala yapıştır işini zaten yapabilirsiniz bunda sıkıntı olmaz. open office dediğim programda save as seçeneğinde size 2003 veya 2007 uyumlu kaydetme seçeneklerini bile sunar. ama dediğim gibi ille de office kullanacağım derseniz o zaman office for mac olanı kullanabilirsiniz. hatta file juicer programını da kullanabilirsiniz pdf den word oluşturmak için...

ASK
27-06-2010, 16:05
pdf formatını word'e çevivirseniz bile oynama yapamacaysınız üzerinde. Sadece abby fine reader diye bir program bunu sağlayabilir sanırım. Open office zaten word olan bir dosyasınızı tek tuşla pdf haline getiriyor.. Kopyala yapıştır işini zaten yapabilirsiniz bunda sıkıntı olmaz. Open office dediğim programda save as seçeneğinde size 2003 veya 2007 uyumlu kaydetme seçeneklerini bile sunar. Ama dediğim gibi ille de office kullanacağım derseniz o zaman office for mac olanı kullanabilirsiniz. Hatta file juicer programını da kullanabilirsiniz pdf den word oluşturmak için...

şuan mac office var fakat diğer programları nerden sıkıntısız download edebilirim?