PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ipod touch nedir

GhosTon
26-12-2008, 12:48
arkadaşlar ben 1 hafta kadardır araştırıyorum... şöle mutimedya özellikleri güzel olan bi telefon arıyodum ki (w960 ile iphone arasında gidip geliyodum) o esnada ipod touch ı fark ettim ve telefon özelliği hariç diğer bütün özellikleri iphone la aynı olduğunu öğrendim... neyse sonuçta ipod touch kafama çok yattı ve almayı düşünüyorum... fakat kafamda bi kaç soru var onlar hakkında sizden yardım alıcam... yıl başından sonrada almayı düşünüyorum

1- 1. jenerasyon 2. jenerasyon 3. jenerasyon arasındaki farklar, hangisini almak daha faydalı

2- 1.parti 2.parti 3.parti yazılım dediklerine ne oluyo aralarındaki farklar... uyumusuzluk falan oluyo mu

3- J.B hakkında neler bilmeliyim nereye kadar işime yarar

4- wireless ı bi leptop kadar kapsama alanına sahipmidir

5-doğubank dan alıcam yada kaçak gelicek almam ne kadar sağlıklı olur sorun yaşayan oldu mu

6- 8-16 arasındaki fark fiyatını vermem değer mi ? 8 alırsam sıkıntı olur mu program yüklemelerde müzik video vs.

bide telefonlarla ilgili bi sorum olucak onu bilen tecrübesi olan bi arkadaşım cevaplarsa çok sevinirim(bölümü burası değil ama yeni konu açmak istemiyorum)

diğelim ki doğu bankdan bi telefon aldım iphone veya w960 haliyle bunun imei sorunu olucak... bu imei sorununu imei kopyalamakla ne kadar çözüme ulaşır... he derseniz ki senden başkasına da yüklemişse sorun orda başlar bende şu teklifi sunuyorum elimde faturalı daha önce benden başka kimse kullanmamış sıfır kutusunda aldığım 1100 telefonumun imei ni aldığım telefona kopyalatsam ve 1100 kullanmasam olur mu ??

vericeğiniz cevaplar için şimdiden çok çok teşekkur ediyorum

qboy
26-12-2008, 13:12
1-İpod touch'ın 1. ve 2.jenerasyınları var,2.jenerasyon'un 1.den farkı aletin yanında ses açma kapama düğmesi var,sesi dışarı verebiliyo küçük bi hoparlölr eklemişler sanırım içine ve estetik olarak daha güzel arkası biraz bombeli gibi,ama 1.jenerasyonda alsan aralarında çok bi fark yok ama 2. önerilir tabi ki [:'(]

2-Apple kendisi ,aleti çıkarttığı yazılımlarla iyileştiriyor,örneğin 2.1 yazılımdan wi-fi de sorun yaşayanlar vardı alet bağlanmıyodu bazen 2.2 yazılımıyla bunu düzelttiler,sen aleti aldıktan sonra istediğin yazılımı kendin ayarlayabilirsin ztn çok basit bi işlem,sitede yazıyo hepsi,uyumsuzlukdan kastın ne anlayamadım ama yazılımla ilgili bi sorunun olmaz merak etme..

3-Ipod touch 2.jenerasyın henüz jb yapılamıyo bunu göz önünde bulundur alırken,1.jenerasyın yapılabiliyo..
Çalışılıyo sanırım üzerinde 2.jenerasyonuda jb yapıcakları günü bekliyoruz,ben 2.jenerasyon kullanıyorum jb yapamadım doal olarak,ama çok memnunum makineden free uygulamalar,2g'nin jb'si çıkana kadar beni tatmin etmeye yeticek güzellikte:)

4-Teknik olarak pek bi bilgim yok wireless la ilgili ,laptop kadar olmasa da iş görüyo en azından,ama laptop kadar güçlü olduğunu sanmıyorum..

5-bu soruyla ilgili alan arkadaşlar cevaplasın,ben amerikadan bi arkadaşıma getirttirdim 250$'a geldi çok da memnunum fiyatıda uygun oldu,imkanın varsa sanada tavsiye ederim bunu

6-Bence abartmadıkça sorun olmaz,mesela benimki 8gb,içinde 1000'e yakın şarkı 3-4klip 2tane film ve 20-30tane program oyun vs var,boşlukta var daha,yani 8gb iş görüyo,ama sen çok yüklicem dersen bilemem:) Ztn filmleri fln ipoda yüklemek için formatını değiştirirken boyutu epey bi küçülüyo merak etme..

Bence dediğin olur,bunu yapanı okumuştum forumda bi yerde,sıfır aldığın ve senden başkasının kullanmadığı telefonun imei'sini kopyalarsan sorun olmaz diye biliyorum..

GhosTon
26-12-2008, 13:37
author=qboy link=topic=2260.msg10812#msg10812 date=1230289972]
1-İpod touch'ın 1. ve 2.jenerasyınları var,2.jenerasyon'un 1.den farkı aletin yanında ses açma kapama düğmesi var,sesi dışarı verebiliyo küçük bi hoparlölr eklemişler sanırım içine ve estetik olarak daha güzel arkası biraz bombeli gibi,ama 1.jenerasyonda alsan aralarında çok bi fark yok ama 2. önerilir tabi ki [:'(]

2-Apple kendisi aleti çıkarttığı yazılımlara iyileştiriyor,örneğin 2.1 yazılımdan wi-f de sorun yaşayanlar vardı alet bağlanmıyodu bazen 2.2 yazılımıyla bunu düzelttiler,sen aleti aldıktan sonra istediğin yazılımı kendin ayarlayabilirsin ztn çok basit bi işlem,sitede yazıyo hepsi,uyumsuzlukdan kastın ne anlayamadım ama yazılımla ilgili bi sorunun olmaz merak etme..

3-Ipod touch 2.jenerasyın henüz jb yapılamıyo bunu göz önünde bulundur alırken,1.jenerasyın yapılabiliyo..
Çalışılıyo sanırım üzerinde 2.jenerasyonuda jb yapıcakları günü bekliyoruz,ben 2.jenerasyon kullanıyorum jb yapamadım doal olarak,ama çok memnunum makineden free uygulamalar,2g'nin jb'si çıkana kadar beni tatmin etmeye yeticek güzellikte:)

4-Teknik olarak pek bi bilgim yok wireless la ilgili ,laptop kadar olmasa da iş görüyo en azından,ama laptop kadar güçlü olduğunu sanmıyorum..

5-bu soruyla ilgili alan arkadaşlar cevaplasın,ben amerikadan bi arkadaşıma getirttirdim 250$'a geldi çok da memnunum fiyatıda uygun oldu,imkanın varsa sanada tavsiye ederim bunu

6-Bence abartmadıkça sorun olmaz,mesela benimki 8gb,içinde 1000'e yakın şarkı 3-4klip 2tane film ve 20-30tane program oyun vs var,boşlukta var daha,yani 8gb iş görüyo,ama sen çok yüklicem dersen bilemem:) Ztn filmleri fln ipoda yüklemek için formatını değiştirirken boyutu epey bi küçülüyo merak etme..

Bence dediğin olur,bunu yapanı okumuştum forumda bi yerde,sıfır aldığın ve senden başkasının kullanmadığı telefonun imei'sini kopyalarsan sorun olmaz diye biliyorum..

kanka ilgine çok tşkr ediyorum... o zaman itouch ı 2g alıyorum 8-16 fiyatına göre değişicek... bakarsın iphone alırım :D

peki iphone aldığımda imei kopyalattım onda yazılım problemi falan olur mu yada telefonla iligili bi sorun yaşarmıyım appstordan yazılım indirmede olsun kayıt ettirmede felan olsun (şundan soruyorum doğu bankdan alırsam adam dan en az 1 ay herhangibir sorunda bir e bir değiştirme garantisi istiycem) şuda var ben iphone u sadece multimedia için istiyorum internetti falandı..itouch da bunların hepsi var hatta bi çok kişi wireless itouch da daha iyi demişler ama itoch da gprs yolluyla internette girme yok =) o da olsa zaten mükemmel olur...

qboy
26-12-2008, 13:42
İpod touch'ım var benim,iphone yok,imei kopyalatma konusunda pek bi fikrim yok ,sorun yaşayanlara sor bence..
Ama bi sorun yaşayanı duymadım ben:D
Bende senle aynı düşüncedeydim,multimedia için istiyodum iphone mu ipod-touch mı alsam die çok düşündüm ve şöle yaptım,iphone alcağım paraya ipod touch getirttim 2g 8gb,bi de küçük hafif şık işimi görcek normal özellikte bi telefon aldım üstüne de para kaldı yani:D
Touch telefon ve fotoğraf çekme hariç tüm işlerini görüyo,ben şahsen durumumdan çok mutluyum,wireless ta git gide yaygınlaşıyo ülkemizde avm lerde cafelerde bir çok restorant ta bile oluyo wi-fi erişimi,ben sana kendi izlediğim yolu öneririm [:'(]

edit:Imei kopyalatınca uygulamada vs sorun olmuyo diye biliyorum,bellki garantide oluyodur oluyosa ama dediğim gibi kesin bi şey diyemiyorum,iphone kullananlara sormak lazım..

GhosTon
26-12-2008, 13:50
author=qboy link=topic=2260.msg10814#msg10814 date=1230291736]
İpod touch'ım var benim,iphone yok,imei kopyalatma konusunda pek bi fikrim yok ,sorun yaşayanlara sor bence..
Ama bi sorun yaşayanı duymadım ben:D
Bende senle aynı düşüncedeydim,multimedia için istiyodum iphone mu ipod-touch mı alsam die çok düşündüm ve şöle yaptım,iphone alcağım paraya ipod touch getirttim 2g 8gb,bi de küçük hafif şık işimi görcek normal özellikte bi telefon aldım üstüne de para kaldı yani:D
Touch telefon ve fotoğraf çekme hariç tüm işlerini görüyo,ben şahsen durumumdan çok mutluyum,wireless ta git gide yaygınlaşıyo ülkemizde avm lerde cafelerde bir çok restorant ta bile oluyo wi-fi erişimi,ben sana kendi izlediğim yolu öneririm [:'(]

edit:Imei kopyalatınca uygulamada vs sorun olmuyo diye biliyorum,bellki garantide oluyodur oluyosa ama dediğim gibi kesin bi şey diyemiyorum,iphone kullananlara sormak lazım..

tekrar çok tşkr ediyorum ... o zaman imei kopyalı iphone kullanıcılarından bilgi istiyorum kullananlar sorun yaşayıp yaşamadıklarını yazarlarsa faydalı olucaklardır...